Sayfa 213/1006 İlkİlk ... 113163203211212213214215223263313713 ... SonSon
Arama sonucu : 8042 madde; 1,697 - 1,704 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - II

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,051
     Alıntı Originally Posted by finans_mt Yazıyı Oku
    Burada bunu herkes bilir ukelalik olmasin ama yazayim;

Faiz artis trendinde kisa baglanir, dusus trendinde ise uzun baglanir mevduat.
    Ben de ekleme yapayim...

Faizin tepe noktasina ulastigini dusundugunuz zaman en uzun vadede bu faizi almaya calisacaksiniz ve baglayacaksiniz..

Ancaaaak bankalar da enayi degil uzun vadede daha dusuk faiz veriyorlarsa ki verirler o zaman o vadede faizlerin daha dusuk olacagini dusunuyorlardir..

Bu nedenle her defasinda 1, 3, 6, 9, 12 aylik faizleri de sorun ve onlarin ne dusundugunu ogrenmeye calisin..

Yuksek miktarlarda ise para hep ayni bankalar, subeler ile calismayin cunku aralarinda anlasirlar ve ayni faizi verirler..

Tecrube ile sabittir.

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,051
     Alıntı Originally Posted by cerento Yazıyı Oku
    Vay yasli teyze nedeolsa eski toprak

ASUS_X007D cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Manukyan hanimefendi oldugu da rivayet edilir..

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Dudu bu ykb nin kredi kartina 400 tl harcamaya %3 indirim kampanyasi hakkinda bilgin varmi?emekliler icin sadece

4.  Alıntı Originally Posted by bahri Yazıyı Oku
    https://www.google.com/amp/s/www.hab...356994-haberi/
    İran pandemi döneminde faiz artırdı
     Alıntı Originally Posted by EGEDUK Yazıyı Oku
    Yüreğime su serptiniz.
    İyi bari faiz artıran tek ülke olmayacağız.
    Hamle ile birlikte dolar, 19 bin 700 tümene gerilemiş ancak bugün itibariyle 22 bin üzerinde Yani pandemi döneminde faiz artışı ülke para biriminin değer yitirmesini henüz engelleyememiş...
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,914
     Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    Hamle ile birlikte dolar, 19 bin 700 tümene gerilemiş ancak bugün itibariyle 22 bin üzerinde Yani pandemi döneminde faiz artışı ülke para biriminin değer yitirmesini henüz engelleyememiş...
    Sn diproyal,
    Bizde de 2018 krizinde mb önce 500 bir ay sonra da 600 bp artırmak zorunda kalmıştı yanlış hatırlamıyorsam. Faiz artışı eğer yeterli olmazsa kur artmaya devam ediyor.

Yine hatırladığım kadarıyla o sene Nisan veya Mayıs aylarında faiz 8,50 iken o zamanki enflasyona göre 50 veya 100 bp artırım bekleniyordu ve malum şahısın baskısı yüzünden mb o ufak artışı yapamamıştı. Eğer o artışı yapabilseydi, daha sonra %24'lere varan artışa gerek kalmayacaktı ve büyük bir ihtimalle krizi çok daha hafif bir şekilde atlatacaktı ülke.

Korkarım aynı inat halen devam ediyor ve aynı kısır döngüyü yine yaşayacağız gibime geliyor bana...
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

6.  Alıntı Originally Posted by turali Yazıyı Oku
    Sn diproyal,
    Bizde de 2018 krizinde mb önce 500 bir ay sonra da 600 bp artırmak zorunda kalmıştı yanlış hatırlamıyorsam. Faiz artışı eğer yeterli olmazsa kur artmaya devam ediyor.

Yine hatırladığım kadarıyla o sene Nisan veya Mayıs aylarında faiz 8,50 iken o zamanki enflasyona göre 50 veya 100 bp artırım bekleniyordu ve malum şahısın baskısı yüzünden mb o ufak artışı yapamamıştı. Eğer o artışı yapabilseydi, daha sonra %24'lere varan artışa gerek kalmayacaktı ve büyük bir ihtimalle krizi çok daha hafif bir şekilde atlatacaktı ülke.

Korkarım aynı inat halen devam ediyor ve aynı kısır döngüyü yine yaşayacağız gibime geliyor bana...
    Hocam,

Çok haklısınız. 13 Eylül 2018'de 325 baz puan artış beklentisine karşılık 625 baz puan artış yapıldı. Bunun sonucunda da Türk Lirası 7'den 5'e kadar değer kazanmıştı. Geçen hafta yine dolaylı faiz artışları başladı. Bakalım bu defa aynı döngüyü yaşayacak mıyız!
    Aslında kural belli ama uygulaması zor galiba..

7. Odeabank bana mesaj atmış. Enflasyon korumalı vadeli mevduat hesabı faizi yüzde 13’e çıkarmışlar.

8.  Alıntı Originally Posted by shark Yazıyı Oku
    Odeabank bana mesaj atmış. Enflasyon korumalı vadeli mevduat hesabı faizi yüzde 13’e çıkarmışlar.
    Spread belli mi?

Sayfa 213/1006 İlkİlk ... 113163203211212213214215223263313713 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •