Sayfa 161/1006 İlkİlk ... 61111151159160161162163171211261661 ... SonSon
Arama sonucu : 8042 madde; 1,281 - 1,288 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - II

1.  Alıntı Originally Posted by theosos Yazıyı Oku
    Negatif reel faiz ve paranın maliyetini yansıtmayan kredi oranlari ile inşaat ve otomotivde yine yapay fiyatlar ve balon oluşturuldu...

Birikim yapanların birikimleri bu yapay artışlar sayesinde yine pul edildi...

Faiz bir hak yeme araci ise, ucuz kredi ile olusturulan balon fiyatlar ile birikimlerin eritilmesi de bir çeşit hak yiyistir...

Ve isin trajikomik yani bu hak yiyiste de faizin kendisinin kullanılması...

Bir başka deyişle senin benim param birikim yapmayan borcla is yapana peşkeş çekildi...

Bu ülkede zaten ayağına yorganına gore uzatmak büyük bir hata... Ne kadar borç ile is yapan biri isen o kadar kazanclisin...
    çok haklısınız güya tasarruf açığı olan bir ülkeyiz ancak hak etmediği refahı birileri yaşasın diye tasarruf sahibi günah keçisi ilan ediliyor eğer faizden bu kadar nefret ediyorsanız enflasyon sorununu çözeceksiniz bunun da yolu jakuzili rezidans değil fabrikadır eğer kamu bankaları illa bir yerleri ucuz fonlamak istiyorsa bunun adresi enflasyonun düşmesini sağlayacak sektörlerdir

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    34,989
    Bir ulkenin esas gucu uretim gucudur.
    Kaynaklari birileri altin, doviz, araba, ev v.s alsinlar diye ucuz ucuz birilerine isteyerek veya istemeyerek peskes cektiler..
    Cezalandirilan yemeden, icmeden, fedakarlik yaparak birikim yapan oldu..
    Kaynaklar malesef uretime gitmedi.
    Tasarruf eden, tuketmeyenden kaynak alindi ve tasarruf etmeyen tuketene daha fazla tuketsin diye verildi.

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

3. bütün bankaların faiz artırmaya çalıştıgı bir dönemde nkolay bono 0.25 oranını düşürmüş.bu konuda bilgisi olan var mı? nye ders bir hareket yaptılar acaba

4.  Alıntı Originally Posted by ozn Yazıyı Oku
    bütün bankaların faiz artırmaya çalıştıgı bir dönemde nkolay bono 0.25 oranını düşürmüş.bu konuda bilgisi olan var mı? nye ders bir hareket yaptılar acaba
    o düşmeyi ayın başında yaptılar. yarın oranı arttırmazlarsa müşteri kaybederler. yarın ne olacağı belli olur..ayrıca bu küçük yükselmelerle dövizi altını durduramazlar..faiz oranlarının yüzde 25lere çekilmesi lazım

5.  Alıntı Originally Posted by fukara Yazıyı Oku
    o düşmeyi ayın başında yaptılar. yarın oranı arttırmazlarsa müşteri kaybederler. yarın ne olacağı belli olur..ayrıca bu küçük yükselmelerle dövizi altını durduramazlar..faiz oranlarının yüzde 25lere çekilmesi lazım
    Ekonominin durması istenmediği için bahsettiğiniz oran şu an hayal gibi.

Yazılarım yatırım tavsiyesi değildir.SM-M307FN cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Yazılarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir...

6. teb burgan odea faizlerinde herhangi bir artış göremedim. Öğleden sonrayı bekleyelim bir de o zaman bakalım.

7. AN itibariyle N kolay 11,75 olmuş fakat burgan değiştirmemiş aslında ben N kolayda 12 bekliyordum ama bu hafta sonuna kadar biraz daha faizler yükselecek

Sayfa 161/1006 İlkİlk ... 61111151159160161162163171211261661 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •