Sayfa 347/1006 İlkİlk ... 247297337345346347348349357397447847 ... SonSon
Arama sonucu : 8042 madde; 2,769 - 2,776 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - II

1. Ben derdimi anlatamadım galiba evet akıllı insanlar dolarını satıp alttan borsaya girip çılgın para kazanabilir iyide bunlar kaç bin kişidir önemli olan 83 milyon işsizlik ve sefaleti ne yapacağız bunu yıllarca düzeltemezsin onun için Hindistan, Ukrayna olmayalım dedim.

Bu gün biriyle konuştum (onun için bu yazıyı yazdım ) adam çocuğunu yıllık 30.000 TL lik özel bir koleje göndermiş ve çocuğu üniversiteyi kazanamamış Apartman komşusu daha pahalı bir koleje gönderseydin kazanırdı demiş ben yıllık 50.000 TL koleje gönderdim kazandı demiş artık düşünün Türkiye' nin geldiği durumu.

2. Rezerv ekside çokta yapacakları birşey kalmadı.Mecburen doları yukarı alıp ithalatı azaltıp cari fazla verme modeline geçilecek.Faizi yükseltmenin bedeli daha büyük.Kısacası kötülerin daha az kötü olanı seçildi.

3.  Alıntı Originally Posted by iyimser Yazıyı Oku
    Ben derdimi anlatamadım galiba evet akıllı insanlar dolarını satıp alttan borsaya girip çılgın para kazanabilir iyide bunlar kaç bin kişidir önemli olan 83 milyon işsizlik ve sefaleti ne yapacağız bunu yıllarca düzeltemezsin onun için Hindistan, Ukrayna olmayalım dedim.

Bu gün biriyle konuştum (onun için bu yazıyı yazdım ) adam çocuğunu yıllık 30.000 TL lik özel bir koleje göndermiş ve çocuğu üniversiteyi kazanamamış Apartman komşusu daha pahalı bir koleje gönderseydin kazanırdı demiş ben yıllık 50.000 TL koleje gönderdim kazandı demiş artık düşünün Türkiye' nin geldiği durumu.
    rekabetçi tanzim çadırlarında sebze meyve bakarız rekabetçi kurun getireceği nokta bu

4.  Alıntı Originally Posted by iyimser Yazıyı Oku
    Ben derdimi anlatamadım galiba evet akıllı insanlar dolarını satıp alttan borsaya girip çılgın para kazanabilir iyide bunlar kaç bin kişidir önemli olan 83 milyon işsizlik ve sefaleti ne yapacağız bunu yıllarca düzeltemezsin onun için Hindistan, Ukrayna olmayalım dedim.

Dolar 9 tl olunca aynı oranda da zam gelir herşeye , maaşlar artırılır şu bu..
    Pek bişi değişmez..
    Dolar 3 tl de iken çevremdeki insanların yaşayışları ile aynı insanların şimdi ki yaşayışları arasında pek fark göremiyorum
    Sektörel olarak bazı iniş çıkışlar var tabi..
    Pandemi nin vurduğu sektörler özellikle..
    Yoksa keyifler yerinde..

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,051
    Kerim Rota : Bu kadar fütursuz kredi genişlemesi bankalara tahsili gecikmiş alacak olarak yansıyacak
    https://www.cumhuriyet.com.tr/haber/...iyacak-1767577
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

6. Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

7.  Alıntı Originally Posted by gundwane Yazıyı Oku
    Dolar 9 tl olunca aynı oranda da zam gelir herşeye , maaşlar artırılır şu bu..
    Pek bişi değişmez..
    Dolar 3 tl de iken çevremdeki insanların yaşayışları ile aynı insanların şimdi ki yaşayışları arasında pek fark göremiyorum
    Sektörel olarak bazı iniş çıkışlar var tabi..
    Pandemi nin vurduğu sektörler özellikle..
    Yoksa keyifler yerinde..
    Maaşlar bu sefer o oranda artıırılamayabilir. Zira bunun olabilmesi için tcmb ciddi oranda parasal genişlemeye devam etmesi gerekli.

Likidite sıkılaşmasına devam ettiği sürece para arzındaki artış maaşlarda reel ve hatta kaydadeğer bir nominal artışı mümkün kılmayabilir.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

CDS Value
    506.45
    20 Sep 2020
    21:45 GMT+0
    CDS Duration
    5 Years
    Turkey

Benjamin diyorki;
    Bu işin sonu çok kötü olacak.!!
    Kötümser yalnız tüneli görür, iyimser tünelin sonundaki ışığı görür, gerçekçi tünelle birlikte hem ışığı hem de gelecek treni görür.!!!

Sayfa 347/1006 İlkİlk ... 247297337345346347348349357397447847 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •