Sayfa 506/1006 İlkİlk ... 6406456496504505506507508516556606 ... SonSon
Arama sonucu : 8042 madde; 4,041 - 4,048 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - II

1.  Alıntı Originally Posted by Grand Yazıyı Oku
    Türkiye’yi çok kötü hükümetler yönetti ama bana sorarsanız Cumhuriyet tarihinin en kötü hükümeti bu hükümet. Türkiye yönetilmiyor; savruluyor.
    Mevduatim kalmadi ama su alttaki haberi gordum rahatladım, paylasayim dedim yoldaslar.

Mevduatcinin parasini beles mal gibi kredi olarak dagittilar, erittiler var ya bu ne iyi gelmistir simdi onlara, valla cok sevindim keser dondu sap dondu.

Ayrica dun bes yillik dolar eurobond ihracinda %6,4 faiz odediler ona da cok sevindim.

Dunya sifir faizde, bu gercekten inanilmaz bir oran ama yana yakila para aradiklari icin seve seve aliyorlar bu borclari. Artik pek mevduatci da kalmadi silkelenecek, artik onlari silkeliyorlar :D

"2018 yılında Hazine’nin borç aldığı toplamda 911 kg 909 gr altının geri ödemeleri bu ay içinde yapılacak. Borç alındığı tarihlerin altın fiyatlarıyla toplamda yaklaşık 215 milyon TL olan borç, bugün itibarıyla neredeyse ikiye katlanarak 421 milyon TL’ye yükseldi. Ödenen faizler dışında, bugün itibarıyla sadece geri ödemesi bu ay olan borçlarda yaklaşık 206 milyon TL zarar edilmiş oldu."

https://www.sozcu.com.tr/2020/ekonom...mpression=true

2.  Alıntı Originally Posted by atmega48pa Yazıyı Oku
    Mevduatim kalmadi ama su alttaki haberi gordum rahatladım, paylasayim dedim yoldaslar.

Mevduatcinin parasini beles mal gibi kredi olarak dagittilar, erittiler var ya bu ne iyi gelmistir simdi onlara, valla cok sevindim keser dondu sap dondu.

Ayrica dun bes yillik dolar eurobond ihracinda %6,4 faiz odediler ona da cok sevindim.

Dunya sifir faizde, bu gercekten inanilmaz bir oran ama yana yakila para aradiklari icin seve seve aliyorlar bu borclari. Artik pek mevduatci da kalmadi silkelenecek, artik onlari silkeliyorlar :D

"2018 yılında Hazine’nin borç aldığı toplamda 911 kg 909 gr altının geri ödemeleri bu ay içinde yapılacak. Borç alındığı tarihlerin altın fiyatlarıyla toplamda yaklaşık 215 milyon TL olan borç, bugün itibarıyla neredeyse ikiye katlanarak 421 milyon TL’ye yükseldi. Ödenen faizler dışında, bugün itibarıyla sadece geri ödemesi bu ay olan borçlarda yaklaşık 206 milyon TL zarar edilmiş oldu."

https://www.sozcu.com.tr/2020/ekonom...mpression=true
    Bunu kendi ceplerinden ödeseler sevinirdik de hepimizin cebinden çıkıyor maalesef.

3.  Alıntı Originally Posted by HMZ STBYK Yazıyı Oku
    90 lı yıllarda borsadan yüzde 3 -5 -7 kaybettinmiydi hemen yüksek mevdüat faizü ile yerine koyabiliyordun zararını .... ne günlerdi be
    Bir nevi garanti hedge etme araciydi mevduat ama yine de o yuksek faizler verilse de yabanci ulkeyi yatirim seviyese gormuyordu, gecenlerde mahfi egilmez hoca turkiye nin kredi notu tarihini cikarmisti ilk kredi notu yanlis hatirlamiyorsam 1992 civari aciklaniyor sadece o zaman yatirim yapilabilir seviyesini goruyor bir de akp iktidarinin 2. Doneminde sanirim yatirip yapilabilir seviyeyi goruyoruz onun disinda iyi gorunumde notumuz bulunmamakta olanlar da cok kisa periyotlar.

Yani buradan anlayacagimiz is ekonomi yonetimi ile bitmiyor ekonomi yonetimi sadece bu isin bir kolu onun disinda yabanci demokrasi haklar jeopolitik riskleri de goz onune aliyor, tabi her yatirip yapilabilir ulkede bunlar mevcut mu tabiki degil baska faktorleri de var isin.

Cok yuksek faizler de ulkeye bir sey kazandirmadi bu inatlasma faizler de su an ulkeye bir sey kazandirmiyor bu isin dengesi yok mu var ama onun icinde istikrarli yonetisim, duruma gore aktif pozisyonlar alinabilme gerektigi zamam ipi gevsetip gerektigi zaman sikabilmek lazim. Baska bir cografyada baska sartlar altindaki ulkeleri turkiye ile kiyaslamak da bir sey kazandirmiyor biz burada kendi gerceklerimiz ile yasiyoruz bizi globalde ezdirmeyecek en azindan dunya ile kolerasyon icinde ekonomik cizgimiz refahimizj saglayacak yonetimleri ulkenin basinda gormeyi nasip etsin diyecegim ama hic umudum yok a parti gider b parti gelir bu ulkenin kaderi malesef degismez. Bize bir mucize daha da gelmez en azindan bizim nesil gormez.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4.  Alıntı Originally Posted by Corbaciyan Yazıyı Oku
    Bir nevi garanti hedge etme araciydi mevduat ama yine de o yuksek faizler verilse de yabanci ulkeyi yatirim seviyese gormuyordu, gecenlerde mahfi egilmez hoca turkiye nin kredi notu tarihini cikarmisti ilk kredi notu yanlis hatirlamiyorsam 1992 civari aciklaniyor sadece o zaman yatirim yapilabilir seviyesini goruyor bir de akp iktidarinin 2. Doneminde sanirim yatirip yapilabilir seviyeyi goruyoruz onun disinda iyi gorunumde notumuz bulunmamakta olanlar da cok kisa periyotlar.

Yani buradan anlayacagimiz is ekonomi yonetimi ile bitmiyor ekonomi yonetimi sadece bu isin bir kolu onun disinda yabanci demokrasi haklar jeopolitik riskleri de goz onune aliyor, tabi her yatirip yapilabilir ulkede bunlar mevcut mu tabiki degil baska faktorleri de var isin.

Cok yuksek faizler de ulkeye bir sey kazandirmadi bu inatlasma faizler de su an ulkeye bir sey kazandirmiyor bu isin dengesi yok mu var ama onun icinde istikrarli yonetisim, duruma gore aktif pozisyonlar alinabilme gerektigi zamam ipi gevsetip gerektigi zaman sikabilmek lazim. Baska bir cografyada baska sartlar altindaki ulkeleri turkiye ile kiyaslamak da bir sey kazandirmiyor biz burada kendi gerceklerimiz ile yasiyoruz bizi globalde ezdirmeyecek en azindan dunya ile kolerasyon icinde ekonomik cizgimiz refahimizj saglayacak yonetimleri ulkenin basinda gormeyi nasip etsin diyecegim ama hic umudum yok a parti gider b parti gelir bu ulkenin kaderi malesef degismez. Bize bir mucize daha da gelmez en azindan bizim nesil gormez.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Reel faiz hiçbir zaman çok yüksek olmadı.

Gerçek enflasyon + 2 puan kabaca faiz oranını verir. Geçmiş yıllarda buna benzer idi.
    Burada yer alan yorumlar, kişisel görüşlere dayanmaktadır. Bu nedenle, yatırım veya al/sat tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

5. TLREF Verileri
    TLREF Türk Lirası Gecelik Referans Faiz Oranı, finansal türev ürünlerde, borçlanma araçlarında ve çeşitli finansal sözleşmelerde değişken faiz göstergesi, dayanak varlık veya karşılaştırma ölçütü olarak kullanılabilecek, Türk Lirası kısa vadeli referans faiz oranı ihtiyacını karşılamaya yönelik olarak oluşturulmuştur.

TLREF Kuralları, Türkiye Cumhuriyeti Hazine ve Maliye Bakanlığı, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası, Türkiye Bankalar Birliği, Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği, İstanbul Takas ve Saklama Bankası A.Ş. ve Borsa İstanbul A.Ş. temsilcilerinden oluşan TLREF Komitesi tarafından oluşturulmuştur. TLREF Kuralları için tıklayınız.

TLREF VERİLERİ
    Tarih TLREF Oran
    07.10.2020 12,4539
    06.10.2020 12,0741
    05.10.2020 12,0317
    02.10.2020 12,0257
    01.10.2020 11,8273

6. TCMB AĞIRLIKLI ORTALAMA FONLAMA 11.47 % ( dün 11.45%)

Her gün düzenli yükseliyor hala.
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

7. MB 26 ekime kadar faizleri yükseltmez yanız her şeyin kopma noktasına geldik ben eğer yeterli faiz artışı olmazsa doları yıl sonuna 8,75 TL bekliyorum çünkü riskler çok büyük boyutta

8.  Alıntı Originally Posted by iyimser Yazıyı Oku
    MB 26 ekime kadar faizleri yükseltmez yanız her şeyin kopma noktasına geldik ben eğer yeterli faiz artışı olmazsa doları yıl sonuna 8,75 TL bekliyorum çünkü riskler çok büyük boyutta
    Yanlış yazdım MB 22 ekimde faiz yükseltmezse olacaktı 26 ekim bankalar için geçerli olacaktı

Sayfa 506/1006 İlkİlk ... 6406456496504505506507508516556606 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •