Sayfa 273/1006 İlkİlk ... 173223263271272273274275283323373773 ... SonSon
Arama sonucu : 8042 madde; 2,177 - 2,184 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - II

1.  Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    Arkadaşlar en kolay bononun bazı zorluklarına dair aşağıdaki şekilde bir hesap yaptım. Sizlerde katkı sunarsanız sevinirim.

100k için %12,50’den günlük getiri 29,10 TL oluyor.

60 gün sonra yani %12,50’nin son günü ise toplam tutar 101.746,57 TL oluyor.

1. gün yani %12,50’nin ilk günü ise 100.029,11TL oluyor.

100k için %13’den günlük getiri 30,27 TL oluyor. 61 gün sonunda 101.846,71 TL oluyor.

İlk gün %12,50 + %0,50 olan %13 + %0,50 olursa ise 100.029,11TL’yi bozmak mantıklıdır. Çünkü ilk anda 100k için faiz alınıyor ancak ikinci günden itibaren ilave 29 TL içinde faiz alınır (bileşik faiz). Bu nedenle bozarak günlük faiz gelirimiz artar.

Ancak %12,50 + %0,50 yani %13 oranında 61 gün bir değişim olmazsa ise 61 gün beklenebilir. Değişim olursa bozulur.

Özetle

61 gün beklediğin oranı şimdiki oran ile eşit ya da geçebiliyorsan sat al; Faiz+fark >= Güncel faiz

61 gün beklediğin oranı şimdiki oranı geçmiyorsa elleme Faiz+fark < Güncel faiz

12,50 + %0,50>= %13 Sat al; aksi durumda elleme…

şeklinde formülleştirilebilir.
     Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Tam anlamadım ama emeğinize sağlık.
    Üzerinde çalışacağım biraz.

Bende şöyle bir örnek oldu.Gerçi kaldı 7 gün önemi yok ama durum şuydu.
    10+1'in 60 günlük +1'ini almaya 20 gün varken faiz 12,50 oldu.
    40 günlük +1'i yakıp 12,50'mi almalı yoksa 20 gün bekleyip 60 günlük +1'i alıncamı 12,50 almalı meselesiydi.
     Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    Sn. myfinans,

Sayısal bir konuyu sadece sözel olarak güzel anlatamamışımdır. Ancak vaka bazında ilerlersek daha iyi oturabilir.

Benim hesaplamalarıma göre 10+1'in 60 günlük +1'ini almaya 20 gün varken faiz 12,50 olduysa hemen satıp %12,50 olan alınır.
    Çünkü 10+1 alan bir kişi alarak 11 alır iken diğer alternatifte an itibariyle 12,50 alacaksınız.
    Kesinlikle 10+1 beklemeye gerek yok.

Son olarak 12,50+0,50 olan ilerleyen günlerde 13+0,50 olursa da hemen bozmak gerekiyor. Buradaki esas olayda nkolayın basit faizden getiri hesaplamasıdır...
     Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Teşekkürler.

Olay şu galiba
    40 günün +1 ile kalan 20 günün +2,5'unun hangisi avantajlı.
    Ayrıca yüksek oranlı olanın 60 gününü de erken başlatmış olmakta artısı galiba.

40 günün +1 ile kalan 20 günün +2,5'unun hangisi avantajlı sorusuna doğrudan bozup almak avantajlı gibi geliyor.
    Çünkü bugün %10+1 alıyorsunuz öbür türlü %12,5+0,50 alacaksınız.
    Benim hesabım bu şekilde çıktı... Umarım başka bir kişi de hesap yapar da teyit ederiz..
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

2. Her ne kadar oranlar biraz kıpırdadıysa da milyon + dâhil 32 gün için 13 oran veren yok henüz sanıyorum. Hâlâ çok yetersiz ve memnun edecek oranlara erişmedik.

3.  Alıntı Originally Posted by Mombasa kampala Yazıyı Oku
    Her ne kadar oranlar biraz kıpırdadıysa da milyon + dâhil 32 gün için 13 oran veren yok henüz sanıyorum. Hâlâ çok yetersiz ve memnun edecek oranlara erişmedik.
    Odea yeni musteriye 13 veriyor cuma gunu baslamis

4. TL. tutanlar, mevduat yapanlar çevrenizdeki uyanıklara dikkat ediniz. Sizde para olduğunu keşfeden , niyeti bozuklar sizlere '' zaten faizler halen enflasyon altında, paran resmen eriyor felanca kuyumcu iyi adamdır beni sever sayar , gel parayı altın alıp-satarak katlasın ....vb '' türü güzel , çekici konuşmalar yapabilir. Aman ha uzak durunuz. Piyasa çok bozuk ve çarpan çarpana....

5.  Alıntı Originally Posted by ressam Yazıyı Oku
    TL. tutanlar, mevduat yapanlar çevrenizdeki uyanıklara dikkat ediniz. Sizde para olduğunu keşfeden , niyeti bozuklar sizlere '' zaten faizler halen enflasyon altında, paran resmen eriyor felanca kuyumcu iyi adamdır beni sever sayar , gel parayı altın alıp-satarak katlasın ....vb '' türü güzel , çekici konuşmalar yapabilir. Aman ha uzak durunuz. Piyasa çok bozuk ve çarpan çarpana....
    Hocam ülkede dolandırıcı enflasyonu da artıyor

Alıp satarak katlayabilecek nitelikte olsak kendi borsamızda alır satarız
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

6.  Alıntı Originally Posted by ressam Yazıyı Oku
    TL. tutanlar, mevduat yapanlar çevrenizdeki uyanıklara dikkat ediniz. Sizde para olduğunu keşfeden , niyeti bozuklar sizlere '' zaten faizler halen enflasyon altında, paran resmen eriyor felanca kuyumcu iyi adamdır beni sever sayar , gel parayı altın alıp-satarak katlasın ....vb '' türü güzel , çekici konuşmalar yapabilir. Aman ha uzak durunuz. Piyasa çok bozuk ve çarpan çarpana....
    Bırak çevrenizi geçen gazi osmanpaşa da kuyumcuların önünde altınlarınız saklanır yazıyordu hepsinde

7.  Alıntı Originally Posted by Sugosu82 Yazıyı Oku
    Bırak çevrenizi geçen gazi osmanpaşa da kuyumcuların önünde altınlarınız saklanır yazıyordu hepsinde
    Müge Anlı proğramında ip dizilmişti onlarca mağdur. tüm Türkiye izliyor ama tıpkı Çiftlikbank, cennetten arsa vb. gibi yine olaya magazinsel bakmışlardır. Evlilik vaadiyle dolandırılanlar ve diğer çeşitler.....

8. Bu tip dolandırıcılar derslerini çok iyi çalışırlar. Yüklü miktar dolandıranlar genelde daha az ceza alıyorlarmış. Basit - bir kilo baklava, 3 ekmek veya 2 kutu bebek maması çalanlar ise hapı yutuyorlarmış. Yani bu işin bile bir ilmi, usulü varmış.

Sayfa 273/1006 İlkİlk ... 173223263271272273274275283323373773 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •