Sayfa 531/579 İlkİlk ... 31431481521529530531532533541 ... SonSon
Arama sonucu : 4630 madde; 4,241 - 4,248 arası.

Konu: HALK Cafe - III

1. Şimdi gelelim Pegasus ile THYAO'ya. Bunların sermaye enjeksiyonuna ihtiyacı yok mu? Var diye düşünüyorum. Küresel trendden ayrışmak pek mümkün olmayacak gibi gözüküyor. Özellikle THYAO'nun 2020 zararı çok yüksek.
    23 Aralık 2021'de portföyün %50'si ile 11.18 den dolar aldım. Geri kalan %50 ile al-sat yapıyorum.

2. Mahkeme süreci bir başlasın ve gidişata bakalım. Süreç çalkantılı olacak, bunu biliyoruz. HALKB'de mallanmak için henüz çok erken diye düşünüyorum.
    23 Aralık 2021'de portföyün %50'si ile 11.18 den dolar aldım. Geri kalan %50 ile al-sat yapıyorum.

3. 1 Mayıs'a kalan süre azalmaya devam ediyor ve uzlaşma yönünde bir adım atılıp atılmadığından emin değiliz. Tabi bu tür işler kapalı kapılar ardından yürür genellikle ve hariciler olarak gelişmeleri 1. elden takip edemiyoruz maalesef (biz Aşkenazilerin meşhur bir deyimi vardır: Kendi ahırındaki eşek yabancı evdeki alimden çok bilir.)

4. HALKB'de mallanmak için çok erken diye düşünüyorum ama dedelerimin şu atasözü de aklımdan çıkmıyor: Çok düşünen Kudüs'e varamaz.

5. Neyse, ne yaparsak yapalım sonunda işimiz yine Allah'a kalıyor. "Allah çeneye göre sakal verir" derler. Borsada neyi hak ediyorsak başımıza o gelecek demektir, bundan kaçış yok. Hissenin gidişatı ile alakalı kararı tahtadaki "hakim güçler" verecek, bizler sadece birer piyonuz.

6. HALKB'de bugünkü düşüşün sınırlı olmasının nedeni basit. Şu anda GARAN İSCTR AKBNK'ta ciddi yabancı satışları var. Yabancı bir fon mal boşaltıyor. Son 3 ayda dolar bazında %50 gibi kâr elde ettiler bu kağıtlarda ve şimdi de maldan çıkıyorlar. HALKB'de yabancıların satacak malı olmadığı için daha doğrusu satmak isteyen yabancı HALKB'deki malını çoktan boşalttığı için bu kağıttaki düşüş sınırlı oldu. Banka kağıtlarında yabancı satışı olmayan tek kağıt HALKB'dir. Olay budur.

7.  Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    HALKB'de mallanmak için çok erken diye düşünüyorum.
    Benimki bir tahminden ibarettir. Geleceği hiç kimse önceden %100 doğru olarak öngöremez, sonuç olarak da bir tahminde bulunmak zorundayız, öyle değil mi? Herkes istediği beklentiye girme hakkına sahiptir, kimi yön aşağı der ve hissenin 3 tl ye düşmesini bekler kimi de yukarıda 30 tl yi. Farklı beklentiler olmasaydı zaten ne borsa olurdu ne de piyasa.

Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    HALKB'de yolun sonu göründü artık. Borussia Dortmund'un hisse senedinin performansına çok benzedi HALKB. Euro bazında %90 değer kaybetti Borussia ama sonra 10 katına çıktı yani Euro bazında başladığı yere geri döndü.
    Değerli Abim öncelikle saygılar bir dönem yazılarınıza ara verdiniz özlettiniz, değerleme ve temel analizleriniz iyi bir eğitim oluyor bize. Zira 13 lerden girdiğimiz halkbank da sayenizde iyiki girmişiz zamanla al satlar ve özellikle kademeli işlemlerle ve alışlarımızı daha çok en diplerinde yaptığım için geçtiğimiz 10 yıldır sürekli düzenli para kazandık portföydeki 10 kağıttan biri mutlaka halkbnk oldu ve halen alımlarımız devam ediyor 40/50 kademeyi bulunca narj alım satım hiç yanıltmıyor. Bu süreçte hiç zararda mal asla vernedim. Umarım 50 tl lere geldiğinde de elimizde malımızın %50 si kalır da zengin eder bizi, saygılar takipteyiz yazılarınızı

ASUS_X008D cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfa 531/579 İlkİlk ... 31431481521529530531532533541 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •