Sayfa 408/1006 İlkİlk ... 308358398406407408409410418458508908 ... SonSon
Arama sonucu : 8042 madde; 3,257 - 3,264 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - II

1. peki böyle bir durumla karşılaştık ve ısrarlarımıza rağmen banka o gün paramızı vermedi.

ne yapabiliriz, bir şikayet merci var mıdır?

2.  Alıntı Originally Posted by wolf1453 Yazıyı Oku
    peki böyle bir durumla karşılaştık ve ısrarlarımıza rağmen banka o gün paramızı vermedi.

https://ebulten.bddk.org.tr/esikayet/

https://www.tbb.org.tr/tr/finansal-t...vuru-formu/304

3.  Alıntı Originally Posted by wolf1453 Yazıyı Oku
    peki böyle bir durumla karşılaştık ve ısrarlarımıza rağmen banka o gün paramızı vermedi.

Hocam çalıştığım dönemde bir müşteri alamadı, polisi aradı adam, şaka yapmıyorum, paramı alıkoyuyorlar diye polisi aradı, ve 15 dakika içinde parasını verdi şube başka şubeden bulup. Bu tür hukuki tarafı var mı bilmiyorum, orada yanıltmak , yanlış bilgi vermek istemem.
    Şunu anlamıyor insanlar para sizin. Kendi paranızı istediğiniz zaman çekebilecek şekilde bankaya veriyorsunuz. Mevduatı kırıp fazladan faiz talep etmiyorsunuz. Ya da bu kredi değil. Müşteri, bankanın halini hatırını , kasasının durumunu düşünmek zorunda değil.
    Ben müşteri olarak gittiğimde yok derlerse, tutanak istiyorum paramı kasada olmadığı için vermediklerine dair suç duyurusunda bulunmak için.
    yani bu mevzu çok detay gibi ama gerçekten inanamıyorum kelli felli eğitimli adamlar, sanki çok normal bir durummuş gibi, e haber vermek lazım, vermezsen alamazsın tabi falan diyorlar, inanılır gibi değil. Bu saçmalığa o kadar normalmiş gibi alışmış ki insanlar, kendi parasını banka vermeyince, e normal diyor. Para ile iş yapan, sadece para için kurulmuş bir kurumdan kendi parasını çekmek isteyip banka kendi parasını vermeyince normal karşılıyor.

Herkes elbirliğiyle katrilyonluk bankanın kasa durumunu düşünür, onu dert eder olmuş, çok şaşırıyorum gerçekten. kasasında yoktur yazık falan diyor.
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

4.  Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    Hocam çalıştığım dönemde bir müşteri alamadı, polisi aradı adam, şaka yapmıyorum, paramı alıkoyuyorlar diye polisi aradı, ve 15 dakika içinde parasını verdi şube başka şubeden bulup. Bu tür hukuki tarafı var mı bilmiyorum, orada yanıltmak , yanlış bilgi vermek istemem.
    Şunu anlamıyor insanlar para sizin. Kendi paranızı istediğiniz zaman çekebilecek şekilde bankaya veriyorsunuz. Mevduatı kırıp fazladan faiz talep etmiyorsunuz. Ya da bu kredi değil. Müşteri, bankanın halini hatırını , kasasının durumunu düşünmek zorunda değil.
    Ben müşteri olarak gittiğimde yok derlerse, tutanak istiyorum paramı kasada olmadığı için vermediklerine dair suç duyurusunda bulunmak için.
    yani bu mevzu çok detay gibi ama gerçekten inanamıyorum kelli felli eğitimli adamlar, sanki çok normal bir durummuş gibi, e haber vermek lazım, vermezsen alamazsın tabi falan diyorlar, inanılır gibi değil. Bu saçmalığa o kadar normalmiş gibi alışmış ki insanlar, kendi parasını banka vermeyince, e normal diyor. Para ile iş yapan, sadece para için kurulmuş bir kurumdan kendi parasını çekmek isteyip banka kendi parasını vermeyince normal karşılıyor.

Herkes elbirliğiyle katrilyonluk bankanın kasa durumunu düşünür, onu dert eder olmuş, çok şaşırıyorum gerçekten. kasasında yoktur yazık falan diyor.
    Paranı o an nakit veremiyebilir banka. Bu mantıkla teknik olarak tüm müşteriler aynı gün parasını çekmek isterse, banka kasasında her gün o kadar nakit hazır mı olmalı?
    Nakit veremiyorsanız paramı ücretsiz olarak şu bankadaki şu hesaba havale edin dersiniz.
    Tabi amaç üzüm yemek ise. Amaç bağcı dövmek mi yoksa.

5.  Alıntı Originally Posted by EGEDUK Yazıyı Oku
    Paranı o an nakit veremiyebilir banka. Bu mantıkla teknik olarak tüm müşteriler aynı gün parasını çekmek isterse, banka kasasında her gün o kadar nakit hazır mı olmalı?
    Nakit veremiyorsanız paramı ücretsiz olarak şu bankadaki şu hesaba havale edin dersiniz.
    Tabi amaç üzüm yemek ise. Amaç bağcı dövmek mi yoksa.
    Ben sana verebilir demiyorum. Banka herkesin parasını nakit tutsun da demiyorum. Diyorum ki , bunu yapman mevzuata ya da bankacılık kanununa göre zorunluluk ya da mecburiyet falan değil. Banka şubenin %1'İni tutsa zaten karşılar o ayrı mevzu. Pratikte o bankanın bütün müşterileri falan parayı aynı günde istemez. Bunun hesabı, istatistiği, algoritması bellidir.

Böyle bir mecburiyet yok, ya ben bildiriyim ne olur ne olmaz dersin o senin bileceğin iş. Bunu zorunluluk sanmayın diyorum. Ola ki unuttunuz, bankaya gittiniz artık paranızı alma hakkınız yok diye düşünmeyin diyorum.

Nezaketen yap ama hukuken mecbur değilsin buna diyorum. ''Yaparsan iyi olur'' başka, ''yapmak zorundasın'' başka.

Bırak kasasının durumunu vs. banka düşünsün, para senin paran. Kraldan çok kralcılık yapmayın. Banka, kredi taksidinin son günü benim kasamda para var mı diye düşünmek zorunda olmadığı gibi, müşteri de kendine ait parayı çekmek için bankanın nakit giriş çıkışını düşünmek/hesap etmek zorunda değil.

Senin mantığınla da o gün acil bir sağlık problem için yüklü paraya ihtiyacım olduğunda, dün aramadığım için kendi paramı almak için bir gün bekleyeceğim öyle mi ? Bu dediğin yeryüzünün hiç bir ülkesinde yok, bizden başka. Bu ülkede de herhangi bir yerde yazılı değil. Sadece bankanın işine gelen bir geleneğe biat etmişsin, kanunmuş gibi.
    Son düzenleme : hellistheothers; 29-09-2020 saat: 08:55.
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Bankalarda mevduatın %1 ini tutma zorunluğunu koysan 200 milyon mevduatı olan banka kasada 2 mşlyon tutmak zorunda kalır banka soyguncularına şubeleri hedef edersin. Mahalle aralarındaki lubeleri soymak için baya bi hırsızı toparlarsın. Yetmez iyi niyetli olmayan personelin zımmet suçunu patlatırsın.Hergün para guruplar şubenin ihtiyacı kadar parayı zaten getiriyor. Bi gün önceden haber verirsin her kesin her an 30.000 ila 1 milyon paraya ihtiyacı olmuyor ya. Bi zahmet telefon etsin bi gün önceden hatta o gün sabah etse gene öğleden sonra alır. 20-30.000 tl yi zaten şubeler genelde tek kalemde gidince ödüyor. Ayrıca artık nakit öekmeye bile gerek yok bşr çok ödeme yasal zorunluluk olarak bankadan hesaotan hesaba ajtarılıyor. Kayıtdılılığıda engelliyor. Avrupa ve abd de kimse diote bankadan 100.000 dolar yada euroyu şak diye çekemiyor. O parayı çekipte kayıtdışı ile buhar edemiyor
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

7. Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - II

Banka gittiniz haberde vermediniz kasa müsait değil o zaman ne olacak .

Ben üç dört kere Başkan o bölgeye gelecek diye .

Para transfer arabasının yollar kapalı olduğu için gelemediğini çok biliyorum ama önceden ayırttırsanız kasaya gelen o günkü paralar biriktirilir ve size ödenir .

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

8. Hala, ya bizim bankamızın durumu ne olacak , ya para bulamazlarsa, ah güzel bankamın ya kasası boşsa. Ben anlatamıyorum sanırım. Bunu yap. Nezaketen yap.
    Ama mecbur değilsin. Böyle bir zorunluluk yok.

Ola ki unuttun, ola ki o gün paraya acil ihtiyacın oldu, gittiğinde o parayı banka başka şubeden de olsa bulup vermek zo-run-da. Dünyanın da hiç bir yerinde önceden haber vermek diye bir uygulama yok. İstersen milyon dolar çek, buyurun siz bir kahve için derler, paranı hazırlar verirler. Paranın sahibi, parasını istediği gün çeker.
    Banka %1'i falan tutmayacak. Tutacağı oranı hesaplamak kolaydır. Bunun istatistiksel çok basit hesapları var. Günlük maksimum olası para talebi bellidir. Bunun çok çok küçük oranını tutarsan bile karşılarsın zaten.
    Neyse, isteyen istediğini yapsın, yoruldum.

Sayfa 408/1006 İlkİlk ... 308358398406407408409410418458508908 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •