Sayfa 277/579 İlkİlk ... 177227267275276277278279287327377 ... SonSon
Arama sonucu : 4630 madde; 2,209 - 2,216 arası.

Konu: HALK Cafe - III

1.  Alıntı Originally Posted by 666 Yazıyı Oku
    Iyi yapmissin corbaci. Benim de ucmam gerekiyor ama hala kapali.
    666 sen abd demi yaşıyorsun, benim alışveriş yaptığım coscto vardı yağmalardan nasibini aldımı merak ettim ekranlarda göremedim pek

POT-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    I cash

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    AKİNONYA ŞATOSU
    Gönderi
    11,789
    Blog Entries
    1
     Alıntı Originally Posted by secbul Yazıyı Oku
    Vobunu aldılar son anlarda.
    5.51

Bu şu demek hazıran sonu 5.51 üzeri olmaz diyenler orada short yaparak 5.51 den hedge yapabilir.
    Almaları boşuna değilmiş..

Psikolojik YAS süreci
    1.İnkâr 2.Kızgınlık/öfke 3.Pazarlık 4.Depresyon 5.Kabullenme

Amma komiksin yav corbaci 1000 tane Costco var ABD'de, nerden bileyim hangisi.
    Ben Rusum, senle hemseriyiz demek gibi. 20 milyon km2 Rusya, dunyanin yarisi kadar buyuklukte!

4. Günaydın herkese.
    Geride kalan senetler için çok büyük çelişki ve paradokslar var. Örneğin kardemir geride kaldı ama son bilanco devasa zarar ve 2.ceyrek daha büyük zarar gelecek. O zaman beynimizin tersine hareket edeceksek kardemir çöp hisse olduğu için zarar ettiği için gider mi. fiyatlanır mı.

Yada enka herkes doydu ise sıra ona gelir mi. Tekfenin de karı düştü 10 kat düştü, ama oda 12 küsürden 15 lere geldi.

Aselsan bilancosu iyi geldi ama bunu fiyatladı mı, yoksa daha fazla gider mi.

Bunları neden yazıyorum.

Geçmişde endeks bu kadar hızlı gittiği günleri gördük, geride kaldığı dönemlerde senet bulmak için en kolay yol haftalık grafiklerde endeks bazlı grafiklere bakmak. Bu grafiklere ulaşma imkanı olanlar kaliteli senetleri izleyebilir.

Keza kardemir enka dedik ama ereğlide çok geride kaldı ve zararı yok. İsdemir ereğlinin şirketi ama onda ise çok daha fazla gerileme mevcut. İsdemirin hiç bir sorunu yok. Ama özellikle belirteyim, isdemir den her hangi bir zaman diliminde alım yaparken çok dikkatli olun. Mümkünse spek çay kahve almaya kalktığında o görmediğinde almaya çalışın. 800 lotun üzerindeki her şeyi defterine yazar ve tek tek izler. hele biri 10-20 bin lot sevhen alım yapsa üşenmez o adamı bulur evine gelir. İsdemirden para kazanmak için 3-4 ay önceden içeride olman gerekir.

Halkbank 1,3 milyar adet senet sanırım bugün işleme alınabiliyormuş. Halkbank diğerleri gibi ucuz ve geride kalmadı, çünkü bir gecede 7 milyar para geldi ve defter değeri ikiye katlandı.

Halkbank 6-8 ay 1 yıl düşünülebilir, sonrası yok. Emlak almak için verilen krediler halkbank üzerinden dönecek, vakıf ve ziraat üzerinden dönecek.

5. En dip rakamlara göre neden en iyi banka performansı yapı kredi oldu, 1-2 yıl önce devasa bedelli sermaye artırımı olabilir mi. ve neden garanti bankası yapıdan sonra geliyor, şayet böyle ise akbank arayı kapatmalı. işc ise üzerindeki o haber acaba sırf ky uzak dursun diye mi sürekli söyleniyor. yabancının banka sattığı bir borsada, devletin operasyonel işlemleri olabilir mi. eskinin palası yada herifi, işi devlete teslim etmiş olabilir mi.

6. dolar düşmedi ama borsa aynen Nurettin Batırel'in tarif ettiği gibi yükseliyor, bir 10 milyar satacaksın, şak diye, şaşıracaklar, bir 10 milyar daha, bir 10 milyar daha, dağılacaklar. Borsada böyle oldu, 3 10 milyar geldi, millet şaşırdı. Bakalım daha milyarlar ne kadar gelecek.

8. Halkbank bugün endeksi yeşile cevirdi. dün aranan para sahibi geldi diyebilrimiyiz, elinde olanlara tutan taşıyan kahrını çekene şu %1 hayır getirsin. artık 5,40 stop olmayı unutmazlar umarım. çünkü 5,50 - 7,50 arası çok önemli bir bölge değil.

Sayfa 277/579 İlkİlk ... 177227267275276277278279287327377 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •