Sayfa 553/1006 İlkİlk ... 53453503543551552553554555563603653 ... SonSon
Arama sonucu : 8042 madde; 4,417 - 4,424 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - II

1.  Alıntı Originally Posted by Asder11 Yazıyı Oku
    Sayın ..............

siz değerli nitelikli yatırımcılarımıza özel Zorlu Enerji Elektrik Üretim A.Ş. bugün iki farklı özel sektör borçlanma aracı ihracı gerçekleştirecektir. İhraçların 181 gün vadeli ve %19,50 yıllık basit getirili sabit kuponlu bono, 384 gün vadeli ve ilk kupon için %20,50 yıllık basit, kalan diğer kuponlar için %20,50 yıllık basit ya da gösterge tahvil + %4,50 ek getiriden yüksek olan değişken kuponlu tahvil şeklinde olması öngörülmektedir. İhraçların detayları için yatırım danışmanınızdan ya da 444 12 59 Ak Yatırım İşlem Hattı'ndan bilgi alabilir veya linkteki formu doldurarak size ulaşmamızı sağlayabilirsiniz. https://bit.ly/3kgBWXs SMS listesinden çıkmak için ILT IPTAL yazıp 4607'ye gönderebilirsiniz. Mersis:0011007783700015 B040
     Alıntı Originally Posted by arda2727 Yazıyı Oku
    Sayın Xxxxxxxxx. siz değerli nitelikli yatırımcılarımıza özel Zorlu Enerji Elektrik Üretim A.Ş. bugün iki farklı özel sektör borçlanma aracı ihracı gerçekleştirecektir. İhraçların 181 gün vadeli ve %19,50 yıllık basit getirili sabit kuponlu bono, 384 gün vadeli ve ilk kupon için %20,50 yıllık basit, kalan diğer kuponlar için %20,50 yıllık basit ya da gösterge tahvil + %4,50 ek getiriden yüksek olan değişken kuponlu tahvil şeklinde olması öngörülmektedir. İhraçların detayları için yatırım danışmanınızdan ya da 444 12 59 Ak Yatırım İşlem Hattı'ndan bilgi alabilir veya linkteki formu doldurarak size ulaşmamızı sağlayabilirsiniz.

YTD
    Bunlar iyiymiş. Burada da paylaşsak fena olmaz....
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

2. Evet burada bunları paylaşmak çok iyi fakat zorlu enerji için pek iyi konuşmuyorlar.

Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

3. Günaydın,

piyasa da dolar negatif yönlü bir hareket etmekte.
    dünya da doların değer kaybetmesinin yanısıra,
    yarın ki Tcmb. nın politika faizinin yukarı yönlü güncelleyecek olması sebebiyle 7.85 sevilerine kadar geriledi diyebiliriz.

Ancak yarın merkez faiz artışı yapmaz ise hızlı bir şekilde yükselecektir tezini savunuyorum.
    birde zorlu enerjinin tahvil ihracında ki yüksek oran bize bir fikir veriyor...
    Türkiye'de temel problem şu : bilgili olanların yetkisi yok , yetkisi olanlarında bilgisi yok.

4. yeşil soğan PPK yyı fiyatlamaya başladı gibi

5.  Alıntı Originally Posted by TOPRAK-SERDAR Yazıyı Oku
    Günaydın,

yarın ki Tcmb. nın politika faizinin yukarı yönlü güncelleyecek olması sebebiyle 7.85 sevilerine kadar geriledi diyebiliriz.

Ancak yarın merkez faiz artışı yapmaz ise hızlı bir şekilde yükselecektir tezini savunuyorum.
    ustadım yazılarınızdan faydalanıyorum teşekkür ederim

zorlu en. tahvil ihracı faiz oranı ve vadesi kaç? ve nasıl fikir veriyor yardımcı olur musunuz?

6.  Alıntı Originally Posted by Batman Yazıyı Oku

zorlu en. tahvil ihracı faiz oranı ve vadesi kaç? ve nasıl fikir veriyor yardımcı olur musunuz?
    İhraçların 181 gün vadeli ve %19,50 yıllık basit getirili sabit kuponlu bono, 384 gün vadeli ve ilk kupon için %20,50 yıllık basit, kalan diğer kuponlar için %20,50 yıllık basit ya da gösterge tahvil + %4,50 ek getiriden yüksek olan değişken kuponlu tahvil şeklinde olması öngörülmektedir.

bir önceki sayfada gördüm

7.  Alıntı Originally Posted by Batman Yazıyı Oku

zorlu enerji tahvil,

181 gün vade %19.5
    384 gün vade %20.5

stopaj oranı % 15 üzerinden değerlendireceğiz.

emsal tahvil ihraçlarına baktığımız da 400 baz puan civarında yüksek faizlendirilmiş.
    bu faiz oranı piyasa koşulları. firmanın risk algısı gibi bir çok veri ile oluşturulmaktadır.
    Türkiye'de temel problem şu : bilgili olanların yetkisi yok , yetkisi olanlarında bilgisi yok.

8.  Alıntı Originally Posted by TOPRAK-SERDAR Yazıyı Oku
    Günaydın,

150 - 200 hiç bir işe yaramaz, 300 puanın bile orta vadede bir yarar getirmeyeceğini düşünüyorum, hazinenin kasası bomboş, iç dış döviz borçların ödenmesi gerek, Katar Kuveyt Fatih Kısaparmak dedi, tüm kanallar tükendi, bürün bunlar herkes tarafından bilinmekte. Kısaca bu konjonktür’de dövizi tutmak çok zor.

Sayfa 553/1006 İlkİlk ... 53453503543551552553554555563603653 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •