Sayfa 954/1006 İlkİlk ... 4548549049449529539549559569641004 ... SonSon
Arama sonucu : 8042 madde; 7,625 - 7,632 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - II

Alıntı Originally Posted by admustafa Yazıyı Oku
    Normalde vade sonu hafta sonuna geliyorsa banka tarafından öteleme yapılır yani siz 32 gün vade yapmış olsanız ve vade sonu Cumartesiye geliyorsa vade sonu otomatik olarak bir sonraki iş gününe yani Pazartesi'ye ayarlanır. Tabi resmi tatillerde daha da ötelenebilir. Eğer şu an ki oranlarla konuşursak milyonluk bir mevduatta vade sonu ötelemenmemiş bir mevduat hesabı Cumartesi günü vade sonu ise 1000 TL'ye yakın bir sakınca oluşturabilir
    benim defalarca vade sonu ...hafta sonuna denk geldi banka otomatik olarak pzt gününe öteledi....son örnek dün vadesi biten 32 gün yeniden 32 yapılmadı 34 gün oldu...11 ocak vade sonu oldu...benim herhangi bir şey söylememe gerek kalmadı hiç bir zaman...
    Yazın Arsa... Kışın Borsa

2. Bana cevap yazan arkadaşlara teşekkür editorum. Lakin herkes şimdiki şartlara göre düşünüyor.lakin yatırım geleceğe yapılır. O zamanın şartlarını şimdiden görmek gerek. Doların dibini en yakınlardan tahmin eden faizlerin de buna göre yükseleceğini de aylar önceden yazmıştım. Benim sezgisel tarafım güçlüdür ama hiçte sabrım yok doğru yönde pozisyon alırım ama bekleyemem bu bana hep kaybettirdi.bence dolar son hamle için enerji topluyor bu hamle gelirse bozup TL ye geçmek gerekir. Uzun vadede doların 6 TL nin de altına geleceğine inanıyorum. Piyasalar size hep zor ihtimalleri yaşatır.

3.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Hoş geldininz sn admustafa
    Sizi daha sık görmek isteriz forumda.
    Hatta fon başlığında daha da fazla bekleniyorsunuz.
    Selamlarımla.
    Selamlar sn.myfinans hoşbuldum. Fon kısmanı da uğrayacağım inşallah

Alıntı Originally Posted by t.axaray Yazıyı Oku
    benim defalarca vade sonu ...hafta sonuna denk geldi banka otomatik olarak pzt gününe öteledi....son örnek dün vadesi biten 32 gün yeniden 32 yapılmadı 34 gün oldu...11 ocak vade sonu oldu...benim herhangi bir şey söylememe gerek kalmadı hiç bir zaman...
    Normali zaten sizde olduğu gibi olmalı sn.t.axaray. Normalde olmayan bir uygulama söz konusu söylenen bankada
    Yatırım Tavsiyesi Değildir

4. https://www.bbc.com/turkce/haberler-dunya-55240691

Bakalım trump giderayak dostuna kazık atacak mı yoksa vefa göstererek veto edecek mi ?

5. VİOP hesaplayan oldu mu hiç?

6.  Alıntı Originally Posted by bogazici77 Yazıyı Oku
    Bana cevap yazan arkadaşlara teşekkür editorum. Lakin herkes şimdiki şartlara göre düşünüyor.lakin yatırım geleceğe yapılır. O zamanın şartlarını şimdiden görmek gerek. Doların dibini en yakınlardan tahmin eden faizlerin de buna göre yükseleceğini de aylar önceden yazmıştım. Benim sezgisel tarafım güçlüdür ama hiçte sabrım yok doğru yönde pozisyon alırım ama bekleyemem bu bana hep kaybettirdi.bence dolar son hamle için enerji topluyor bu hamle gelirse bozup TL ye geçmek gerekir. Uzun vadede doların 6 TL nin de altına geleceğine inanıyorum. Piyasalar size hep zor ihtimalleri yaşatır.
    üstadım yorumlarınız değerli lakin doların yatay seyrettiği zamanlarda bile azar azar devalue edilmeli idi, bunun acısını sonradan çok çektik. yoksa bir anda ekonomi bozulmadı bu süreçte üretime yönelinmeyip ucuz döviz ile ithalat insanlara zenginlik yaşattı.

yalnız paranın enflasyon oranında değer kaybına baktığınız da faiz kaç olursa olsun neticede faizin de ülkeye bir maliyeti var, doların da bir değeri var ve 6 lı rakamların olamayacağına inanıyorum. bunlara ek olarak nasıl düze çıkılabilecek onu da merak ediyorum.

YTD.

7.  Alıntı Originally Posted by matac Yazıyı Oku
    VİOP hesaplayan oldu mu hiç?
    bugün 14,39 mk

8. Arkadaşlar mevduatın getirisimi daha güzel yoksa fonunmu .bu stopaj kesintiler filan pek anlamadığım için soruyorum .mesela bende fil fonu var günlük gidiyor bu mevduatta olsa daha mı avantajlu olur bilen bı arkadaş cevaplayabilir mi .teşekkürler .

Sayfa 954/1006 İlkİlk ... 4548549049449529539549559569641004 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •