Sayfa 810/1006 İlkİlk ... 310710760800808809810811812820860910 ... SonSon
Arama sonucu : 8042 madde; 6,473 - 6,480 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - II

1.  Alıntı Originally Posted by yorgun nihilist Yazıyı Oku
    ben de 500 bin üstü meblağın hepsiyle gta(garanti altın fonu) aldım.1 sene önce elim gitmedi korkak davrandım %60-70 getirisi olmuş ,en azından 1 senede %20 getirse kabulümdür,mevduatın oralara çıkmayacağı aşikar.max 2 puan daha artış yapar bankalar,stopajın da uzayacağını düşünmüyorum.
    Neden garanti altın fonu hocam onun yerine altın almak daha mantıklı değil mi?

2.  Alıntı Originally Posted by yorgun nihilist Yazıyı Oku
    ben de 500 bin üstü meblağın hepsiyle gta(garanti altın fonu) aldım.1 sene önce elim gitmedi korkak davrandım %60-70 getirisi olmuş ,en azından 1 senede %20 getirse kabulümdür,mevduatın oralara çıkmayacağı aşikar.max 2 puan daha artış yapar bankalar,stopajın da uzayacağını düşünmüyorum.
    Uzun vadeli giriyosaniz direk gram alin .fonlarda %10 kesinti oluyor ve direk altindaki artis yansimiyor

3. Arkadaşlar mevduat stopaj avantajı 31 Aralık a kadar mı süresi?
    Cevap verene şimdiden teşekkürler.

4.  Alıntı Originally Posted by Yıldıztozu Yazıyı Oku
    Arkadaşlar mevduat stopaj avantajı 31 Aralık a kadar mı süresi?
    Cevap verene şimdiden teşekkürler.
    Evet 31 Aralık
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

5.  Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    Evet 31 Aralık
    Teşekkürler,
    Bu tarih gelmeden kısa süre önce bir değerlendirme yapmak lâzım. Fena değil uzun vadede 1,5 puana denk geliyor sıfır stopaj. Tabi bu uzun bir süre ve Türkiye şartlarında neler olur bilemiyoruz. Işin o boyutu da var.

6.  Alıntı Originally Posted by Yıldıztozu Yazıyı Oku
    Teşekkürler,
    Bu tarih gelmeden kısa süre önce bir değerlendirme yapmak lâzım. Fena değil uzun vadede 1,5 puana denk geliyor sıfır stopaj. Tabi bu uzun bir süre ve Türkiye şartlarında neler olur bilemiyoruz. Işin o boyutu da var.
    aslinda dusununce mantikli ama her sey gibi riskleri var.
    1.faizler artarsa zarardasin
    2.al sat yapamayacagin icin bilesik faizden oluyosun.stopajli 15 bile olsa gunluk al satla bilesik faiz yine 0 stopaja yakin dusuyorm
    3.diger yatirim araclarindaki firsati kaciriyosun

7.  Alıntı Originally Posted by Kullanici41 Yazıyı Oku
    aslinda dusununce mantikli ama her sey gibi riskleri var.
    1.faizler artarsa zarardasin
    2.al sat yapamayacagin icin bilesik faizden oluyosun.stopajli 15 bile olsa gunluk al satla bilesik faiz yine 0 stopaja yakin dusuyorm
    3.diger yatirim araclarindaki firsati kaciriyosun
    Evet o riski var. Onun için ben minimum 20 üzeri stopajsız bir oran gelmedikçe uzun vade atmayı pek düşünmüyorum.Günlük veya kısa vadelinin riski de faizin ileride düşmesi ihtimali. Diğer araçları pek kullanmıyorum borsa dışında.
    Buna alternatif olarak ben borsayı görürüm. Ama ne zaman;büyük çöküşlerde. Bist 30 dan aklimdaki hisseler pd /dd max 0,25 olursa, veya zirvesinden min. % 60 düşerse o zaman girer,duruma göre 6 ay ile 1,5 yıl arası beklerim. Şimdi bist 30 pahalı mı; hayır çok ucuz,ama benim gibi mevduatçı için yeterince ucuz değil. 3 ay öncesi evet bana da ucuzdu.
    Dediğim gibi önümüzdeki 6 ay kritik olacak.Abd , Ab ve çevre ülkelerle ilişkiler;içerideki sorunlar.Zorlu sorunlar beklemekte. 2018 deki dalgalanmayi hatırlamak lâzım. Kısa sürede faizler 2 katından fazla artmıştı. Keşke öyle sorunlar yaşanmasa ama her ihtimali gözönüne almak lâzım.

Yatırım tavsiyesi değildir. Şahsi tahminlerimdir.

8.  Alıntı Originally Posted by Yıldıztozu Yazıyı Oku
    Evet o riski var. Onun için ben minimum 20 üzeri stopajsız bir oran gelmedikçe uzun vade atmayı pek düşünmüyorum.Günlük veya kısa vadelinin riski de faizin ileride düşmesi ihtimali. Diğer araçları pek kullanmıyorum borsa dışında.
    Buna alternatif olarak ben borsayı görürüm. Ama ne zaman;büyük çöküşlerde. Bist 30 dan aklimdaki hisseler pd /dd max 0,25 olursa, veya zirvesinden min. % 60 düşerse o zaman girer,duruma göre 6 ay ile 1,5 yıl arası beklerim. Şimdi bist 30 pahalı mı; hayır çok ucuz,ama benim gibi mevduatçı için yeterince ucuz değil. 3 ay öncesi evet bana da ucuzdu.
    Dediğim gibi önümüzdeki 6 ay kritik olacak.Abd , Ab ve çevre ülkelerle ilişkiler;içerideki sorunlar.Zorlu sorunlar beklemekte. 2018 deki dalgalanmayi hatırlamak lâzım. Kısa sürede faizler 2 katından fazla artmıştı. Keşke öyle sorunlar yaşanmasa ama her ihtimali gözönüne almak lâzım.

Yatırım tavsiyesi değildir. Şahsi tahminlerimdir.
    2018 son çeyreğinde %33 civari oranla 3 ayda bir kupon ödemeli, 3 yıllık tahvil alanlar kafası rahat şekilde sürenin dolmasını bekliyorlar. Faizlerde, yapay cikarilmis ta olsa gerçek anlamda kriz fiyatlamasi olduğunda uzun vade alınabilir. Onun dışında trendleri kaçırmamak için günlük gidilebilir.

Yazılarım yatırım tavsiyesi değildir.SM-M307FN cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Yazılarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir...

Sayfa 810/1006 İlkİlk ... 310710760800808809810811812820860910 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •