Sayfa 533/579 İlkİlk ... 33433483523531532533534535543 ... SonSon
Arama sonucu : 4630 madde; 4,257 - 4,264 arası.

Konu: HALK Cafe - III

1. Bana 1 ay müsaade. En başta Katar ve Dubai olmak üzere körfez ülkelerinde yapacak işlerim var. Kısmetse Şubat sonunda görüşürüz. Herkese bol kazançlar. TH
    23 Aralık 2021'de portföyün %50'si ile 11.18 den dolar aldım. Geri kalan %50 ile al-sat yapıyorum.

2. EUPHORIA= ÇILGINLIK
    23 Aralık 2021'de portföyün %50'si ile 11.18 den dolar aldım. Geri kalan %50 ile al-sat yapıyorum.

3. Şortçular 2013-2020 arası yaklaşık 7 yıldır GME adlı şirketin anasını belledi, hisse de düştükçe düştü ve 60 dolardan 1 dolara indi, sonra da hissedeki şortçuların kıçındaki donu alacak bir operasyon için düğmeye basıldı ve kağıt birkaç ayda 1 dolardan 80 dolara roketledi, aşağıda işte tarihteki en büyük şortçu batırma operasyonun grafiğini görüyorsunuz, dilerim bunun benzerini HALKB tahtasındaki şortçuları batırmak için sahneye koyar birileri.

TREND tahvilerle bir alaka kurmak dogru degil. Iflas durumunda varlik dagitimi su sekilde gerceklesiyor:

Creditors (Banks)
    Secured Bondholders
    Unsecured Bondholders
    Employees, Taxes, Government Fees
    Shareholders

Tahvili alanin parasi garantili neredeyse.

Ekim 2020 tarihli bu yaziyi dikkatli okumani tavsiye ederim: https://www.nytimes.com/2020/10/29/u...-halkbank.html

NAND bir opsiyon degil. Uzun suredir yazdigim hukuk kitaplari icin emsal yaratilacak tezi gerceklesecek gorunuyor. Surada iyi bir ipucu var:

The prosecutors said they were prepared to allow the bank to avoid indictment if it agreed to pay a heavy fine, reform its operations and make a series of admissions about its conduct, the people who were briefed said.

But the bank’s lawyers argued that Halkbank and its executives had done nothing wrong, that they had been deceived by Mr. Zarrab, and that his testimony was untrue. They said the bank would not make the required admissions.

Ama asil nokta burasi:

In 2018, Mr. Mnuchin reached out about the scale of a potential fine to Jeff Sessions, the attorney general at the time. Justice Department officials then asked Southern District prosecutors whether the size of the fine they were demanding was negotiable, one lawyer involved in the effort said. The response was affirmative: The amount was less important than securing an admission of wrongdoing.

“We need an admission of liability” was the message the Manhattan prosecutors sent back to Washington, according to two lawyers involved in the matter.

Bankanin sucunu kabul etmesi gerekiyor. Yani hukuk sistemlerinde emsal yaratilmis oluyor. Bu yuzden jurili davada da cikacak bu. Anlasmaya gidilirse de banka suclu oldugunu kabul etmek zorunda. Savcilar yazida acikcasi cezanin miktari onemli degil, "SUCUNU KABUL ETMEK ZORUNDA" demisler.

Simdi asil soru burda: ABD hukuk sisteminde "Kara Para" aklamaktan suclu bulunmus bankaya ileride herhangi bir kurumsal yatirimci gelir mi?

Alıntı Originally Posted by acemi_yatırımcı
    bu cuma bizimkiler son savunma yazısını verecekler 19 şubat son tarih .

juri seçimi öncesi son ara duruşma ise 15 mart da eğer bu tarihlerde bir şey çıkmayacak olursa yani bu olay 15 mart da da uzlaşıp sucu kabul etme yönünde bir adım atılmazsa

kesinlikle jurili duruşmaya gidilecek görünüyor.

hakkımızda hayırlısı

ben halen en kötünün fiyatların içinde olduğuna inanıyorum
    Uzlasma herhangi bir zamanda olabilir, buna jurili durusmalar ve sonrasi da dahil. Yanliz juriye gidip kirli camasirlar ortaya sacilirsa uzlasmanin ne anlami olur bilemiyorum. Ama aslinda herseyi gorduk, bu da olabilir ufak bir ihtimal.

7. 12 Şubat 2021 savcılık ara duruşma öncesi son yazışmayı mahkemeye sundu

bu son yazışma içeriğine göre

bankanın savunmasını yapan Av. Robert Cary son ara duruşma öncesi 19 Şubat 2021 de mahkemeye bankanın son savunma yazısını sunacak

jurili dava öncesi önem taşıyan iki tarih 19 Şubat 2021 son savunma yazısı ve 15 Mart 2021 son ara duruşma

bu tarihlerde uzlaşma yönünde bir adım atılıp atılmayacağını takip etmeliyiz

15 mart 2021 dahil uzlaşma gerçekleşmezse o zaman jurili davaya yoğunlaşmalıyız
    Yorumlarım kişisel görüşlerimdir. Yatırım tavsiyesi değildir. Yatırım yaparken, alım veya satım kararlarınızda tavsiye alacağınız kişiler ve kurumlar Sermaye Piyasası Kurulu tarafından yatırım danışmanlığı belgesine sahip kişi ve kurumlar olmalıdır.

8. son ara duruşmada bu yönde adımlar gelmez ise

halkbank yatırımcılarının da yapması gereken bazı hususlar oluşacak şayet jurili dava kesin olarak başlarsa.

bu konu da burada detaylı paylaşımlar yaparız
    Yorumlarım kişisel görüşlerimdir. Yatırım tavsiyesi değildir. Yatırım yaparken, alım veya satım kararlarınızda tavsiye alacağınız kişiler ve kurumlar Sermaye Piyasası Kurulu tarafından yatırım danışmanlığı belgesine sahip kişi ve kurumlar olmalıdır.

Sayfa 533/579 İlkİlk ... 33433483523531532533534535543 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •