Sayfa 681/1006 İlkİlk ... 181581631671679680681682683691731781 ... SonSon
Arama sonucu : 8042 madde; 5,441 - 5,448 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - II

1. TR 2 Yıllık Tahvil 15.48

2.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Şu Nkolay bonoya baktım, neti %14.02'ye geliyor. Diğer bankalarda da en az bu oranları bulmak mümkün.

Neden tercih edilsin ki?

Belki 100.000TL altı için bankaların düşük faiz teklif ettikleri durumlarda düşünülebilir. Bu tür bir durumda da mevduat garantisi olmadığından çok uygun olmayabilir.
    Sn rxpu, günlükte nzordan(14.76) daha iyi veren yok maalesef.. Risk primi yok, o konuda katılıyorum.. Fiba kiraz 14.2-14.3 civarı yapıyor yüksek tutarda..

3.  Alıntı Originally Posted by Tarila Yazıyı Oku
    Sn rxpu, günlükte nzordan(14.76) daha iyi veren yok maalesef.. Risk primi yok, o konuda katılıyorum.. Fiba kiraz 14.2-14.3 civarı yapıyor yüksek tutarda..
    Sitesinden kontrol ettim. %16.50 brüt oran üzerinden %15 stopaj kesiliyor. Bu durumda da neti %14.02'ye geliyor olmalı.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

4.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Sitesinden kontrol ettim. %16.50 brüt oran üzerinden %15 stopaj kesiliyor. Bu durumda da neti %14.02'ye geliyor olmalı.
    Evet ben MK olarak 14.76 dedim zaten.

5. Bazı yoldaşlar aktif günlük bonosunda hergün al sat yaparak bileşik faiz alma düşüncesi taşıyor....bence yanlış düşünce...aktif vade olarak en çok 113 gün veriyor...bu vadeyi yakalayabilene....hergün al sat yaparak bu vadeyi birsonraki gün yakalama şansı olmayabilir...daha kısa vadelere denk gelinebilir....yok beni enterese etmez ben yoluma bakarım vade mühim değil diyen yoldaşlar içinse sorun yok....al sat yapabilirler...atış serbest...

Son bebek.......................

6.  Alıntı Originally Posted by blue70 Yazıyı Oku
    cari açık artı vermedikçe kur düşmeyecek.oyun planları artık bu.yeni anladılar.jeton yeni düştü.çünkü köşeli...
    japonya ,almanya,guney kore nasıl başardı.ihracat.cari fazla......
    game over... insert coin olmayalım da köşeli falan derken

Game over olmaz.coban sulo ne demisti:ulkeler gemi mi ki batsin

8.  Alıntı Originally Posted by ufo361 Yazıyı Oku
    Bazı yoldaşlar aktif günlük bonosunda hergün al sat yaparak bileşik faiz alma düşüncesi taşıyor....bence yanlış düşünce...aktif vade olarak en çok 113 gün veriyor...bu vadeyi yakalayabilene....hergün al sat yaparak bu vadeyi birsonraki gün yakalama şansı olmayabilir...daha kısa vadelere denk gelinebilir....yok beni enterese etmez ben yoluma bakarım vade mühim değil diyen yoldaşlar içinse sorun yok....al sat yapabilirler...atış serbest...

Son bebek.......................
    faizin artış beklentisi taşınıyorsa mantıklı yalnız nzor hergun aynı miktar parayı kuruşu kuruşuna yatırmıyor bileşik yapayım derken zarar edilmemeye dikkat etmenizi tavsiye ederim yapan arkadaşlara.

Sayfa 681/1006 İlkİlk ... 181581631671679680681682683691731781 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •