Sayfa 6/579 İlkİlk ... 456781656106506 ... SonSon
Arama sonucu : 4630 madde; 41 - 48 arası.

Konu: HALK Cafe - III

Alıntı Originally Posted by Pscyokinesis Yazıyı Oku
    Bence bankadaki halka açtıkları oranı dolar bazında 10 da birine yerine koyuyor .

Sonra tekrar halka arz yapılır belli bir süre sonra orta uzun vadede gibi geliyor

hisse.net kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi
    Tvf'nin payı devasa boyutlara çıkıyor benim anladığım. %51 den kabaca 70-80 lara, yanlış mı düşünüyorum? Bu durumda dava riskini büyük oranda göğüsleyen tvf olur, bu gelişmeler bu açıdan çok olumlu.
    Görüşlerim amatör bir yatırımcının akıl yürütmelerinden ibarettir, yatırım yönlendirmesi olarak algılamayınız.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    AKİNONYA ŞATOSU
    Gönderi
    11,790
    Blog Entries
    1
    Yüzde 90 filan super çekici hale gelir. Eski durumda ben alayım para getireyim eski ortaklar yattığı yerden para kazansın gibi olurdu yani yüzde 51 'de.

Öyle yada böyle devasa banka oluyoruz. Ne demiştim ülkenin en büyük bankası olacağız ...

Psikolojik YAS süreci
    1.İnkâr 2.Kızgınlık/öfke 3.Pazarlık 4.Depresyon 5.Kabullenme

3. TVF tahvil vererek sermaye artırımı yapıyormuş.

hisse.net kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

Alıntı Originally Posted by secbul Yazıyı Oku
    Yüzde 90 filan super çekici hale gelir. Eski durumda ben alayım para getireyim eski ortaklar yattığı yerden para kazansın gibi olurdu yani yüzde 51 'de.

Öyle yada böyle devasa banka oluyoruz. Ne demiştim ülkenin en büyük bankası olacağız ...
    %90 değil mi secbul ortak, tvf nin yeni payı
    Görüşlerim amatör bir yatırımcının akıl yürütmelerinden ibarettir, yatırım yönlendirmesi olarak algılamayınız.

Bu işten çıkarımız ne yav... acaba swap için kamu bankalarını ipotek mi verecekler para sahibi demiştir en az yüzde 80 90 paya sahip ol öyle gel demiştir...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    AKİNONYA ŞATOSU
    Gönderi
    11,790
    Blog Entries
    1
     Alıntı Originally Posted by 66Trader66 Yazıyı Oku
    Bu işten çıkarımız ne yav... acaba swap için kamu bankalarını ipotek mi verecekler para sahibi demiştir en az yüzde 80 90 paya sahip ol öyle gel demiştir...
    Bunu senedi ilk aldiğimda demiştim zaten.
    Yâni teminat...

Psikolojik YAS süreci

7. arkadaşlar biraz mantıklı yorumlar yapın pls. Hisseye canlı para girecek de ne olacak ??? kuvvetle muhtemel birilerine yine zararına dağıtılacak ve çar çur olacak gidecek. önemli olan bankanın karlılığın arttırılması. zaten asıl sorunumuz bu!!! sermayeyi 7 değil 17 milyar yapsalar da bir anlam ifade etmiyor şu durumda. net karı arttıramadıktan sonra yatırımcı olumlu düşünmez !!! örneğin yarın sermaye 7 milyar oldu diyelim. net kar 2 milyar bile gelce FK ve PD/DD değerlerinin ne olacağını bir düşünün ??? insanların gözü, neredeyse sermayesi kadar kar yapması nedeniyle FK değerlerin düşük olmasından dolayı bu bankanın hisselerinde değil miydi, sorarım sizlere ??? anlıyorum herkes zararda olduğu için güzel şeyler düşünmek istiyor ama gerçekler acıdır. devletin paraya ihtiyacı var ve ince hesaplarla yapılan işler bunlar. herkes şapkasını başının önüne koysun ve tekrar düşünsün lütfen.
    Not: yatırım tavsiyesi değildir.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    AKİNONYA ŞATOSU
    Gönderi
    11,790
    Blog Entries
    1
     Alıntı Originally Posted by SherlockH Yazıyı Oku
    %90 değil mi secbul ortak, tvf nin yeni payı
    Hesaplamadım ama kaba saba sanki öyle olacak gibi.

Psikolojik YAS süreci

Sayfa 6/579 İlkİlk ... 456781656106506 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •