Sayfa 105/164 İlkİlk ... 55595103104105106107115155 ... SonSon
Arama sonucu : 1307 madde; 833 - 840 arası.

Konu: KPHOL Kapital Yatırım Holding

bu gün yeşil holding bölünüyor. zincir gyo nun maddi problemi de kalmadığına göre..kphol sırasının açılmaması içinbir sebep kalmadı. alt pazar mı avantajlı olur , yakın izleme pazarımı onu ayrı analiz etmek gerekir. zincir gyo ta 17 trilyon para koyması hibemi ,borçmu hisse oay oranını yükseltmemi yarım projelerin katkısımı bunu bilmiyoruz. kphol hakim ortakları mutlaka burda anlaşmış olmaları gerekir..kphol tek parça halinde yeşil grubuna yada diğer tarafa geçmesi daga iyi olurdu..yakın izleme pazarında bu küçüklükteki problemleri cözülmüş ve alt pazar adayı bir şirketin fiyatlanmasını frigo gibi bir cok şirkette gördük bedelli sermaye artırımı olmadan şirketin kısa nakit problemi çözüleceğinden denetici raporu olumlu olması gerekir..kaldıki zincir gyo faal haldedir..kphol özsermayesi düzelmesi ile borsada inşallah beklenilen fiyatlara ulaşılacaktır.

2. Ne diyor adam, laannn bırakkk.
    Hiç umurunuzda değiliz kodamanlar.
    Bizim sırtımızdan yediniz yediniz doymadınız.
    Daha fazla yeme iştahınız belki bizi kurtaracak.
    Hadi bakalım beklemeye devam.

3. Kamil bey yeşilden 45 milyonluk rüchan satmış. 250 iken neden satmaz da 50’nin altına düşünce satar? Hepsi hesap kitap.
    Şimdi bulmuş alıcıyı bir sene önce 7 lira olan hisseyi 50’ye satmış.

Her neyse,
    O parayla ne yapacak acaba?
    Kapital e sermaye avansı verir mi dersiniz?

4. hisse bölündü. 250 iken elinde o kadar hisse yoktu. rüchanları satmaya devam eder. hisse 1 tl nın altına düsunce geri almaya baslar.
    keşke kphol e sermaye verse

5.  Alıntı Originally Posted by carizma Yazıyı Oku
    hisse bölündü. 250 iken elinde o kadar hisse yoktu. rüchanları satmaya devam eder. hisse 1 tl nın altına düsunce geri almaya baslar.
    keşke kphol e sermaye verse
    Sevgili kardeşim o kadar net yazmışsın ki kendimi sorguladım.
    Adamda 2,4 milyon hisse vardı. Bu o kadar rüchan demek ve her bir rüchan için 31 adet yeni hisse alabilir adeti bir liradan. Yanlış hatırlamıyorsam 36 - 37 milyon önceden koyduğu sermaye avansı varmış. Bu parayı zaten karşılığında hisse almak için şirkete koymuş. Ya da ne varlık verdiyse karşılığında nakit yerine hisse alayım demiş. Şimdi bu önceki 1.2 milyon eski hisse yani 1.2 milyon rüchan hakkını alacağına mahsuben hisseye çevirdi otomatik olarak. Kalan 1.2 milyon içinse yine 36 milyon kadar nakit koyması gerekiyordu. Ama arkadaş o parayı koymak yerine rüchan hakkını yani eski hissesini 49 liradan küçük yatırımcıya afedersiniz kitlemiş.
    Kullanılmayan rüchanlar olursa onlar süre sonunda tekrar borsadan satılacak. O zaman hisse fiyatı halen 1 liranın üzerinde olursa millet kapışarak alır zaten. Mühtemelen fiyatı da bir liranın üzerinde olur ve o kadar para şirkete gider.
    Lütfen net bilmediğiniz konularda kesin ifadeler kullanmayınız.
    Gayet kibar şekilde anlatmaya çalıştım.
    Yine de kıracak bir ifadem olduysa hakkınızı helal ediniz.

Oradan eline geçen fazlalık parayı buraya koyar mı? Eğer bunu kurtarmak istiyorsa koyabilir. Zaten bizim zincir gg nin sermaye artırımına katılabilmemiz için kasada nakdimizin olması lazım. Onu da ancak patron sermaye avansı verirse olabilir.
    Bu konuyu İsmail Suna ya da sordum benzer bir cevap aldım.

Selamlar 🖖

6. Denetim raporunun ne zaman yayımlanacağını bilen var mı?
    Denetim raporu olumlu gelirse geri dönebilecek mi? Diğer teknik şartlar nedir acaba ve o şartlar da sağlandı mı?

7. Dönmesini umut eden sadece ben miyim?
    Biraz zincir gg yi araştırdım. Eski yönetim kurulunda doğa kolejinin önceki sahibi olan kişi de varmış. Metal yapının da sahibi. Vefat etmiş. Metal de kot dışı kaldı malumunuz. Onu da galip Öztürk satmış idi bu rahmetliye.
    Bu kphol ün borsaya dönüşü mümkün olmakla beraber şu anki patronun bir aksiyon alması lazım. Yeşil de o denli büyük bir bedelliyi onaylatması ve göz göre göre bir milyon kadar rüchanı satması bu işte mahir bir kişi olduğunu gösteriyor.
    Darısı kphol e. Zira 4.250.000 gibi çok küçük bir sermaye ile büyük kazanımlar sağlayabilir. Şu zamanda borsaya şirket sokmak çok zor malumunuz. Bunu kota tekrar aldırırsa iyi kazançlar yakalayabilir.

8. inşallah yönetim kurulu baskanı, borsaya dönüş için bist yönetim kurulunun kabul edecegi şekilde hazırlıkları tamamlar. denetim raporu önemli.

Sayfa 105/164 İlkİlk ... 55595103104105106107115155 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •