Sayfa 236/579 İlkİlk ... 136186226234235236237238246286336 ... SonSon
Arama sonucu : 4630 madde; 1,881 - 1,888 arası.

Konu: HALK Cafe - III

1. aslında amerika da her seçim öncesi oluyor bu tür olaylar...geçen seferde los angelesin yarısını yakmışlardı... sonuç..sıfır.

Trump secildikten sonra da devam ediyordu tam gaz, virusle ara verdiler, unutmustum.

St. Paul'u yakip yagmayanlarin hicbiri o eyaletten degilmis. Hepsi organize.

https://thehill.com/homenews/state-w...m-out-of-state

St. Paul, Minn., Mayor Melvin Carter (D) said Saturday that all of the protesters who were arrested in his city the previous night were from out of state as demonstrations in and around Minneapolis over George Floyd’s death descended into violence.

Carter said there was not a high number of arrests in St. Paul on Friday night due in part to a curfew but suggested that out-of-staters were behind much of the agitation fueling the violence.

“Because we had a relative stillness in St. Paul, we didn’t make an enormous number of arrests, but every single person we arrested last night, I’m told, was from out of state. What we are seeing right now is a group of people who are not from here,” Carter said at a press conference.

3. Amerika da doktorasını yapmış bir arkadaşım var amerikalılar için her şeyi takmazlar ancak; mükemmel yöneticidirler demişti. yönetimde de yemek yeme iç güdülerini yönetemiyorlar obezite almış başını gitmiş dediydi. tramp nasıl yönetecek süreci bakalım da görelim.

https://www.theguardian.com/us-news/...cam-tony-timpa

13 dakika sirtina basilip oldurulen bu adama da kimse aglamadi. Beyazlar etrafi yakip yikip yagmalamadilar. Medyada bile konusulmadi. Cunku islerine gelmiyor, bir hikayesi yok.

5. Atatürk 10.yıl nutkunda, “cebren ve hile ile Aziz vatanın bütün kaleleri zaptedilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış.” Bu cümle bir ülke içindi, cümledeki hile ABD içinde tramp tarafından fede yaptırıyor, fed para basıyor ama halk mutsuz. Bu olaylar birazda bu 40 küsür milyon işsizin işi gibi duruyor. Nutuk içindeki diğer cümle ise. Cebren. Şuan ABD halkı cebren bir mücadele veriyor. Hileye karşı bir mücadele. Yakın tarihde buna benzer bir olay ve olayın etkenleri görülmemişti. Ben hala tramp seçim konusunda tökezleyebilir tarafındayım. Hafta başı 2 gün ABD olayları İçin önemli olacak. Devlet yönetiminde birilerinden hile istemiyorsanız kendinizde hile yapmayın. Sonra dönüp size cebren bir şeyler oluyor.

6. Benim korkum bu gösteriler avrupaya sıçrarsa İngiltere Fransa Almanya, seyreyle bist i zaten bahane arıyo düzeltme için gel pazartesi gel.....

POT-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    I cash

7. Uzuncu hisselerin dışında Hafta sonu malda girdim rahat değildim demiştim bir arkadaş sormuştu niye rahat değilsin diye, hatırlamıyom kimdi. Burası kumarhanede ondan.. Eskiden bir laf vardı İstanbula E5 e köpek sçsa trafik tıkanır diye bizimkide o hesap.

I cash

Alıntı Originally Posted by çorbacıyım Yazıyı Oku
    Uzuncu hisselerin dışında Hafta sonu malda girdim rahat değildim demiştim bir arkadaş sormuştu niye rahat değilsin diye, hatırlamıyom kimdi. Burası kumarhanede ondan.. Eskiden bir laf vardı İstanbula E5 e köpek sçsa trafik tıkanır diye bizimkide o hesap.

Ben sordum. Vallahi oyle oldu. Ama olaylar daha onceden baslamisti.

Sayfa 236/579 İlkİlk ... 136186226234235236237238246286336 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •