Sayfa 151/579 İlkİlk ... 51101141149150151152153161201251 ... SonSon
Arama sonucu : 4630 madde; 1,201 - 1,208 arası.

Konu: HALK Cafe - III

1. benim anlamadığım , yabancının sattığını vakıf ziraat halk yatırım ile karşılıyor bu varlık fonu nereye kadar karşılayacak ? filmin sonu ne olacak?
    I cash

Mahkeme de 9 hazirana şey dolayısıyla ertelenmiş diyorlar

SNE-LX1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    ben insanlığın basit temel taşıyım.
    beni yıkan kendi saltanatını yıkar.(şahanşahna)

Sövsem tesiri yok sussam gönül ferahlamiyo. 103 endekste süründügumuz fiyata bak, yahu yazık be, bunlar benim hayal sınırlarımin ötesinde koçlar.
    Görüşlerim amatör bir yatırımcının akıl yürütmelerinden ibarettir, yatırım yönlendirmesi olarak algılamayınız.

Yapabilecek birsey yok.

6. KÖTÜ HABERLERDE çok daha diplere düşmesin diye yabancının satışlarını karşılayıp alım yapan varlık fonunun satışları da olabilir.
    Kötü bir hissede bekleyerek zararını karşılayan bir yatırımcı daha görmedim.
    Tam tersine kötü bir hisseden az zararla kurtulmanın en iyi fırsatı, tüm hisselerin kötü olduğu dönemdir.

Endex 80 lere indiğinde satıp rekor zarar açıklayan Tüpraşa bile geçmiş olsaydınız BİST toparlarken zararınızın bir kısmını telafi etmiş olurdunuz.

Borsada temel yasa ANA TRENDE uygun pozisyon almaktır.
    Yabancı bile durmadan satıyor ve en iyi haberlerde hisse çıkamıyorsa sorun büyük olabilir.
    TH, ZAMANLAMAYI AYARLAYAMASA bile en doğrusunu yapmış.
    En dipteyken yapmış olsaydı o bile zararını kurtarmıştı.
    KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.
    Sadece Kendi Düşüncelerimdir. Buna göre işlem yapmayınız.

Garantisi yok maalesef kotu hissenin iyi olmayacaginin. Hele ki burda tek bir mahkemeye bakiyor.

4 senelik zaman dilimi. 1.5 sene endeks depar atarken yerinde sayan Ak Enerji hissesi, endeks dususe gecince endeksten de fazla dusuyor. Ama 1 sene sonra endeks dipten kalkarken endeksi yakaliyor ve endeks tekrardan cokerken hic tinmiyor.

Sari Ak Enerji
    Kirmizi Endeks

8. Bunun tersi olan sağlam hisselerde güzel iş yapabilir. Bankalar hariç. Bankalarda bir sorun var bu net. Garanti bankası üçgen ucuna gelmiş, simetrik yada yükselen üçgen değil, tersi oranda düşen üçgen, üçgeni kırarsa garantide hedef fiyat 6 lira . Peki endeks 108 bin olacaksa kimle olacak. Aygaz ve Ereğli’yi 3 gün izleyeceğiz. Ereğli 8,20 geçerse Tüpraş ve Petkim’i izleyeceğiz. Yani bankalar böyle giderken yeteri short bulunursa endeksi biraz küçük biraz büyük sanayilerle alacak potansiyel var. Sanayi neden alınır. Şayet işler açılacaksa ertelenen yatırımlar veya çalışacak emtiaların temini için mümkün. Tüpraş petrol zararı yazdı, petrolde 12 dolardan 30 dolara geldi, Tüpraş normalde bu yükselişi satın almaya başlamalı. Ancak orada da yabancı satışı var, Ereğli’de yabancı satışının fazlasını itiraz etmeden Oyak karşılamış.

Sayfa 151/579 İlkİlk ... 51101141149150151152153161201251 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •