Sayfa 37/1006 İlkİlk ... 2735363738394787137537 ... SonSon
Arama sonucu : 8042 madde; 289 - 296 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - II

1. Son 10 yılda çok şey oldu dolar coştu faizler 25 i gördü

2.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Bana 1 yil evvel deselerdi yuzyilda bir olan bir pandemi olacak, tum dunya duracak ama senin portfoy buyuklugun hic olmadigi kadar hatta 5 dolar seviyesini bile gececek 1.5 dolar endeks seviyelerinde deselerdi ona h.....r derdim..
    Ama bu gerceklesti..
    Onemli olan iyi kagitlari secip uzerinden hic kalkmamak uzere oturmak...
    Son 10 yildir burada yazdim fayisdan bi sey olmaz, bereketi olmaz, ya kendi isinizi kurun, ya da kurulmus bir ise ortak olun dedim..
    Gun geldi hakarete, gun geldi azara, gun geldi asagilamaya maruz kaldim..
    Paranin adresi bist, barbunun adresi firin dedigimde endeks 85K idi..
    Tekrar ediyorum, fayisdan bi sey olmaz...
    Biraz risk almadan para kazanilmaz.
    Dovlet memuru zihniyeti ile varlik yonetilmez.
    Okumadan, arastirmadan, kendini gelistirmeden, olculebilir riskleri de almadan hic bir sey olmaz.

Syg,
    Dudu abi dediklerine katılıyorum faizde para erir. Ama Warren Buffet gibi üstadlar her zaman ellerinde amerikan bonosu bulundurur. Portfoyde mutlaka garanti enstrümanlar da olmalı. Bunu dönem dönem artırmalı ya da azaltmalı. Risk analizi yapmalı.

Örneğin, 2022'de garanti enstrümanların payını artırmalıyız, cünkü 2023'de Türkiye karışabilir. Reis secimi kaybetmesine rağmen iktidarı bırakmayabilir. Önceden bu riske göre hamle yapmalı.

Bu arada pandemi yeni başladı. Yüzde yüz riski enstrümanlarda olmamalıyız.

Fed piyasaya saldığı parayı 2-3 sene sonra çekmeye başlayabilir.

Borsalar balon olursa, gereken yerde azaltmayı da yapmalı.

3.  Alıntı Originally Posted by blue70 Yazıyı Oku
    Dolar oran alan varmi bugun?
    Denizbank dolar 30-74 gün için 1.50 75-180 gün için 2.10

nkolaydan çıkacağım, burgan dijital 32gün 10% dışında daha yüksek oran var mıdır? şimdiden teşekkürler.
    There is no escaping risk altogether and the future looks pretty grim.. So, not being aware of the facts can't be regarded as an excuse. Rules, without them, we'd live with the animals. If the rule you followed brought you to this, of what use was the rule?

5.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Bana 1 yil evvel deselerdi yuzyilda bir olan bir pandemi olacak, tum dunya duracak ama senin portfoy buyuklugun hic olmadigi kadar hatta 5 dolar seviyesini bile gececek 1.5 dolar endeks seviyelerinde deselerdi ona h.....r derdim..
    Ama bu gerceklesti..
    Onemli olan iyi kagitlari secip uzerinden hic kalkmamak uzere oturmak...
    Son 10 yildir burada yazdim fayisdan bi sey olmaz, bereketi olmaz, ya kendi isinizi kurun, ya da kurulmus bir ise ortak olun dedim..
    Gun geldi hakarete, gun geldi azara, gun geldi asagilamaya maruz kaldim..
    Paranin adresi bist, barbunun adresi firin dedigimde endeks 85K idi..
    Tekrar ediyorum, fayisdan bi sey olmaz...
    Biraz risk almadan para kazanilmaz.
    Dovlet memuru zihniyeti ile varlik yonetilmez.
    Okumadan, arastirmadan, kendini gelistirmeden, olculebilir riskleri de almadan hic bir sey olmaz.

Syg,
    Ekonomik gerçeklerden uzak, tamamen spekülatif kazanç için, kucuk yatırımcıya kazandirmayip, onu basamak olarak kullanmak üzerine kurulmus bir sistem borsa. Herkes sizin kadar şanslı olmayabilir. Ac gozlulukten butun parasini kaybeden insan hikayeleriyle dolu. Hissesinin uzerine değil de kaybettiklerinin uzerine oturmak ta var. Herkese yedirmezler o barbunu.

Yazılarım yatırım tavsiyesi değildir.SM-M307FN cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Yazılarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir...

Duhul
    Feb 2019
    İkamet
    Edremit / Körfez
    Gönderi
    3,210
    İsviçre Frangı CHF oranları
    Ziraat %0.15
    Halkbank %0.10

Alıntı Originally Posted by karamizah Yazıyı Oku
    Ekonomik gerçeklerden uzak, tamamen spekülatif kazanç için, kucuk yatırımcıya kazandirmayip, onu basamak olarak kullanmak üzerine kurulmus bir sistem borsa. Herkes sizin kadar şanslı olmayabilir. Ac gozlulukten butun parasini kaybeden insan hikayeleriyle dolu. Hissesinin uzerine değil de kaybettiklerinin uzerine oturmak ta var. Herkese yedirmezler o barbunu.

Yazılarım yatırım tavsiyesi değildir.SM-M307FN cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    rtlab 15 gündür taban gidiyor Gaza gelip en son alanlar ağlıyor şimdi ne hayalleri vardı oysaki demek ki herşeye atlamiyacan heleki ky isen yedirmezler

Duhul
    Feb 2019
    İkamet
    Edremit / Körfez
    Gönderi
    3,210
    TEB euro faizi 0
    Sıfır

Sayfa 37/1006 İlkİlk ... 2735363738394787137537 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları