Special Days Image
Sayfa 556/579 İlkİlk ... 56456506546554555556557558566 ... SonSon
Arama sonucu : 4630 madde; 4,441 - 4,448 arası.

Konu: HALK Cafe - III

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    Marmara'nın GÜNEYDOĞU sahili
    Gönderi
    9,413
    Burası dutluk olmuş

2. akıllı bıdık gelmiş.thy den çıkamadanmı geldin.neyse bi kaldır ifadeni alalım.çok bilmiş şey seni....y.t.d.

Alıntı Originally Posted by bahriyeli Yazıyı Oku
    Burası dutluk olmuş
    TREND'in kendi topigi var. O olmayinca ne olacak. Bende topik cevirecek bilgi yok. Ayrica kimse kalmadi hisse ile ilgilenen zaten.

ABD'de devam eden Halk Bankası davasında, istinaf mahkemesi bankanın Yüksek Mahkeme'ye başvuru hakkını kullanabilmesi için federal mahkemedeki yargılama sürecini askıya aldı.

New York İkinci Bölge (İstinaf) Mahkemesi, davanın görüleceği federal mahkemedeki süreci beklemeye aldı.

Bu kararın ardından, Halk Bankasının Yüksek Mahkemeye başvuru yapmasının önü açıldı.

Kaynak : Anadolu Ajansı

Vay arkadas, hala Anayasa Mahkemesine basvurulmamis mi? Ben oteki yazilardan 2nd Circuit'in Anayasa Mahkemesine yolladigi izlenimini cikarmistim.

Rutin bir yasal prosedur. Bir ay oncesinden simdiye bir degisiklik yok. Ayrica dusundugumuz sekild egidiyor. Ama at hirsizlari neyin icerigi olduguna gore hareket etmiyor ki. Neyi nasil kullanabileceklerine bakiyor.

Bugun balinalarin gelip gelmediklerine bakmak lazim. At hirsizlari ile ciktigi yere iniyor tekrardan cunku.

Peki simdi ne olacak.

Basvurulduktan sonra 1-2 ay icerisinde (ortalama sureler boyle idi, daha once istatistikleri koymustum) Anayasa Mahkemesi kabul edip etmeyecegini soyleyecek.

Anayasa Mahkemesi 70 basuvurudan 1'ini kabul ediyor. Istatistik olarak ufak bir ihtimal.

Yani kabul edilirse tavani var o zaman. Su anda beklenti bitmemis de olabilir demek bu.

%1 gibi bir olasilik varken kabul ederler mi?

Bence edecekler. Teorimi destekeleyecek veriler:

1. FSIA hakkinda 11 Temyiz Mahkemesinden degisik kararlar cikmis. Buna son noktayi koyacak olan Anayasa Mahkemesidir.
    Yani tam onlara gore bir dava.

2. Cleary Goettlib hukuk firmasinin yazisinda Anasa Mahkemesinin sivil davalarda FSIA hakkinda karari oldugu, ama kriminal davalarda olmadigi belirtilmis. Yani tam onlara gore bir dava.

3. Bu veri degil benim tezim. "Hukuk Sistemlerinde Emsal Yaratiliyor" gorusum cercevesinde kabul edecekler. Edecekler ki bir daha bu konuda ABD ile karsilacak kimseye gidecek yol kalmasin, ABD hukumeti 500 sene bu sopayi dunyadaki butun bankalara sallasin.

Sayfa 556/579 İlkİlk ... 56456506546554555556557558566 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •