Sayfa 80/1006 İlkİlk ... 3070787980818290130180580 ... SonSon
Arama sonucu : 8042 madde; 633 - 640 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - II

1. 2017 yılı hisse 1 lira.. 2020 yılı hisse olmuş 15 lira.. Yaşından başından utanmadan gelip mevduat topiğinde adam bu hisseyi pqzarlıyor.. Yönetimde bize ceza kesiyor

Kur basiliyor.devamli.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,010
     Alıntı Originally Posted by Sercannn Yazıyı Oku
    Allah aşkına git 2 yılda 5 e katlamış kağıdı başka yerde pqzarla
    Sen simdi benim linkini paylastigim yazidan bunu mu anladin???

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

4.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Sen simdi benim linkini paylastigim yazidan bunu mu anladin???

Syg,
    Hased gundiler gelir demişin..şimdi gördüm.. Evet ben o gundiyim.. Burası mevduat topiği fezaya çıkmış hisseleri en azından burda bahsetmeyin.. Mevduat topiğinde tarımın ne işi var.. Mevduat faizleri bi insanı kesmiyosa yazmazsınız olur biter... Alternatif yatırımlar her zaman var...

Alternatif yatirim nedir?

6.  Alıntı Originally Posted by blue70 Yazıyı Oku
    Alternatif yatirim nedir?
    İsteyen döviz, isteyen hisse alır, isteyen eurobond alır, tarla, arsa, altın, tefecilik olur.. 2018 ekimde hisseler kelepir dedik ikinci emeklilik fırsatı dedik kimse topiğin yüzüne bakmadı.. Bugün altın olmuş 400 dolar 7 lira borsa almış başını gitmiş bi kaç grup dışında.. Ne yapılır? Nakitte beklersin 6 ay 1 sene kımıldamazsın

7.  Alıntı Originally Posted by zegnas Yazıyı Oku
    Aldığın mevduat oranına göre kredi verme zorunluluğu getirildiği için garanti elinde mevduat tutmak istemiyor o yüzden TL yede piyasanın çok altında faiz veriyor. Diğer büyüklerde dolara maksimum 0.8 veriyor
    Buradan yapacağımız çıkarım;

1-Şu anki kredi faizler hiçbir zaman olmadığı kadar çok düşük. Yararlamak lazım. Millet de öyle yapıyor zaten. Eve, arabaya hücum ediyor.

2-Garanti gibi özel bankalar orta-uzun vadede kredi ve mevduat faizlerinin yükselmesini bekliyorlar. O vakit mevduat için kısa vadeli dar alanda top çevirmek daha mantıklı.

Yanlız benim de anlayamadığım bir konu var.

Biz ABD gibi dolar basamadığımıza göre, fazla basıldığı söylenen bu paralar piyasadan çekilemezse devalüasyona neden olmaz mı?

Ekonominin temel kuralı "arz çoksa bir malın fiyatı düşer" in işlememesi için swap vb önlemler devalüasyonun önlenmesi için yeterli olurlar mı?

Yoksa kontrollü devalüasyon mu olabilir?
    KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.
    Sadece Kendi Düşüncelerimdir. Buna göre işlem yapmayınız.

8. Fais lobisi olarak alternatif yatırım arıyoruz zaten....Bunu da mevduat topiğinde tanıdığımız kişilerle fikir teattisi şeklinde yön bulma arayışları olarak kabul ediniz.

Sayfa 80/1006 İlkİlk ... 3070787980818290130180580 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •