Sayfa 3/1006 İlkİlk 1234513531035031003 ... SonSon
Arama sonucu : 8042 madde; 17 - 24 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - II

1.  Alıntı Originally Posted by paramanya Yazıyı Oku
    60 gunu %10 dan hesaplıyor 61.gun 11 den veriyor oyle degilmi ?
    60 günden sonra %1 Artı Faiz kazanırsın diyor, sonra da Artı Faiz, bonoyu aldığın ilk günden itibaren kazancına yansır diyor ben de çözemedim bunu, yani ilk 60 gün %10 ondan sonra mı %11, yoksa 61 günden sonra ilk yatırdığın günden itibaren mi %11 olarak yansıyacak.

2.  Alıntı Originally Posted by hello Yazıyı Oku
    5 günlük hesaplarsan tabiki zarardasin ama 20 gün sonra kâra gecersin.. bende bozdurup bagliycam başka çare kalmadi

MI 6 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    5 gün için 784 tl. zararda oluyorum sonra bunun kapanması için en az kaç gün kalmam gerek onu bulamadım 20 günse iyi zaten en az 61 gün kalması gerekiyor da ilk 60 gün %10 ondan sonra %11 se süre çok uzar orada bir belirsizlik var.

Alıntı Originally Posted by ersunan Yazıyı Oku
    5 gün için 784 tl. zararda oluyorum sonra bunun kapanması için en az kaç gün kalmam gerek onu bulamadım 20 günse iyi zaten en az 61 gün kalması gerekiyor da ilk 60 gün %10 ondan sonra %11 se süre çok uzar orada bir belirsizlik var.
    Ben 50 gun hesapladim .faiz yariya dusuyor 784 lira 20 gunde cikmaz benim hesaba göre.

Alıntı Originally Posted by ersunan Yazıyı Oku
    60 günden sonra %1 Artı Faiz kazanırsın diyor, sonra da Artı Faiz, bonoyu aldığın ilk günden itibaren kazancına yansır diyor ben de çözemedim bunu, yani ilk 60 gün %10 ondan sonra mı %11, yoksa 61 günden sonra ilk yatırdığın günden itibaren mi %11 olarak yansıyacak.
    Gecen ay 11 den aldiklarima 0.75 eklenmemis hali yatiyor hergun 27 gun sonra 0.75 eklenmis hali yatacak "sozde "o gün 60 gunluk farkmi yatacak yoksa 61.gun 11.75 ten mi devam edecek orasini bende cozmedim.

5. Nkolay faizi %10
    Ama 60 gün kalırsanız 60 günde ilk aldığınız günden itibaren %1 ek faizi de hesaplayıp yatırıyor.
    59. günde çıkarsanız %10 alıp çıkıyorsunuz.

Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Nkolay faizi %10
    Ama 60 gün kalırsanız 60 günde ilk aldığınız günden itibaren %1 ek faizi de hesaplayıp yatırıyor.
    59. günde çıkarsanız %10 alıp çıkıyorsunuz.
    İste oyle yatirmiyor gecen ay aldıklarım %11 veriyor hergun ilk gun başlasa 11.75 ten hesaplaması lazim ama oyle degil .

7.  Alıntı Originally Posted by paramanya Yazıyı Oku
    İste oyle yatirmiyor gecen ay aldıklarım %11 veriyor hergun ilk gun başlasa 11.75 ten hesaplaması lazim ama oyle degil .
    Tamam işte 60 gün kalırsanız farkını o son gün yatıracak.
    Yoksa farkı başta verse çekip çıksanız ne yapacak

Şöyle demiş zaten.
    Artı faiz kazanma şartı olan süreyi doldurman durumunda, artı faiz oranı bononu aldığın ilk günden geçerli olacak şekilde getiri sağlamaya başlarsın.

8.  Alıntı Originally Posted by ersunan Yazıyı Oku
    Burada faizin %11'den kaça düşeceğini düşündüğünüz ve ne kadar süre kalmayı planladığınız önemli. Eğer o sürede %11 ile kazandığınız faiz, yeni oran ile kazandığınız faizden 784 tl(sizin hesapladığınız miktar) fazla ise bozmak, az ise bozmamak karlı olur.

Sayfa 3/1006 İlkİlk 1234513531035031003 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •