Special Days Image
Sayfa 34/1006 İlkİlk ... 2432333435364484134534 ... SonSon
Arama sonucu : 8042 madde; 265 - 272 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - II

1.  Alıntı Originally Posted by fukara Yazıyı Oku
    millet batmış, işyerleri para kazanmıyor, küçük işletmelerin durumu facia.

binalar para etmez, zamanla yaşlanır, yaşlandıkça bırakın değer kazanmayı değeri düşer. bir sürü vergisi, tadilatı, aidatı bunun gibi giderleri vardır..kiracıyla uğraşmak ayrı dert..hükümetin istediği insanları gayrimenkul almaya mecbur bırakmak..kesinlikle tuzağa düşmeyiniz. başka yollar arayınız yatırım için.
    Aynen katılıyorum. 3 tane kiracım var, sadece 1 tanesi ödedi oda parçalı Nisan ayında. Bence bu aralar nakitte kalmak en iyisi. Bu pandemi sürecinde kiracılarla uğraşmak ayrı bir dert. En azından paranız bankada rahat uyuyor insan.

2.  Alıntı Originally Posted by Batman Yazıyı Oku
    bankalar da dijitalleştikçe şube azaltıp eleman çıkarıyorlar. 5-10 sene belki daha ilerisinde ne olur o da bilinmez ana merkezi şubeler değilse kapanması ihtimal dahilinde 15 sene önce de dijital bankacılığın bu günlerini ummuyorduk belki de.
    orası öyle de ne yapmak gerekiyor ben de anlamadım, faizler çok düşük, altın dolar bir çıkıyor bir düşüyor insan nereden girmeli bilemiyor, borsa ve fonlar riskli, gayrimenkul alsan kiracı sorunu var, ticaret desen bu devirde çok zor zaten hiç anlamam, en son eurobond olayı nasıl olur onu araştırıyorum.

3.  Alıntı Originally Posted by ersunan Yazıyı Oku
    orası öyle de ne yapmak gerekiyor ben de anlamadım, faizler çok düşük, altın dolar bir çıkıyor bir düşüyor insan nereden girmeli bilemiyor, borsa ve fonlar riskli, gayrimenkul alsan kiracı sorunu var, ticaret desen bu devirde çok zor zaten hiç anlamam, en son eurobond olayı nasıl olur onu araştırıyorum.
    ticaretten ben de anlamam..zaten ticaretle uğraşan her 10 kişiden 5'i batıyor, 4'ü karnını ancak doyuruyor, 1 tanesi adam gibi para kazanıyor..yani şansımız yüzde 10..gider parayı 10'a böler 10 tane hisse senedi alırım daha iyi..

riski sevmem borsa yaş iş..borsa da şirketler, parababaları kazanıyor, küçük yatırımcı kullanılıyor..altın dolar daha az riskli ama gördük işte yine terste kaldı millet..gayrimenkul işine hayatta bulaşmam..kazancı yok, derdi çok..para faizde eriyor..

4.  Alıntı Originally Posted by fukara Yazıyı Oku
    ticaretten ben de anlamam..zaten ticaretle uğraşan her 10 kişiden 5'i batıyor, 4'ü karnını ancak doyuruyor, 1 tanesi adam gibi para kazanıyor..yani şansımız yüzde 10..gider parayı 10'a böler 10 tane hisse senedi alırım daha iyi..

riski sevmem borsa yaş iş..borsa da şirketler, parababaları kazanıyor, küçük yatırımcı kullanılıyor..altın dolar daha az riskli ama gördük işte yine terste kaldı millet..gayrimenkul işine hayatta bulaşmam..kazancı yok, derdi çok..para faizde eriyor..
    Eeee

parayı ne yapıyorsun? Catır catır yiyor musun

5. Düşen varlık alınır.
    Yukari gidenin riski artar.
    Düşen varligin riski azalır getiri oranı artar.
    Saygilar.

Mevduatı bu denli öldürmek ve var olan enflasyon ile düşünürsek büyük saçmalık

ASUS_X008D cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

7.  Alıntı Originally Posted by Batman Yazıyı Oku
    aynen üstadım bazı market zincirleri bulundukları dükkan sıralarında fark yaratabiliyor ama çıktığı zaman ne iş yapılacak o dükkanda 10 sıra dükkandan ikisi ucuz market zinciri olsa 8'i kaçtan kiraya verecek örneğin. kafama pek yatmıyor es kaza vermişler market zincirine hemen elden primli fiyata çıkarmaya çalışıyor uyanıklar.
    çok haklısın sırf market var diye değerinin iki katı para vermiş olabiliriz farkında olmadan kim kime tutturursa piyasası var her yer mayın tarlası

8. Üretim amaçlı bağ bahçe alınsa getirisi fena değil. Hem ürettiğimiz üründe kazanıyorsunuz hemde bahçe fiyatları artıyor. Akdeniz Bölgesinde yaşayanlar için muz, kivi, limon bahçelerinin getirisi fena değil.

Sayfa 34/1006 İlkİlk ... 2432333435364484134534 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •