Sayfa 249/1006 İlkİlk ... 149199239247248249250251259299349749 ... SonSon
Arama sonucu : 8042 madde; 1,985 - 1,992 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - II

1. Döviz çekimine komisyon kalkmış:

https://www.cumhuriyet.com.tr/haber/...irildi-1760693

2.  Alıntı Originally Posted by ZzeusS Yazıyı Oku
    Garanti bankasından dolara faiz alabilen varmı , yoksa sadece banamı vermiyorlar anlamıyorum 3 aydır 0,20 olurmu?
    bu bankalar git baska bankaya diyor resmen..benim sube de aynisini yapiyor..
    oranlar 25 lerdeyken hic unutmam masada ki yasli kadini 12 den baglamisti 400 bin tl yi.

3.  Alıntı Originally Posted by ZzeusS Yazıyı Oku
    Garanti bankasından dolara faiz alabilen varmı , yoksa sadece banamı vermiyorlar anlamıyorum 3 aydır 0,20 olurmu?
    TEB de aynı, zamanında makası uygun diye TEB'den biraz almıştım. Boşta durmasın diye vadelide tutuyorum ama aylardır böyle, bir ara 0,1 veriyordu neredeyse borçlu çıkacaktım Oradan çek oraya yatır uğraşmamak için vadesiz niyetine tutuyorum, zaten miktar çok az.

4. Sağolsun teb beni de Eurobond yatırımcısı yaptı o sayede. Euro da 0 faiz.

Ama makas ve tahvil portföyü çok iyi. Maalesef aktif rasyosu sonuçları bunlar bu oranlar. Bankalari da suclayamiyorum.
     Alıntı Originally Posted by Dr. Boone Yazıyı Oku
    TEB de aynı, zamanında makası uygun diye TEB'den biraz almıştım. Boşta durmasın diye vadelide tutuyorum ama aylardır böyle, bir ara 0,1 veriyordu neredeyse borçlu çıkacaktım Oradan çek oraya yatır uğraşmamak için vadesiz niyetine tutuyorum, zaten miktar çok az.

5.  Alıntı Originally Posted by matac Yazıyı Oku
    Sağolsun teb beni de Eurobond yatırımcısı yaptı o sayede. Euro da 0 faiz.

Ama makas ve tahvil portföyü çok iyi. Maalesef aktif rasyosu sonuçları bunlar bu oranlar. Bankalari da suclayamiyorum.
    usd'de en iyi oranı burgan veriyor ama bulunduğum ilde şubesi yok, tl mevduat için dijital hesap açtım kurye aracılığıyla. TEB ve İş Bankası ile atm anlaşması var ama usd yatırma kabul edeceğini hiç sanmıyorum.

6. Bilesikte %7-8 görünce hic tevdiat araştırmadım. Vade ve riski göze alabilenler. Eurobond alanını da araştırılabilir. Siz dahil bir cok kisi biliyordur zaten burada ama bilmeyenler forumda tum bilgileri bulabilir.

Bu arada Vakıfbank o/n USD icin %1,45 gibi bir oran veriyor. Kamu bankalarının eli daha güçlü döviz açığı da fazla malum.
     Alıntı Originally Posted by Dr. Boone Yazıyı Oku
    usd'de en iyi oranı burgan veriyor ama bulunduğum ilde şubesi yok, tl mevduat için dijital hesap açtım kurye aracılığıyla. TEB ve İş Bankası ile atm anlaşması var ama usd yatırma kabul edeceğini hiç sanmıyorum.

7.  Alıntı Originally Posted by matac Yazıyı Oku
    Bilesikte %7-8 görünce hic tevdiat araştırmadım. Vade ve riski göze alabilenler. Eurobond alanını da araştırılabilir. Siz dahil bir cok kisi biliyordur zaten burada ama bilmeyenler forumda tum bilgileri bulabilir.

Bu arada Vakıfbank o/n USD icin %1,45 gibi bir oran veriyor. Kamu bankalarının eli daha güçlü döviz açığı da fazla malum.
    Eurobond işini pek bildiğim söylenemez, belli miktarı aşınca beyan falan birşeyler okumuştum. Ufaktan fon tarafına giriş yapıyorum, maksat enflasyon karşısında birikimi eritmemek veya erimesini geciktirmek. Kamu bankaları kredi pompaladıkları için aktif rasyo sorunu yok tabi Vakıfbank 32-45 gün usd %1,75 veriyormuş.

8.  Alıntı Originally Posted by sathyz Yazıyı Oku
    Döviz çekimine komisyon kalkmış:

https://www.cumhuriyet.com.tr/haber/...irildi-1760693
    yastık altına aldım ben bu saatten sonra uğraşmam bankalarla

Sayfa 249/1006 İlkİlk ... 149199239247248249250251259299349749 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz