Sayfa 536/579 İlkİlk ... 36436486526534535536537538546 ... SonSon
Arama sonucu : 4630 madde; 4,281 - 4,288 arası.

Konu: HALK Cafe - III

1.  Alıntı Originally Posted by 666 Yazıyı Oku
    26 Ekim 2020 tarihinde bankanin FSIA basvurusunu reddederken Berman, "2nd Circuit karar versin artik" demis. Yani Temyiz Mahkemesinin bu maddeden yapilan basvuruyu kabul edecegini bilerek juri tarihini 1 Mart 2020'de 3 Mayis 2020'ye cekmis.

Niye tarih degistirildi diye dusunuyorduk, sebebi de buymus. Bence jurili durusma 3 Mayis'ta baslayacak planlandigi gibi.
    Sence tren kaçtı mı? 666 önümüzdeki hafta artık alım fırsatı vermez mi? Satmış bulunduk. Alamaz mıyız artık? Malsız kaldık ne yapacauh? Üşüyorum hulksız.

Bilinmez ex-ortak. Cakma da olsa bir beklenti olusabilir. Piyasanin nasil kullanmak isteyecegine bagli. Onumuzde 2-3 haftalik bir sure var. Daha once 18 gunde karar vermisler.

Bu temyiz olayi benim tahmin ettigimden daha iyi aslinda su dokumana bakilirsa. %99 red cikacak diyordum alt mahkemenin 20 sayfalik RED kararina dayanarak. Ama bu oran muhtemelen %90'larda.

Dokuman'da "FSIA daha once ABD'de hic Supreme Court'a gitmedi, bolgesel Temyiz mahkemeleri de karisik bir sekilde karar verdi" diyor. 3 Temyiz Mahkemesi Halk'in aleyine karar vermis orneklerinde, 1 tanesi ise lehine karar vermis.

Sahsi gorusum ise buyuk plan cercevesinde red cikacagi. Sonucta hukuk sistemlerinde emsal yaratmak icin bankanin suclu bulunmasi / sucunu kabul etmesi gerekiyor. Bu sopayi da daha ilerde uluslararasi alanda her yerde kullanmak isteyeceklerinden (ki dokuman bile buna deginmis) ben jurili durusmalara gecilecegini dusunuyorum. Dusuncem dogru olabilir, yanlis olabilir. Ne hakimin, ne muneccim, ne de ABD devleti.

Millet gelmis geyik yapiyor. Her m.ku biliyorlar. 2 aydir bankaya destek atan bir ben vardim, gerisi hep kademeye donen kumarbazlar.

4 aylik tasima maliyetim cikti dedim. Mayis'ta 5.30, Nisan'da 4.95, Mart'ta 4.60, Subat'ta 4.40 maliyetli mallarimin hepsini temyiz karari cikmadan once bosaltacagim. Alin. Bitirin. Bir tane birakmayin.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    TÜRKİYE CUMHURİYETİ
    Gönderi
    6,160
     Alıntı Originally Posted by 666 Yazıyı Oku
    Millet gelmis geyik yapiyor. Her m.ku biliyorlar. 2 aydir bankaya destek atan bir ben vardim, gerisi hep kademeye donen kumarbazlar.

üstat yannış annama ama sanki resimdeki matematikte yannışlık var

ya banka seni kekliyor ya sen bizi
    Bir Anda Sabah Olmaz Ebeda
    :

Neymis yanlislik?

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    TÜRKİYE CUMHURİYETİ
    Gönderi
    6,160
     Alıntı Originally Posted by 666 Yazıyı Oku
    Neymis yanlislik?
    1. hisse fiyatı 583
    2. hisse değişim oranı ile kar oranı tutmuyor
    3. hadi onları geçtim maliyetten yola çıktım üşenmedim hesapladım
    banka seni 702 tl civarı kazıklamış
    :

Tavan oldugu gun alinmis ekran. 3. haneden sonrasi yuvarlayabileceklerini niye dusunmuyorsun? Ayrica FIFO kullanildigi icin maliyet aktif fiyata yaklasmis oluyor, hele yuksek montanli islem yapmissan. Gercek maliyet o degil ki, ona bakan da yok zaten.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    TÜRKİYE CUMHURİYETİ
    Gönderi
    6,160
    kusura bakma
    demek bizim kurumlar yannış yapıyor
    gideyim hepsini kapatayım
    lanet olası bankalar
    :