Sayfa 945/1006 İlkİlk ... 445845895935943944945946947955995 ... SonSon
Arama sonucu : 8042 madde; 7,553 - 7,560 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - II

1.  Alıntı Originally Posted by mrfatih Yazıyı Oku
    1 yıl vadede 1.5m için hangi oran verilirse bağlanır?
    Aralıkta kılçıksız 17-18 net faiz bulursam üçüne beşine bakmam bağlarım...yanlız enflasyona endeksli olması şartıyla...

2. https://twitter.com/iDealDataHaber/s...789793283?s=19

Türk Lirası Gecelik Referans Faiz Oranı (TLREF) 15.4319 oldu.
    Veri cuma günü 15.0334'tü
    Burada yer alan yorumlar, kişisel görüşlere dayanmaktadır. Bu nedenle, yatırım veya al/sat tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

Alıntı Originally Posted by ufo361 Yazıyı Oku
    Aralığın 3.hafta başı iyidir...çok sonlara bırakma...genelde blançolar hazırlanmış oluyor...sanılanın aksine son güne bırakmak iyi değil..
    Ayin 24 unde bir artis gelirse peki.?
    28 ine yansirsa ne olur zarar ederiz...zaten 3 aya iyi oran gozukuyor.6 ay faiz daha düşük.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,051
     Alıntı Originally Posted by ufo361 Yazıyı Oku
    Faizlerin yüksek tepki vermesinin en önemli sebebi geçmiş merkez bankası yönetiminin faizleri sebepsiz yere ortada fol yok yumurta yokken sırf ilgili kuruma şirin görünmek adına faizleri indirmesiydi....bunu bir kez değil her ay yaptı...eee böyle mantıkla faizleri gereksiz yere indirirsen sana piyasa bir noktada cezayı misliyle ödetir indirdiğin sebepsiz faizleri ermenistanın işgal ettiği topraklar gibi sahibine geri ödersin.....normalde faizler buraya gitmezdi...yanlış politikalar ve bazı bloomberg yorumcularının indir indir faizleri gaza getirmesiyle bu hale geldi...ne ekersen onu biçersin..

Chucky...........................yeşil
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

5.  Alıntı Originally Posted by ufo361 Yazıyı Oku
    Aralıkta kılçıksız 17-18 net faiz bulursam üçüne beşine bakmam bağlarım...yanlız enflasyona endeksli olması şartıyla...
    Ay sonunda 18 leri çok rahat alabileceğimi düşünüyorum. 19-20 leri beklemek gerekir mi acaba? Enflasyona endeksli verilen 18 lere gelmiştir vakıf 2 hafta önce 17 net vermişti

6. cuma günü vakıf 16.70 32 gün bağladım...

7.  Alıntı Originally Posted by trust06 Yazıyı Oku
    papaz krizinden sonra dolar 10 lira olacak diyenler de çoğunluktaydı...
    sonra faizleri 25 lere çektiler dolar 5.15 lere kadar indi.
    doların sonradan hızlı yükselmesinin sebebi faizlerdeki düşüşün BİRDEN ve FAZLA olmasıydı.
    eski yönetim bu süreci iyi yönetemedi bence.
    faiz arttırımı, enflasyon için gerekli burası net.
    ama elbette böyle bir yere kadar gider.
    özellikle yurtiçi yatırımcının güvenini faiz arttırımı ile kazanmak denenecek bir süre ki dth lar çözülsün.
    asıl olan yapısal iyileştirmeler onlar başka bir tartışmanın konusu.
    Geçenlerde en çok döviz mevduatı olan iller açıklanmıştı. Malum partiye en çok oy çıkan iller kendi partilerine güvenmediklerinden olsa gerek dövize yönelmişler. Ya da tam tersine teşkilattan aldıkları işaretle döviz alıyor ve işaretle yüksekten satıyor sonra tekrar dipten alarak mevduata koyuyorlardır. Bu kesim faiz haram diye döviz alıyorsa bu dövizleri neden faize yatırıyorlar ? Ben son 10 yılda yaşayarak öğrendim ki ; lafa değil icraata bakmak lazım. Artık çevremdeki partililere bakarak ( misal hacı amcama ) elimdeki paraya yön veriyorum. Nedense bu kadar ekonomist tv. ekranlarında hiç tutturamıyorlar ama ayşe teyze ile veli dayı hep tutturuyor.

8. Sadece 3 aylık maaşımı gecelik faiz veren 2-3 bankada ( kiraz doluyor vov , vov doluyor oksijen vb. ) değerlendiriyorum. Diğer türlü birikim yaptığım bölümü faiz yoluyla enflasyona karşı koruyamam. En kötü fonu alsam 6 ay sabretsem en az 3 defa tepede yakalar satarım, alttan alırım yine faizden fazla alırım. Elbette yatırım tavsiyesi değildir. Sadece kendi düşüncemi yazıyorum. Diğer arkadaşların düşüncelerini de okuyarak beyin fırtınası yapıyoruz.

Sayfa 945/1006 İlkİlk ... 445845895935943944945946947955995 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •