Sayfa 749/1006 İlkİlk ... 249649699739747748749750751759799849 ... SonSon
Arama sonucu : 8042 madde; 5,985 - 5,992 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - II

Dostlardan biri paylasmisti bende simdi merkez bankasi sitesinde buldum.Buyrun ;

https://www.tcmb.gov.tr/wps/wcm/conn...020/DUY2020-67

M2003J15SC cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    “Sağlam bir para birimi, zengin bir toplumun olmazsa olmazıdır.”

2. Emlak yatırımının (garanti kazandıranı ) vadesi nedir ?

Kolay gelsin.
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

16 Kasım tarihinden itibaren Bist ,swap piyasası dahilinde üyelerden taleplerini toplamaya başlıyor.Üyelere ciddi anlamda nefes aldıracaktır.

https://www.borsaistanbul.com/files/swap-2020-65.pdf
    “Sağlam bir para birimi, zengin bir toplumun olmazsa olmazıdır.”

4. Mesele stopaj değil, veraset ve intikal vergisi. Benden sonra da çokça bahsedilmiş zaten.

Alıntı Originally Posted by kafkaf Yazıyı Oku
    Stopaj otomatik kesildiği için banka hesabında sorun olacağını sanmıyorum. Sizin hesabınızda da eşinizin hesabında da stopaj kesiliyor otomatik olarak. Emlak için durum farklı olabilir...

5. Madem bu kadar emlak sevdalısısınız, bu başlıkta niye dolaşıyorsunuz? Esas karşı tarafı aşağılayarak algı oluşturmaya çalışanda sizlersiniz...
    Düşük maliyet ve GÜVEN her şey !
    Hayat Hoş,Gerisi Boş .

6.  Alıntı Originally Posted by ressam Yazıyı Oku
    Bu başlıkları keşfedecek, okuyacak kadar zekası olan birinin ; anlık 140 bine 1000 tl faizle avunması sizce normal mi ?

Eğer amacı fesatlık değilse, konut yatırımı ile faiz gelirini burada tartıştırmak olabilir.

Eğer iyiniyetle safça yazmışsa en kısa sürede birikimlerini aklı selim bir çocuğuna devretmesini öneririm. Bu kafayla bankalara uğrayan oldukça, bu ülkede reel faiz neden verilsin ki .
    Ben 1000 lira mı yazdım? 1000 lirayı aştı yazdım... Ben ev yatırımı yapmak yerine alsa almayı tercih etmiş birisiyim. Forumda hiç tanımadığım insanlara karşı fesatlık yapacak halim yok kaldı ki...

Konutun şu dönemde iki büyük tehlikesi var...

1. Faizlerin yükselmesi,ekonominin bozulmaya başladığını gösterir. Bu dönemde düzgün kira ödeyebilecek bir kiracı bulmak zorlaşır.
    2. Faizlerin bu kadar yüksek olması, mutlak suretle konut sektörünün fiyat kırmasına neden olur. Çünkü; müteahhit bir şekilde elindekini eritmek zorunda kalacaktır.

Zannımca...Faizler az daha yükselsin...600.000 liralık ev alacağına... O evin parasının faizinin yarısını kiraya yatırıp, yarısını da geçinmeye harcayacak insanlar türeyecek.
    Düşük maliyet ve GÜVEN her şey !
    Hayat Hoş,Gerisi Boş .

7.  Alıntı Originally Posted by matac Yazıyı Oku
    Arttırmayınca ne olduğunu merak ediyorsanız 22 Ekim 2020 tarihini bir inceleyin. Yada 2018 temmuz-eylül.
    kendi açımızdan bakmak istedim, artırmazsa değil, GLP kadar artırırsa AOF zaten oralarda biz mevduatçıların bugün aldığımız faizlerden daha yüksek faiz alabilir miyiz onu tartışmak istedim. artırmazsa ne olacaklar malumun ilamı, onda şüphe yok.

8.  Alıntı Originally Posted by TonyStark Yazıyı Oku
    Sn. şirinbaba acaba kasım 19 da faiz arttırılırsa bu mevduat faizlerine yansıtılırmı sizce yoksa piyasa faiz %15.50 %15.15 oranlara oturdu deyip bankalardan bi artış gelmezmi ?
    işte benim de tartışmak istediğim bu, 19 kasımda 10,25, + 4,5 artırılırsa 14,75 olacak, GLP seviyesinde getirecek. AOF 14,75 olacak. GLP'yi yukarı çekerse, o zaman AOF'nin de artmasını bekleyeceğiz. sözün özü, 19 kasımdan sonra maksimum alabileceğimiz faiz 16-16,5 üzerine çıkmayacaktır, brüt tabi bu. nbono da 17,5 maksimum.
    16,5 olursa 15,67, aylık 1,3 civarı. insan ister istemez banka rallisine gözü kaymıyor değil

Sayfa 749/1006 İlkİlk ... 249649699739747748749750751759799849 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •