Sayfa 409/579 İlkİlk ... 309359399407408409410411419459509 ... SonSon
Arama sonucu : 4630 madde; 3,265 - 3,272 arası.

Konu: HALK Cafe - III

1.  Alıntı Originally Posted by KIZILDAG Yazıyı Oku
    zaman analizlerde oldukca önemlidir, örneğin EW analiz sistemi zamana göre çalıştırılır. Peki bu tahtada zaman önemli değil mi, adam bu ay çalıştı, maaşını aldı dün geldi 5,50 den halk aldı, 10 gün 10 yıl önce alan kişi ile eşit şartlara veya daha iyi şartlara kavuştu, dün alan zararlı. borsa yada kumarhane mantığına aykırı bir durum. muhasebeye de aykırı bir durum. muhasebeye göre ilk giren (10 yıl önce giren) ilk çıkar, ama burada son giren ilk çıkıyor. fifo yada lifo her şey birbirine karıştı.
    Fifo ve Lifo sadece mikroişlemcilerde var sanıyordum, sanırım yanılmışım.

2.  Alıntı Originally Posted by agha Yazıyı Oku
    Fifo ve Lifo sadece mikroişlemcilerde var sanıyordum, sanırım yanılmışım.
    Satılan mal maliyeti veya satılan ticari mal maliyeti bulunurken 150 stoklar 7a seceneğinde maliyet hesapları ile birleşir, yansıtma hesapları kullanılarak 151-152 hesaplara sirayet eder, daha sonra 620 satılan ma maliyeti bulunur, en sonra 690 dönem kar zararına gider. Muhasebenin sistemlerinden biride maliyet sistemidir. fifo filo.

3. bazı şeyleri birden fazla yazmak yada sık tekrarlamak gerekir. çöp tarif edilen senetler 2019 sonunda hızlı yükseldi, bankalar sonra geldi, 2020 pandemide de aynısı daha fazla oldu, çöp senetler hızlı ve önceye göre daha çok yükseldi, bankalar az ve daha önceye kadar geç kaldılar. endeks 111 binde çöp denilen senetlerle duruyor.

bu durum daha ne kadar devam edecek sorusuna şöyle yanıt verebiliriz.

öncelikle çöp dediğiniz çöp değilmiş bunu kabul etmek lazım, zaten büyük bir sorun ortadan kalkıyor, 2 milyar tl zarar açıklayan tüpraşa çöp olmasada çöp olmaya yakın diyene de kızmayın, yanlışda olsa tüpraş bunu hak ediyor. adam öyle bir zarar açıklıyor ki ülkeyi batıracak.

çöp senetlerde şuan gercek fiyatlama var ve daha da fiyatlanabilir.

ÇÜNKÜ ülkemizde son iki yıldır teorik enflasyon toplam %24, pratik %48. bu fark malasef arac ev fiyatlarına bakıldıında çok net görülüyor.

Borsada işlem gören MİGROS kağıt üzerinde değeri 3 milyar dolar, ama mimar mühendis otur bu tesisi kurmak iste 6 milyar dolar istiyor, işde MİGROS gibi bist 30 dışı tüm senetler şuan bunu fiyatlıyor.

Bu durumu net bir şekilde görmek için dolar bazlı grafiğe bakabiliriz.

Keza PANDEMİ artarak devam ederse veya insanlığın yok olması gündeme gelirse o zaman ONS fiyatı 1720 dolarında bir hükmü yok.

Dolar bazlı fiyatlar hayat şartları normalken gecerlidir.

Özetle bizim bist30 dışı çöp senetlerimizi devletin açıklamadığı gizli enflasyon rakamı yükseltiyor.

2001 öncesi aylık %12 enflasyon olduğu dönemlerde benzer şeyler yaşandı.

4. kapanışa yakın ereğli 8,34 8,35 yapmazsa zararı kabul edip stop olacağım. yapacak bir şey yok.

5. Bu arada dolar tehlikeli yerde, 6,850 üstü iyi değil.

Aynen öyle enflasyona göre prim yapıyorlar. İşin ilginç o kağıtlar da iyi bilanço açıkladı. Biz o tarafını es geçtik.

SNE-LX1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    ben insanlığın basit temel taşıyım.
    beni yıkan kendi saltanatını yıkar.(şahanşahna)

7. şekerbank 0,7 den 1,35 oldu, o banka ama halkbank banka değil. albaraka yavaş yavaş 1,90 olursa şaşırmam. yarın muhtemelen izlerim tskb düşünüyorum, emin değilim.

Butun hisseleri alacak para yok.
    Cop hisseler gercekten cop. Bildiklerim cop. Krizden once de krizden sonra da, hicbir zaman bir kurusumu yatirmazdim. Kimse de bir kurusunu sokmazdi.
    Ne oldu? Bu 2 senelik krizlerden gecerken herkes bu hisseleri satti. Giden gitti, kimse kalmadi. Gidenler hep saglam hisselere gecti.
    O yuzden saglamlari surunduruyor. Ama sonsuza kadar boyle olacak degil.
    Ayrica artik yatirimcinin elinde cok fazla firsat gecti koronadan dolayi. Turkiyeye gelmeleri icin pek bir neden yok. Butun dunyada hisseler tokmaklandi.

Sayfa 409/579 İlkİlk ... 309359399407408409410411419459509 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •