Sayfa 160/1006 İlkİlk ... 60110150158159160161162170210260660 ... SonSon
Arama sonucu : 8042 madde; 1,273 - 1,280 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - II

1. Dolara şu an en iyi oran kaç? Yuzde 1 bile alamıyorum

2.  Alıntı Originally Posted by Sugosu82 Yazıyı Oku
    Dolara şu an en iyi oran kaç? Yuzde 1 bile alamıyorum
    Burgan ve Vakıfbank 2,25 veriyor. Bilginize..

Cuma günü bazı bankacılar Merkezin politika faizini 11 yapacağına dair beklentielri olduğunu söylediler. 20 Ağustosa doğru piyasa beklentilerini (anket, tiwit gibi ) değişik araçlar ile sesli dillendirmeye başlayacaklardır. Ayrıca merkezi sıkıştırmak için kur yukarıda tutulacaktır diye düşünüyorum. Hele faiz aleyhine açıklamalar gelirse kur daha yukarıyı deneyebilir. Bunları daha önce deneyimlemiştik.
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.
    https://www.hisse.net/topluluk/showt...28#post6673528

4.  Alıntı Originally Posted by shark Yazıyı Oku
    Burgan ve Vakıfbank 2,25 veriyor. Bilginize..
    vakıfta ki oran dolares miktarına göre ciddi çeşitlilik arz ediyor yalnız. 1,35-2,25 arası değerlenebiliyor.

5.  Alıntı Originally Posted by joli Yazıyı Oku
    Cuma günü bazı bankacılar Merkezin politika faizini 11 yapacağına dair beklentielri olduğunu söylediler. 20 Ağustosa doğru piyasa beklentilerini (anket, tiwit gibi ) değişik araçlar ile sesli dillendirmeye başlayacaklardır. Ayrıca merkezi sıkıştırmak için kur yukarıda tutulacaktır diye düşünüyorum. Hele faiz aleyhine açıklamalar gelirse kur daha yukarıyı deneyebilir. Bunları daha önce deneyimlemiştik.
    Faiz aleyhine açıklama nasıl gelecek? Mevduat faizleri yükseltilirken. Bunlar reisten habersiz yapılan işler değil.

Yazılarım yatırım tavsiyesi değildir.SM-M307FN cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Yazılarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir...

6.  Alıntı Originally Posted by joli Yazıyı Oku
    geç kalınırsa 2018 ağustosu yaşama ihtimalimiz var rezidans ve araba satılsın diye temel iktisat prensiplerini hiçe saydık eğer bir an önce vazgeçmezsek fakirliği iliklerimize kadar hissederiz

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,898
     Alıntı Originally Posted by joli Yazıyı Oku
    Dönüp dolaşıp tekrar tekrar aynı hataları tekrarlıyorlar, olan da bize oluyor. Herhangi bir üniversitenin iktisat bölümündeki 1. sınıfta okuyan bir öğrenci bile ekonomiyi bunlardan daha iyi idare eder... buzdolabıymış....
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

8.  Alıntı Originally Posted by bahri Yazıyı Oku
    geç kalınırsa 2018 ağustosu yaşama ihtimalimiz var rezidans ve araba satılsın diye temel iktisat prensiplerini hiçe saydık eğer bir an önce vazgeçmezsek fakirliği iliklerimize kadar hissederiz
    Negatif reel faiz ve paranın maliyetini yansıtmayan kredi oranlari ile inşaat ve otomotivde yine yapay fiyatlar ve balon oluşturuldu...

Birikim yapanların birikimleri bu yapay artışlar sayesinde yine pul edildi...

Faiz bir hak yeme araci ise, ucuz kredi ile olusturulan balon fiyatlar ile birikimlerin eritilmesi de bir çeşit hak yiyistir...

Ve isin trajikomik yani bu hak yiyiste de faizin kendisinin kullanılması...

Bir başka deyişle senin benim param birikim yapmayan borcla is yapana peşkeş çekildi...

Bu ülkede zaten ayağına yorganına gore uzatmak büyük bir hata... Ne kadar borç ile is yapan biri isen o kadar kazanclisin...

Sayfa 160/1006 İlkİlk ... 60110150158159160161162170210260660 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •