Sayfa 422/1006 İlkİlk ... 322372412420421422423424432472522922 ... SonSon
Arama sonucu : 8042 madde; 3,369 - 3,376 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - II

1.  Alıntı Originally Posted by bahri Yazıyı Oku
    bu adım mb nın faiz artırmadan işi götürmesi amaçlı yapıldıysa bir anlamı olmaz ama mb bu adımı faiz artışı ile desteklerse işte o zaman piyasa tl nin cazipleştiğine inanır o yüzden aralığa kadar bekle gör en iyisi gibi duruyor
    16-17 faiz vermeden bu işin içinden çıkamazlar Bahri bey. 16-17 faiz verecekleri gün geldiğinde döviz nerede olur onu da artık tahmin edersiniz.

2.  Alıntı Originally Posted by bahri Yazıyı Oku
    Aralığa kadar 32 gün gidilip aralıkta faizlere kura ve diğer gelişmelere bakarak aralık ayında 6 ay 1 yıl bağlanabilir
    bahri üstadım siz yapmayın bari. Son 3 yılda ben ağzımın payını aldım 1 ay vadeyi kesinlikle geçmem geçen ay araba alsam mevduatın bir yıllık kazancından fazla getiriyordu

3.  Alıntı Originally Posted by bahri Yazıyı Oku
    bu adım mb nın faiz artırmadan işi götürmesi amaçlı yapıldıysa bir anlamı olmaz ama mb bu adımı faiz artışı ile desteklerse işte o zaman piyasa tl nin cazipleştiğine inanır o yüzden aralığa kadar bekle gör en iyisi gibi duruyor
    mb bu adımı faiz artışı ile destekler mi bilmek zor ama vergi indirimleriyle alışan bütçe açığının bir sonucu olarak yeni borçlanmalar tahvil faizini yükseltecek. Esnafın Ekim ayına ertelenen borçlarına ise pek girmiyorum...
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

4. stopaj indirme ile bu iş olmaz.
    pansuman bile değil bu kimi kandırıyorsun.
    konu aslında faiz değil bunu anlamamak da direniyorlar.

konu güven, konu kifayetsiz insanların ülkeyi yöenetmeleri...

cds +500 ...
    her geçen gün ülkenin notu indiriliyor.

konu hazinenin kasası boş,
    konu dolar borç bir sürü tcmb tek dolar kalmamış.
    konu 18 yıllık kötü ve adil olmayan yönetim.

piyasanın bu kötü yönetime kredi açması için faizin olması gereken seviye daha önce de yazdım...

gerçek enflasyon + 10 puan

aksi takdirde bu kısır döngü böyle gitmeye devam eder...
    Türkiye'de temel problem şu : bilgili olanların yetkisi yok , yetkisi olanlarında bilgisi yok.

5. Merhaba günlük mevduat hesapları da stopaj avantajından yararlanıyor mu?Yüzde 5'mi günlük vadelilerde kesinti.

6.  Alıntı Originally Posted by iyimser Yazıyı Oku
    10 gün önce Ankara da stopaj oranlarını düşürmeyi konuşuyorlar diye yazmıştım nasip bu güneymiş Ankara da konuşulan bir şey daha var işler kötüye giderse stopaj oranlarının sıfıra (0) indirilmesi bankalardaki tüm TL mevduatlarına devlet güvencesi verilmesi ve 1 yıl üstü mevduatlara aylık mevduat faizlerinden 5 puan daha fazla verilmesi gibi. Bakalım bekleyip göreceğiz.

Ayrıca bu son stopaj oranlarındaki düşüş yıl sonuna kadar olması N kolayı baya zorlar nasıl bir çare bulacak göreceğiz. Bu gün işi çözmesi lazım yoksa çıkan çok olur.
    Siz nkolay az bir süre vermiştiniz bakalım neler olacak

Şaka bir yana 1 yıl üstü mevduatlara aylık mevduat faizlerinden 5 puan daha fazla verilmesi nasıl olacak ki? Bankalara baskı ile mi tam çözemedim...

7.  Alıntı Originally Posted by yolgider Yazıyı Oku
    Merhaba günlük mevduat hesapları da stopaj avantajından yararlanıyor mu?Yüzde 5'mi günlük vadelilerde kesinti.
    Günlükte Yüzde 5 olacaktır.

8.  Alıntı Originally Posted by Batman Yazıyı Oku
    bahri üstadım siz yapmayın bari. Son 3 yılda ben ağzımın payını aldım 1 ay vadeyi kesinlikle geçmem geçen ay araba alsam mevduatın bir yıllık kazancından fazla getiriyordu
    zaten bekle gör yapacağım mb sının alacağı aksiyonlar beni tatmin ederse bunun yanında abd seçimlerinin sonucunun bize yansımasını da takip ederek aralık ayında bir karar vereceğim

Sayfa 422/1006 İlkİlk ... 322372412420421422423424432472522922 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •