Sayfa 2/1006 İlkİlk 123412521025021002 ... SonSon
Arama sonucu : 8042 madde; 9 - 16 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - II

Yeni başlık hayırlı olsun. faizlerde tat olmayınca enflasyon altı başlıktaki hareketlilikte kayboldu.

Duhul
    Feb 2019
    İkamet
    Emmiden hakiki yalanlar
    Gönderi
    7,825
    Merhaba arkadaşlar,
    Twitter ve benzeri sosyal mecralarda hisse pazarlama operasyonları tam gaz gidiyor.
    Özellikle eskiden sabit getirili (mevduat gibi) enstrümanlar kullananlara ve bulundukları ortamlara sarmış durumdalar.
    Size bu gibi yerlerde sıcak görünüp hisse tavsiye eden varsa çok dikkat ediniz.
    Biz eski mevduatçıları korumak amacıyla sizlerle şu haberi de paylaşmak istiyorum, adamlar 2 milyon, 2.5 milyon sermayeyi bir çırpıda nasıl yapıyor öğrenmiş olalım:

Millete küçük şirket hissesi kendine son model Ferrari
    Borsa İstanbul'da 17 Mart'tan bu yana yüzde 100'ün üstünde yükselen hisselerin organizatörü olduğu söylenen manipülatörün kendine Ferrari siparişi verdiği öğrenildi. Piyasalardaki bozulma nedeniyle herkesin kaybettiği ortamda tek kazançlı çıkan borsa manipülatörünün özellikle Twitter ve Facebook başta olmak üzere sosyal medyadaki ekibiyle küçük yatırımcılara hisse senedi tavsiyesinde bulunduğu biliniyor. Tabii ki dedikodu mekanizması da diğer önemli alan. Faizin enflasyonun altına inmesi, altın ve dövizin ise tarihi yüksek seviyelere gelmesi ile kendini enflasyona karşı korumaya almaya çalışan küçük yatırımcılara çeşitli spekülasyonlarla küçük şirketlerin hisselerini aldıran bu organizatörlerin 2 aylık süreçte büyük servet sahibi oldukları kazandıkları parayı şu anda ucuz olan gayrimenkul ve lüks otomobillere yatırdıkları borsa çevrelerinde konuşuluyor. Rahim Ak'ın yazısı :
    https://www.haberturk.com/yatirimcil...681230-ekonomi
    Selamlar. Burada yazmış olduğum bilgi, yorum ve düşünceler tavsiye ve yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Webster üstad nerede diye sormayın, işte burada: https://www.hisse.net/topluluk/showthread.php?t=45203

3. Böyle haberler dolaşıyor.
    Olabilir mi?

https://en.myfxchoice.com/fx-choice-...to-be-removed/

SM-A705FN cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4. Yeni birşey değil.. sadece olan pozisyonları kapatabilirsiniz. Yeni pozisyon açtırmıyorlar TL ye karşı.
     Alıntı Originally Posted by bluedream Yazıyı Oku
    Böyle haberler dolaşıyor.
    Olabilir mi?

https://en.myfxchoice.com/fx-choice-...to-be-removed/

SM-A705FN cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Redmi Note 8 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5.  Alıntı Originally Posted by jmk99 Yazıyı Oku
    Merhaba arkadaşlar,
    Twitter ve benzeri sosyal mecralarda hisse pazarlama operasyonları tam gaz gidiyor.
    Özellikle eskiden sabit getirili (mevduat gibi) enstrümanlar kullananlara ve bulundukları ortamlara sarmış durumdalar.
    Size bu gibi yerlerde sıcak görünüp hisse tavsiye eden varsa çok dikkat ediniz.
    Biz eski mevduatçıları korumak amacıyla sizlerle şu haberi de paylaşmak istiyorum, adamlar 2 milyon, 2.5 milyon sermayeyi bir çırpıda nasıl yapıyor öğrenmiş olalım:

Millete küçük şirket hissesi kendine son model Ferrari
    Borsa İstanbul'da 17 Mart'tan bu yana yüzde 100'ün üstünde yükselen hisselerin organizatörü olduğu söylenen manipülatörün kendine Ferrari siparişi verdiği öğrenildi. Piyasalardaki bozulma nedeniyle herkesin kaybettiği ortamda tek kazançlı çıkan borsa manipülatörünün özellikle Twitter ve Facebook başta olmak üzere sosyal medyadaki ekibiyle küçük yatırımcılara hisse senedi tavsiyesinde bulunduğu biliniyor. Tabii ki dedikodu mekanizması da diğer önemli alan. Faizin enflasyonun altına inmesi, altın ve dövizin ise tarihi yüksek seviyelere gelmesi ile kendini enflasyona karşı korumaya almaya çalışan küçük yatırımcılara çeşitli spekülasyonlarla küçük şirketlerin hisselerini aldıran bu organizatörlerin 2 aylık süreçte büyük servet sahibi oldukları kazandıkları parayı şu anda ucuz olan gayrimenkul ve lüks otomobillere yatırdıkları borsa çevrelerinde konuşuluyor. Rahim Ak'ın yazısı :
    https://www.haberturk.com/yatirimcil...681230-ekonomi
    Kendi düşen ağlamaz...

Hayat farklı şekillerde ders verir...
    Burada yer alan yorumlar, kişisel görüşlere dayanmaktadır. Bu nedenle, yatırım veya al/sat tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

6.  Alıntı Originally Posted by hello Yazıyı Oku
    Aktifte dusururmuki acaba.. 10 gun var 23.75 lerin dolmsina cekip 11 denmi yatirsam mantıklı mı sizce.. dahada düşerse iyice çöp olacak

MI 6 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Benim 23.75 den yatırdıklarım da ayın 27 sinde doluyor ama bu kampanya 22 sinde bitiyormuş, şimdi 5 gün önce üst limit olan 500k kadarını bozdurup 11 den yatırsam nasıl olur diye hesap yapayım dedim ama işin içinden çıkamadım, 11 den kaç gün kalırsa daha kârlı olur hesaplayamadım.
    Sonuç olarak faizde kaldığı gün sayısına göre avantajlı veya dezavantajlı olarak değişiklik gösterir sanırım.
    Son düzenleme : ersunan; 16-05-2020 saat: 14:35.

7. 5 günlük hesaplarsan tabiki zarardasin ama 20 gün sonra kâra gecersin.. bende bozdurup bagliycam başka çare kalmadi
     Alıntı Originally Posted by ersunan Yazıyı Oku
    Benim 23.75 den yatırdıklarım da ayın 27 sinde doluyor ama bu kampanya 22 sinde bitiyormuş, şimdi 5 gün önce üst limit olan 500k kadarını bozdurup 11 den yatırsam nasıl olur diye hesap yapayım dedim ama işin içinden çıkamadım, 11 den kaç gün kalırsa daha kârlı olur hesaplayamadım.
    Sonuç olarak faizde kaldığı gün sayısına göre avantajlı veya dezavantajlı olarak değişiklik gösterir sanırım.
    MI 6 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

60 gunu %10 dan hesaplıyor 61.gun 11 den veriyor oyle degilmi ?

Sayfa 2/1006 İlkİlk 123412521025021002 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •