Sayfa 71/164 İlkİlk ... 2161697071727381121 ... SonSon
Arama sonucu : 1308 madde; 561 - 568 arası.

Konu: KPHOL Kapital Yatırım Holding

1. KAPİTAL YATIRIM HOLDİNG ANONİM ŞİRKETİ’nin
    27.07.2020 tarihli 2019 Yılı Olağan
    Genel Kurul Toplantı Tutanağı
    Kapital Yatırım Holding Anonim Şirketi’nin 2019 yılına ait Olağan Genel Kurul Toplantısı
    27.07.2020 tarihinde saat 14:00’de, Şirket Merkez adresi olan Kaptanpaşa Mah. Piyalepaşa
    Bulvarı Ortadoğu Plaza No:73 Kat:11 Okmeydanı-Şişli-İstanbul adresinde, İstanbul Valiliği
    Ticaret İl Müdürlüğü’nün 24.07.2020 tarih ve 56139930 sayılı yazısıyla görevlendirilen Bakanlık
    Temsilcisi Emrah Gözeller gözetiminde yapılmıştır.
    2019 yılına ait Olağan Genel Kurul toplantısına ilişkin davet, Kanun ve esas sözleşmede
    öngörüldüğü gibi ve gündemi de ihtiva edecek şekilde 25.06.2020 tarih ve 10105 sayılı Türkiye
    Ticaret Sicili Gazetesi, 16.09.2020 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) ile
    www.kapitalyatirim.net internet sitesi ve Merkezi Kayıt Kurulu A.Ş.’nin (MKK) Elektronik
    Genel Kurul Sistemi’nde (e-GKS) ilan edilerek toplantı gün ve gündemin bildirilmesi suretiyle
    süresi içerisinde yapıldığı görüldü.
    Hazır Bulunanlar Listesi’nin tetkikinden, Şirketin toplam 4.250.000,00-TL’lik sermayesine
    tekabül eden 4.250.000 adet paydan 325.122-TL’lik sermayeye karşılık 325.122 adet payın
    asaleten, 2.061.161-TL’lik sermayeye karşılık 2.061.161adet payın temsilen olmak üzere toplam
    2.386.283 adet payın toplantıda temsil edildiğinin ve böylece gerek Kanun ve gerekse esas
    sözleşmede öngörülen asgari toplantı nisabının mevcut olduğunun anlaşılması üzerine, toplantı
    Yönetim Kurulu Üyesi Ersin Bengül tarafından açılarak gündemin görüşülmesine geçilmiştir.
    Türk Ticaret Kanunu'nun 1527’inci maddesinin 5 ve 6’ncı fıkraları gereğince, Şirket'in elektronik
    genel kurul hazırlıklarını yasal düzenlemelere uygun olarak yerine getirdiği tespit edilmiştir.
    Toplantı Başkanlığı tarafından, elektronik genel kurul sistemini kullanmak üzere "Merkezi Kayıt
    Kuruluşu Elektronik Genel Kurul Sistemi Uzmanlığı Sertifikası" bulunan İsmail SUNA atanmış
    olup, toplantı fiziki ve elektronik ortamda aynı anda açılarak gündem maddelerinin
    görüşülmesine geçilmiştir.
    1. Yapılan seçim sonucunda Toplantı Başkanlığı’na Ersin BENGÜL oy birliği ile seçildi.
    Toplantı başkanı, Oy Toplama Memurluğu’na Aslı Çağlayan PEKİYİ’yi Tutanak Yazmanlığı’na
    İsmail SUNA’yı görevlendirdi.
    2. Şirket’in 2019 yılı faaliyet ve hesaplarına ilişkin Yönetim Kurulu Faaliyet Raporu’nun
    okunmasına geçildi. Söz alan Ersin BENGÜL raporların internet sitesi ve KAP’da
    yayınlandığını, Genel Kurul’dan 21 gün önce Şirket merkezinde hazır bulundurulduğunu ve
    fiziksel ortamda toplantıya katılan ortaklara da verildiğini belirterek okunmuş sayılmasını önerdi.
    Öneri oylamaya sunuldu, 1.018.730 adet oy sahibi Ortadoğu Holding. A.Ş.vekili oylamaya
    katılmayacağını beyan etti. Öneri oylamaya katılan 1.367.553 adet payın olumlu oyu ile Kabul
    edilmiştir. Raporlar müzakereye açıldı, söz alan olmadı.
    3. Şirketin 2019 yılı hesap dönemine ait Bağımsız Denetçi Raporunun görüş kısmı, Güreli
    Yeminli Mali Müşavirlik Ve Bağımsız Denetim Hizmetleri A.Ş., temsilcisi tarafından okundu.
    Bağımsız Denetçi Raporu müzakereye açıldı. Söz alan olmadı.
    4. Şirket’in 2019 yılı hesap dönemine ilişkin yasal kayıtlara göre düzenlenen Bilanço ve
    Gelir Tablosu’nun görüşülmesine geçildi. Söz alan Ersin BENGÜL Bilanço ve Gelir
    Tablosu’nun internet sitesi ve KAP’da yayınlandığını, Genel Kurul’dan 21 gün önce Şirket
    merkezinde hazır bulundurulduğunu ve fiziksel ortamda toplantıya katılan ortaklara da
    verildiğini belirterek okunmuş sayılmasını önerdi. Yapılan Oylamada;
    Öneri oylamaya sunuldu, 1.018.730 adet oy sahibi Ortadoğu Holding. A.Ş.vekili oylamaya
    katılmayacağını beyan etti. Öneri oylamaya katılan 1.367.553 adet paydan 50.030 olumsuz oya
    2
    karşılık 1.317.523 adet olumlu oyla Kabul edildi. Bilanço ve Gelir Tablosu müzakereye açıldı,
    söz alan olmadı. Bilanço ve Gelir Tablosu’nun tasdiki oylamaya sunuldu, 1.018.730 adet oy
    sahibi Ortadoğu Holding. A.Ş. vekili oylamaya katılmayacağını beyan etti. Yapılan oylama
    sonucunda oylamaya katılan 1.367.553 adet paydan; Köksal Demir, Aydın Dışkaya, Selçuk
    Sedefoğlu’nun toplam 268.984 adet olumsuz oyuna karşılık mali tabloların tasdiki 1.098.569
    adet olumlu oyla kabul edildi. Köksal Demir söz alarak raporların gerçeğini yansıtmadığı
    şeklinde beyanını şerh etmiştir.
    5. TTK 363. Maddesi uyarınca yıl içerisinde yapılan Yönetim kurulu üyelerinin değişikliği
    konusu görüşüldü. Cengiz Dilli’nin istifası ile boşalan Yönetim Kurulu üyeliğine 07.01.2020
    tarih ve 2020/01 sayılı Yönetim kurulu kararıyla atanan Ercan PEKALP (TC:……………)’nin
    Yönetim kurulu üyeliğinin onaylanması kararı görüşüldü; 1.018.730 adet oy sahibi Ortadoğu
    Holding. A.Ş. vekili oylamaya katılmayacağını beyan etti. Yapılan oylama sonucunda oylamaya
    katılan 1.367.553 adet paydan; Köksal Demir, Tugay Ökten , Selçuk Sedefoğlu’nun toplam
    266.954 adet olumsuz oyuna karşılık, 1.100.599 adet olumlu oyla kabul edildi.
    6. Yönetim Kurulu Üyelerinin 2019 yılı, muamele, fiil ve işlerinden ötürü ibrası görüşüldü,
    Yönetim Kurulu Üyelerinin her biri kendi ibralarında sahip oldukları paylardan doğan oy
    haklarını kullanmadılar.
    Kamil Engin YEŞİL’in ibrası oylamaya sunuldu. 1.018.730 adet oy sahibi Ortadoğu Holding.
    A.Ş. vekili oylamaya katılmayacağını beyan etti. Oylamaya katılan 690.758 adet paydan;
    Köksal Demir’in 50.030 adet olumsuz oyuna karşılık 640.728 adet olumlu oyla ibra edildi. TTK
    436 maddesi gereği Kamil Engin Yeşil 676.795 adet payına istinaden oy kullanmamıştır.
    Cengiz Dilli, 1.018.730 adet oy sahibi Ortadoğu Holding. A.Ş. vekili oylamaya katılmayacağını
    beyan etti. Oylamaya katılan 690.758 adet paydan; Köksal Demir’in 50.030 adet olumsuz oyuna
    karşılık 640.728 adet olumlu oyla ibra edildi. TTK 436 maddesi gereği Kamil Engin Yeşil
    676.795 adet payına istinaden oy kullanmamıştır.
    Onur Akçay 1.018.730 adet oy sahibi Ortadoğu Holding. A.Ş. vekili oylamaya katılmayacağını
    beyan etti. Oylamaya katılan 690.758adet paydan; Köksal Demir’in 50.030 adet olumsuz oyuna
    karşılık 640.728 adet olumlu oyla ibra edildi. TTK 436 maddesi gereği Kamil Engin Yeşil
    676.795 adet payına istinaden oy kullanmamıştır
    Ercan PEKALP 1.018.730 adet oy sahibi Ortadoğu Holding. A.Ş. vekili oylamaya
    katılmayacağını beyan etti. Oylamaya katılan 690.758 adet paydan; Köksal Demir, Aydın
    Dışkaya ve Selçuk Sedefoğlu’nun toplam 268.984 adet olumsuz oyuna karşılık 421.774 adet
    olumlu oyla ibra edildi. TTK 436 maddesi gereği Kamil Engin Yeşil 676.795 adet payına
    istinaden oy kullanmamıştır.
    Ersin BENGÜL, 1.018.730 adet oy sahibi Ortadoğu Holding. A.Ş. vekili oylamaya
    katılmayacağını beyan etti. Oylamaya katılan 690.758adet paydan; Köksal Demir’in 50.030 adet
    olumsuz oyuna karşılık 640.728 adet olumlu oyla ibra edildi. TTK 436 maddesi gereği Kamil
    Engin Yeşil 676.795 adet payına istinaden oy kullanmamıştır.
    Hüseyin KIZANLIKLI, 1.018.730 adet oy sahibi Ortadoğu Holding. A.Ş. vekili oylamaya
    katılmayacağını beyan etti. Oylamaya katılan 690.758adet paydan; Köksal Demir’in 50.030 adet
    olumsuz oyuna karşılık 640.728 adet olumlu oyla ibra edildi. TTK 436 maddesi gereği Kamil
    Fermani Özgür ALTUN 1.018.730 adet oy sahibi Ortadoğu Holding. A.Ş. vekili oylamaya
    3
    Köksal Demir söz alarak raporların gerçeği yansıtmadığı şeklinde beyanını şerh etmiştir.
    7. 2019 yılına ait Şirket yasal kayıtlarındaki net dağıtılabilir kârdan kanun ve anasözleşme
    gereği ayrılması gereken miktarlar çıkarıldıktan sonra kalan kısmın dağıtılmayıp, özel yedekler
    hesabında takip edilmesine ilişkin yapılan oylamada; 1.018.730 adet oy sahibi Ortadoğu Holding.
    A.Ş. vekili oylamaya katılmayacağını beyan etti.
    Yapılan oylama sonucunda oylamaya katılan 1.367.553 adet paydan; Köksal Demir’in 50.030
    adet olumsuz oyuna karşılık, 1.317.523 adet olumlu oyla kabul edildi. Köksal Demir söz alarak
    raporların gerçeği yansıtmadığı şeklinde beyanını şerh etmiştir.
    8. Denetimden Sorumlu Komite’nin görüşü ile Yönetim Kurulunun önerisi doğrultusunda
    bir yıl süre ile vazife görmek üzere bağımsız denetçi olarak Güreli Yeminli Mali Müşavirlik Ve
    Bağımsız Denetim Hizmetleri A.Ş.’nin seçilmesi oylamaya sunuldu. 1.018.730 adet oy sahibi
    Ortadoğu Holding. A.Ş. vekili oylamaya katılmayacağını beyan etti. Yapılan oylama sonucunda
    oylamaya katılan 1. 367. 553 adet payın olumlu oyu ile seçildi.
    9. Yönetim kurulu üyelerine herhangi bir huzur hakkı ödenmemesini Teklif eden Ersin
    Bengül’ün önerisi oylamaya sunuldu, oybirliği ile Kabul edildi.
    10. Şirket tarafından 2019 yılı içerisinde 3.kişiler lehine verilmiş herhangi bir teminat, rehin
    veya ipotek olmadığı hakkında yönetim kurulunca genel kurul bilgilendirilmiştir.
    11. 2019 yılı içerisinde ilişkili taraflarla yapılan işlemler hakkında genel kurul yönetim
    kurulunca bilgilendirilmiştir.
    12. Bağış ve yardım politikası belirlenmiş ve bu çerçevede 2019 yılı içersinde şirketin
    herhangi bir bağış ve yardımda bulunmadığı hususu genel kurulun bilgisine sunulmuştur. 2020
    yılında yapılacak bağış tutarının azami 100,000,00 TL’ye kadar olmasına ilişkin husus oylamaya
    sunuldu. 1.018.730 adet oy sahibi Ortadoğu Holding. A.Ş. vekili oylamaya katılmayacağını
    beyan etti. Oylamaya katılan 1.317.523 adet paydan Köksal Demir’in 50.030 adet olumsuz
    oyuna karşılık 1.317.523 adet olumlu oyla Kabul edildi. Köksal Demir söz alarak bağış tutarının
    yüksekliğine ilişkin şerhi olduğunu beyan etmiştir.
    13. Yönetim Kurulu Üyelerine TTK’nun 395. ve 396. maddeleri uyarınca gerekli izin verilmesi,
    Genel Kurul’un onayına sunuldu 1.018.730 adet oy sahibi Ortadoğu Holding. A.Ş. vekili
    oylamaya katılmayacağını beyan etti. Oylamaya katılan 1.317.523 adet paydan Köksal Demir’in
    50.030 adet olumsuz oyuna karşılık 1.317.523 adet olumlu oyla Kabul edildi. Köksal Demir söz
    alarak raporların gerçeğini yansıtmadığı şeklinde beyanını şerh etmiştir. Sermaye Piyasası
    Kurulu Kurumsal Yönetim Tebliği doğrultusunda 2019 yılı içerisinde bu kapsamda
    gerçekleştirilen işlemler hakkında genel kurula bilgi verildi.
    14. Dilekler maddesinde söz alan Ersin Bengül söz alarak Şirketin yönetim kuruluna başarılar
    dileyerek hayırlı olmasını diledi. Toplantı başkanı tarafından Toplantıya saat 17.00’de son
    verildi.
    İşbu toplantı tutanağı toplantı mahallinde 5 nüsha olarak düzenlendi. Okundu, imza edildi.
    27.07.2020 saat 17.40
    BAKANLIK
    TEMSİLCİSİ
    TOPLANTI
    BAŞKANI
    OY TOPLAMA
    MEMURU
    TUTANAK
    YAZMANI
    Emrah Gözeller Ersin Bengül Aslı ÇAĞLAYAN
    PEKİYİ
    İsmail SUNA

2. Ortadoğu toplantıya katılmış ancak hiç bir oylamaya katılmamış. KARAKTER'i bu kadarına yeterli olmuş demek ki.

3. Arkadaşlar şirketi aradım kottan atılma toplantıda konuşulmamış sadece gündem maddeleri görüşülmüş randevu talep ettik diyor bekliyoruz diyor bu iş zaman alacak diyor

4. Artık tek seçenek kaldı. Kamil Engin Yeşil ....

5. Arkadaşlar siz de arayın belki ben yanlış anlamışımdır

6. Bir çok madde "1.317.523 adet olumlu oyla" diyor. Demek ki kamil ve avanelerinin oyu bu kadar.
    Ortadoğu ise 1.018.730 oya sahip ve son haftada satışı yapanlar onlardı. Çünkü daha önce 1053 yazıyordu.
    Geçen sefe toplantıya katılmayan Ortadoğu bu sefer toplantıya katılmış. Toplantının yeterli çoğunluk ile yapılmasını istemiş demek ki.
    Bu bilgiler bir işinize yarar mı bilmiyorum.

7. Ortadogu holding bu şirketten vazgeçmiş birinden biri şirketi devredecek bizim muhatabimiz yönetim kurulu başkanı kamil isiniz ona kaldı oda ne kadar ilgilenecek bakalım

Sayfa 71/164 İlkİlk ... 2161697071727381121 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •