Sayfa 23/1006 İlkİlk ... 1321222324253373123523 ... SonSon
Arama sonucu : 8042 madde; 177 - 184 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - II

1.  Alıntı Originally Posted by fukara Yazıyı Oku
    eurobond almayı düşünüyorum 300 binlik..alacağım ve 5 sene parayı unutacağım. işbankası yatırım hesabı açınca kaç para kesiyor veya diğer bankalar ne kadar kesiyor
    TC Hazinesinin çıkardığı Eurobondlardan alacaksanız en uygun fiyat TEB internet şubesinde. Saklama masrafı da almıyor. Satmak istediğinizde ise en yüksek fiyatı İş Bankası veriyor.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,049
     Alıntı Originally Posted by gk1986 Yazıyı Oku
    Aktif'ın finansman bonolarının mevduata olan avantajı da bitmiş durumda. Finansman bonolarındaki vergi oranı %15'e çekilmiş durumda. İşin kötü tarafı vadesi dolmaya yakın olan bonoların kârının bir kısmı elimizden uçacak. Aktifin riskini ben alacağım, keyfini devlet sürecek.
    eskileri etkilemez inş.
    çarşamba aktifbank'ı arayacağım bakalım.
    yedirmeyiz.
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

3. Resmen varlık vergisi getiremedikleri için böyle yollara sapıyorlar.
    Para nereye kaçarsa oraya biniyorlar.
    Borsada küçük kağıtlarda böyle tavan taban serileri devam ederse haydin bunlara da aldın sattın vergisi (en azından belli bir süre için) koyalım diyebilirler..

4. döviz alımlarında vergiyi artırdın peki. bir taşta iki kuş vur o zaman. var olanları satanlara da binde 5 teşvik primi gibi birşey ver. BESteki devlet katkısı gibi, ama bu teşviği bir sene mevduatta değerlendirme zorunluluğu getir ne bileyim.
    böylece dövize olan talep sadece kurumsallarda olsun, trade ettirme bize, anladık.

5.  Alıntı Originally Posted by Trade Shark Yazıyı Oku
    içeriğinde özel sektör tahvili olan tüm bonoları etkileyecektir.
    hiç iyi olmadı bu iş...
    Daha önce alınmış olan özel sektör tahvillerinin, henüz ödenmemiş olan kupon ödemelerinden stopaj eskisi gibi alinmaya devam eder değil mi?

Yazılarım yatırım tavsiyesi değildir.SM-M307FN cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Yazılarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,049
     Alıntı Originally Posted by karamizah Yazıyı Oku
    Daha önce alınmış olan özel sektör tahvillerinin, henüz ödenmemiş olan kupon ödemelerinden stopaj eskisi gibi alinmaya devam eder değil mi?

Yazılarım yatırım tavsiyesi değildir.SM-M307FN cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    çarşamba öğreneceğiz. yeni bono alımları için geçerli olmalı mantıken
    ama askerde mantık yok derler ya
    devlette de olmayabilir..
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

7. Bir sey soracam biraz komik ola bilir
    Banka benim maas bodromu kabul etmiyor kredi icin. Acaba ben dolar bloke edip tl kredi ala bilirmiyim ziraat ten ozellikle? Tecrubesi olan varmi
    Canlar gider heyyyy

8.  Alıntı Originally Posted by shangil Yazıyı Oku
    Bir sey soracam biraz komik ola bilir
    Banka benim maas bodromu kabul etmiyor kredi icin. Acaba ben dolar bloke edip tl kredi ala bilirmiyim ziraat ten ozellikle? Tecrubesi olan varmi
    Ahh shangil ahh
    "سازمان تامین اجتماعی"
    14,800 olmuş hala TL kredi arıyorsun. Tümen kredi al güzel güzel
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

Sayfa 23/1006 İlkİlk ... 1321222324253373123523 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •