Sayfa 136/164 İlkİlk ... 3686126134135136137138146 ... SonSon
Arama sonucu : 1310 madde; 1,081 - 1,088 arası.

Konu: KPHOL Kapital Yatırım Holding

1. İlla 2 yil kar aciklamasi mi gerekiyor spk soruyoz cevap yok bistte soruyoz muhatap yok firmada kimse yok yatirim danismani sordum illa 2 yil olmasi gerekmez sirketin bisttle irtibati ve sermayeyi duzeltmesi neyi bekliyor aklim ermiyor

2.  Alıntı Originally Posted by Alasara2020 Yazıyı Oku
    İlla 2 yil kar aciklamasi mi gerekiyor spk soruyoz cevap yok bistte soruyoz muhatap yok firmada kimse yok yatirim danismani sordum illa 2 yil olmasi gerekmez sirketin bisttle irtibati ve sermayeyi duzeltmesi neyi bekliyor aklim ermiyor
    Bu 2 yıl muhabbetini ben de hiç anlamadım bu kadar saçma bir karar olamaz. Borsaya yeni giren şirketlerde bile zararla gelen var.

Hangi tebliğde hangi karar ya da yönetmelikte yazıyor ben görmedim.
    Bela okumak istemiyorum ama şu mübarek bayram arifesinde…
    İkinci Ramazan bayramını da gördük.
    Umarım başka bayram görmeden Yeşil Global Enerji üzerinden döneriz borsaya.

3. Kotasyon yönerge madde 28 ve 8. Madde 1. Fıkrasi ni iyi okumak gerekiyor. yatırım ortaklığı olunca dönüş icin alt pazar kriterlerini karşılamak gerekiyor.
    Bayramınız kutlu olsun.

4. Kottan çıkma nedeni 23/1c ve d madeleri

c) Ortaklığın Borsa tarafından geçerli kabul edilebilecek durumlar dışındaki nedenlerle 1 yıldan uzun bir süre faaliyetlerinin durdurulmuş olması,
    d) Ortaklığın faaliyetlerini devam ettiremeyecek seviyede finansal durumunun bozulmuş olması,

Finansal durumu düzeltip faaliyete geçerse borsaya dönmesi gerekir.

28’in ilgili madesinde de şöyle diyor;

b) Borsa kotundan çıkarıldığı tarihten itibaren 1 yıldan daha fazla bir süre geçmiş olması durumunda, kottan çıkma nedenlerinin ortadan kalkmış olması, varsa Yönetim Kurulunun kararında belirtilen diğer şartların yerine getirilmiş olması ve bu Yönergenin ilgili maddesinde aranan kota alma şartlarının tamamının sağlanmış olması gerekir.

Devamında da şöyle diyor.

(2) Borsa kotundan çıkarılan payların tekrar Borsa kotuna alınabilmesi için yapılan başvuru tarihi itibarıyla diğer kottan çıkma koşullarının oluşması halinde, Yönetim Kurulu gerekçelerini belirterek payların tekrar kota alınmamasına karar verebileceği gibi, NİYİP’te işlem gören paylar hariç olmak üzere Yakın İzleme Pazarı’na alınmasına da karar verebilir.

Bu bende göre YİP’te tekrar dönüş yapamaz mı?

Yoksa önce kota dönüş şartlarını sağlayacak ve devamında başvuru yaptıktan sonra da o koşulları tekrar yitirecek mi diyor? Çok saçma bir yorum olmuş sanki.

Madde 8’de de şöyle bir şey var

2) Bu fıkranın (a) bendi kapsamında, 2 yıldan fazla faaliyet süresi olan en az bir ortaklığa minimum %51 oranında iştirak etmek suretiyle finansal holding hariç olmak üzere, holding şirketi olarak kurulan yeni bir ortaklığın başvurması halinde, yukarıdaki tabloda yer alan “Bağımsız denetimden geçmiş yıllık finansal tablolarında dönem kârı olması ” şartının, söz konusu holdingin “Kâr veya Zarar ve Diğer Kapsamlı Gelir Tablosu”’nda yer alan net satış tutarı içinde en fazla paya sahip iştiraki tarafından sağlanması gerekmektedir.

Bu durumda yeşil global enerjiye %51 oranında iştirak edersek kar şartını da sağlamış oluyoruz yanlış mıyım?

5. O zaman sirket neyi bekliyor yatirimcisina cikip biz bunu bekliyoz bizi engelliyorlar elimizden birseg gelmiyor dese ona gore bistte nereye ise dava acilir nasil bir ulkedeyiz 1 aksamda butun emek sermaye sifir oldu devletimizin varligindan supheliyim vatandas olarak hakkimi helal etmiyom kimler buna cank tutuyor tuttuysa

6. Bence yapılacak genel kurulda bu konuyla alakalı önemli gelişme yaşanacak. Genel kurulu bekliyoruz.

7. Sonkez paramiz pul oldu genel kurul tarihi bellimi kurula bizden musait olan gidebilse iyi olurdu

8. Bu arada sahibinden sitesinde elexia Levent’te epey satılık daire var ve bitiş tarihi Haziran Temmuz olarak belirtiliyor. O dairelerin satışıyla birlikte zincir gg kar edip kphol’e temettü ödeyebilir sanki. Ya da yeni projelere girişir. Bu arada daireleri m2 15 bine almıştık şimdi 45 bin civarında fiyatlar. Yani 20 milyonluk ödeme şimdi ortalama 60 milyon oldu. Yarısı da kphol’ün olduğuna göre 30 milyon orada bir değer var. Yeşil holdinge 18 milyon sermaye borcu var. Yine de 12 milyon kar çıkar gibi görünüyor.

Sayfa 136/164 İlkİlk ... 3686126134135136137138146 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •