Sayfa 520/579 İlkİlk ... 20420470510518519520521522530570 ... SonSon
Arama sonucu : 4630 madde; 4,153 - 4,160 arası.

Konu: HALK Cafe - III

Evet etsin bence de, koronada da acayip faydalandik. Belki oteki taraftan sikilirsan gelirsin, ya da konuyla alakasiz seyleri buraya aktarirsin TREND.

Vay arkadas ne gunler gorduk bu topikte... Yildiz ortaga selamlar! Korku endeksine bakin... 2 gun sonra tarihi zirvesi 82'yi de gorduk!

Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    Sayın Moderatör.

Piyasalar / Seans Salonu bölümünde yer alan HALK Cafe - III başlıklı bu topiğin dondurulmasını rica ediyorum. Bu topiğe artık pek katılım olmamaktadır. İyi çalışmalar dilerim.

Saygılarımla.

TRENDHOUND
    Sayın TH, bir bankadan kurtulmuş başka bankaya girmişsiniz. Hayırlısı olsun, umarım bu sefer sıkıntısı olmaz.
    Paylaşımlarım asla yatırım tavsiyesi değildir. Kendi aklınıza ve tecrübelerinize göre yatırımlarınıza yön veriniz.

4.  Alıntı Originally Posted by esramarka Yazıyı Oku
    Sayın TH, bir bankadan kurtulmuş başka bankaya girmişsiniz. Hayırlısı olsun, umarım bu sefer sıkıntısı olmaz.
    2021'e sıfır hisseyle ve ful nakitte girdim. Bir süreliğine paramı aracı kurumun günlük mevduat hesabında tutacağım.
    14 Mayıs 2024'de 19.96'dan BJKAS aldım. Elimdeki nakidi PP fonunda tutuyorum ve sadece ayağıma fırsat geldiğinde kısa vadeli gir-çık yapıyorum. Tüm TL portföyüm 30.4.2025 vadeli Forward dolar alım sözleşmesi ile hedge'lenmiştir.

5. Dünyanın lokomotif borsası olan ABD borsalarında %10 civarında bir düzeltme bekleniyor. Böyle bir gelişme ortaya çıkarsa tüm dünya borsaları etkilenecektir. Borsalar son aylarda müthiş prim yaptı ve buna BİST de dahil.
    14 Mayıs 2024'de 19.96'dan BJKAS aldım. Elimdeki nakidi PP fonunda tutuyorum ve sadece ayağıma fırsat geldiğinde kısa vadeli gir-çık yapıyorum. Tüm TL portföyüm 30.4.2025 vadeli Forward dolar alım sözleşmesi ile hedge'lenmiştir.

6. Son zamanlarda ortaya çıkmış olan en önemli gelişme ABD gösterge 10 yıllık tahvillerin getirilerindeki ciddi artıştır. Bugün itibariyle bu gösterge tahvillerin yıllık getirisi %1.15 tir ve pandemi arifesindeki seviyeyi de aşmış durumdayız. Biliyorsunuz, altından tutun da borsalara tahvillere para birimlerine kadar tüm küresel piyasalar bu gösterge getiriye endekslidir. Bir örnek vermem gerekirse, ABD 10 yıllıkların yıllık getirilerindeki 1 puanlık bir artış ABD borsasında %15-20 arası bir satışa eşdeğerdir (S&P500 için %15, Nasd** için %20).

7. Dikkat ettiyseniz altın fiyatları son bir kaç gündür ciddi satış yedi ve bunun müsebbibi işte bu 10 yıllıkların getirilerindeki artıştır. Şimdi bu satışların borsaya yansıması bekleniyor.

8. Peki,10 yıllıkların getirilerindeki artış devam eder de borsalarda %10 belki biraz daha fazla bir düzeltme olursa akabinde ne olur? FED devreye girer ve tahvilleri satın almaya başlar, böylece getirilerdeki artış tersine döner yani düşmeye başlar. Bu da borsalara doping olur ve borsalardaki ralli düzeltmeden sonra tekrar devam eder.

Sayfa 520/579 İlkİlk ... 20420470510518519520521522530570 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •