Sayfa 605/1006 İlkİlk ... 105505555595603604605606607615655705 ... SonSon
Arama sonucu : 8042 madde; 4,833 - 4,840 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - II

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    34,956
    TL bir iluzyondur dedik nokta.

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    34,956
    Istanbul'dan cikip bir 100-150km doguya her gitmek lazim gercekleri gormek icin.
    Ben de Yenikoy-Sariyer arasinda sahilde yillardir yuruyus yapar ve sahildeki yeme icme mekanlarinin kapisinda hafta sonlari kuyruklar gorurdum.
    En guzel pahali arabalar da bogaz trafiginde olurdu.
    Simdi de pek bir fark olacagini dusunmuyorum.
    Artik korona nedeni ile pek cikmaz oldum.
    Benim oralara Sariyer daglarindan inmek icin hic bir nedenim de kalmadi ayrica.
    Evden bir cikmam en az 100 TL yaziyor.
    Bu da baska bir neden..
    Syg,

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    34,956
     Alıntı Originally Posted by shorts Yazıyı Oku
    zamanında, reel faiz getirisi olan zamanlarda hakikaten çok katkısı oldu sevgili chucky nin. derken dükkan mı ev mi ne aldı koptu buralardan.. bu yeni yazar arkadaş ister chucky ister onu taklit eden biri olsun, yeni gerçeklerden kopmuş anlaşılan. gerçek enflasyon "minimum!!" %20-%30 lardayken, %15 le uzun vade tl mevduat bağlar starbucks ta kahvemi içer keyfime bakarım söylemi pek akılcı değil zira.
    Chuckynin bir Starbucks kahvesine 15-20 TL verecegini sanmam tanidigim kadari ile.
    Bana da dokanir oldu.
    Mehmet efendi'den aliyorum 1 kg espresso kahve cekirdegi evimde yapip iciyorum kahvemi.

Syg,

Her ekonomik kriz siyasi değişim yaratir.
    Cari acik sifirlanana kadar kur cikar.denge oluşur.dengeye gidiyoruz.

5.  Alıntı Originally Posted by virtue Yazıyı Oku
    Hükümeti destekleyen çoğunluk halk faize, yattığın yerden alınteri olmadan parana para katmaya karşı değil mi?
    Faiz dinen günah değil mi?
    Faiz yerine Neden altın almadın?
    Altın alan kazandı. Faize yatıran kaybetti.
    Tersi olsaydı şaşardım.
    Bu tepkini biraz abartılı buldum.
    Altında olup kazanan nasıl bir alın teri döküyor onu anlamadım ben doğrusu .

Emek harcamış mı oluyor

Uzun vade yatırım tek eşlidir. Trader ise her Çiçek'ten bal alan arı gibidir

6.  Alıntı Originally Posted by Crashontheway Yazıyı Oku
    Walla hocam dertlisin anlıyorum. bu forumda eskilerden bi seni takip ederdim lakin burda çok dil döktük zamanında eski rumuzumla bilen bilir. Yine söylüyorum bu hükümetin mevduatçıya yaptığı kıyağı kimse yapmadı. Nasıl mı ? çok değil yalnızca 3 ay önce tam 45 gün doları 6.85 de sabitlediler. 100 milyar dolar yaktılar sırf siz biraz ayıkın artık diye. canmı dayanır buna yahu? hangi devlet yapardı bunu

Hadi yılbaşında 6 liraya giden atağı hafife aldınız, hadi 6.50 lerde savsakladınız, 6.85 de 45 gün peronda beklettiler treni sırf sizde binin diye. bizde çok uyardık. herkes artistik taslıyordu o zamanlar. doları bi salacaklar aşşağı 5.90 da alırsın soluğu diyorlardı. şimdi o elemanlar fena saldı ama neyi yazmayayım buraya. hiç unutmuyorum günde 50 lira temiz para alıyorum sen dolarda pinekleyipte ne aldın diye mevduatı öven zeka küpleri vardı.

Neyse özete gelirsek, 45 gün peronda bekleyen trene binmediniz. Bu hükümetin her saçmalığını göz göre göre izleyerek. ve zaten o kurun zorla cebren baskıyla dümdüz çizgi halinde kaldığını tüm dünya biliyordu. keşke ama keşke 3 ay önce burdan bi çok arkadaşımızın yaptığı gibi mevduat defterini kapatıp arkanıza bakmasaydınız.
    haklısınız diyecek birşey yok ama en ünlü ekonomistler dahil (içlerinde muhalif olanlarla) MB'nin veya hükümetin oy kaybı vs. TL'yi bu kadar ezdireceklerini sanmıyordu.. ben de bu görüşteydim...herkes MB'den tepki bekledi hatta yeşil bile fiyatladı.. ama şaka sanki yaşananlar

http://zaytung.com/haberdetay.asp?newsid=382256

maalesef faizi dediğiniz gibi tren perondayken yakamıyorsunuz uzun vadeli girdiğinizi haklısınız.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Şişli-İstanbul
    Gönderi
    1,653
    her cafede oturanı zengin sanacaksak ohooo o cafelere avm'lere gidebilenler zaten türkiye'nin azınlık bir yüzdesi. ha gitti diyelim para harcayan kesimleri de daha da düşük bir yüzde. bir türk kahvesi bir su alıp 5 saat mekanda takılan var, bunlar tam mekan iflas ettiricilerdir avm'ye gidip internetten alacağı şeyleri deneyip veya görüp karar verenler ve fiyat karşılaştıranlar var, bunlar da avm iflas ettiricilerdir.

ev konusuna gelirsek piyasada taze parayla o evler alınmıyor. herkes birbirinin evinin updated versiyonunu alıp üstünü kredi ile tamamlıyor. baby boomer kuşağında muzzzam gayrimenkul var. tabi bunlar fed faizleri %20, tcmb faizleri %200 olduğu, enflasyonun üç haneli olduğu zaman evleri ucuza almışlar şimdi de takas ediyorlar. veya oğlunu evlendiriyor diyelim bir ev bozdurup başka bir yerde ev alıyorlar. mesela bir baby boomer çocuğu (bizim arkadaş) babasının arsasını bozdurup audi aldı geçenlerde.

özet olarak taze parayla değil takasla dönüyor sistem. dolar 50 tl olsun yine aynı olur. milletin umrunda değil hiç bir şey. yeterki evlerin değeri düşmesin.

senin evlerin olsun, sonuçta torunların köle olacak. veya başkaları köle olacak. bizim halk koyun gibi, eli avcu biraz para gören beyaz bmw 5 serisi, bebek'te cafe'de kız kesmek derdinde. kimsede geleceği görme vizyonu yok, matematik bilen yok.

8.  Alıntı Originally Posted by ufo361 Yazıyı Oku
    Faizlere güven olmayacağını parasını mevduatta tutanların en iyi bilmesi gerekenlerin altın kuralıdır...faizle yenir içilir sohbet edilir sayfiye yerlerinde karşılıklı tavla oynanır ama asla dost olarak güvenilmez....geçen sene kılçıksız net 23-24. Faizler en dip faizlerdi...geçen yıl haziran ayına denk geliyordu...son turfandaydı...ama kimse yada çok az kişi bunu değerlendirdi....çoğu kişi ben aylık giderim arkadaş burası Türkiye dedi...sonrasında faizler hazirandan itibaren patır patır düşüverdi...o günlerde ileriyi görüp yıllık yapanlar 3 koyup net 1 faiz aldılar...şimdide bugünkü faizlerin ortalamasını alıyorlar...faizde ekmek yemek istiyorsan üçe beşe bakmayıp ortalama iyi bulduğun noktada isterse uzun olsun konjektüre göre paranı bağlıyacan...geçen yıl dolar yerinde saydı faizde uzun bağlayan kazandı...bugünde böyle....uygun bulduğun noktada paranın faizinin mayasını kurup fırına verecen...faizde uzun kısasına bakmıcan...şimdi ben yıl sonuna kadar vergi avantajlı 180 gün ve üzeri hatta yıllık met 15 faiz bulsam arkama bile bakmam...yok enf yok açız tokuz bittik vs vs aldırmam geçer sidikli starbucksıma kahvemi orada içerim.....bende faizimin keyfini sürerim...faiz dolara benzemez...faizin düşmanı çoktur...dolarında karısı metresi seveni çoktur...dolar fazla yaygara koparmaz çabuk alışır gözler....ama faiz hep göze batar....saygılar
    Dip not:: bu arada ben chucky falan değilim...karıştırılıyorum...

Birleşik mevduatçılar cephesi tugayları.......................
    Hadi hadi...chucky değilmiş..
    Verdiğin mevduat dönüş tarihleri bile chucky olduğunu isbatlıyor..

Sayfa 605/1006 İlkİlk ... 105505555595603604605606607615655705 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •