Special Days Image
Sayfa 38/1006 İlkİlk ... 2836373839404888138538 ... SonSon
Arama sonucu : 8042 madde; 297 - 304 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - II

1.  Alıntı Originally Posted by aydinc Yazıyı Oku
    TEB euro faizi 0
    Sıfır
    Ziraat 0,15 oran daha cazip devlet bankasında.

Alıntı Originally Posted by aydinc Yazıyı Oku
    TEB euro faizi 0
    Sıfır
    4 aydır bu sekilde

3.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Altin ve dovize gelen vergi, insanlarin evde kalmasi biste dogru kanalize etti sankim parayi...

Syg,
    Öyle ise biste satış gelmesi yakındır.
    Burada yer alan yorumlar, kişisel görüşlere dayanmaktadır. Bu nedenle, yatırım veya al/sat tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Şişli-İstanbul
    Gönderi
    1,653
    1 ons altın 2013'te 2500 tl'lerde gezinmiş. 1 ons altın şu an 12000 tl. %480 gitmiş. yani 2013'te portföyünüz 1000 iken şu an 5000 ise hacı dayıları veya gün teyzelerini yenememişsiniz anlamına gelir. artı üstüne bu 7 yıl içinde 17-25 aralık olayları, gezi olayları, fetö darbe girişimi, seçim iptali, rus uçağı vurmamız, erken seçim kararları vs streslerini yaşayıp kendi kendinizi tüketmiş oluyorsunuz.

riskli varlıklara yatırım getiri olarak altını, doları, euro'yu yenebilmeli ki yatırım yapmaya değsin. ben bu ülkede 2 yıl sonrayı bile ön göremiyorum.

5.  Alıntı Originally Posted by ajfa Yazıyı Oku
    1 ons altın 2013'te 2500 tl'lerde gezinmiş. 1 ons altın şu an 12000 tl. %480 gitmiş. yani 2013'te portföyünüz 1000 iken şu an 5000 ise hacı dayıları veya gün teyzelerini yenememişsiniz anlamına gelir. artı üstüne bu 7 yıl içinde 17-25 aralık olayları, gezi olayları, fetö darbe girişimi, seçim iptali, rus uçağı vurmamız, erken seçim kararları vs streslerini yaşayıp kendi kendinizi tüketmiş oluyorsunuz.

riskli varlıklara yatırım getiri olarak altını, doları, euro'yu yenebilmeli ki yatırım yapmaya değsin. ben bu ülkede 2 yıl sonrayı bile ön göremiyorum.
    Eğer Türkiye gibi cds oranı arjantinden sonra en yüksek olan bir ulkede yaşıyorsanız risk almanin kendisi başlı başına bir risk. Guvenli limanlar altın ve faiz bu ülke insanının portföyünün büyük bölümünü oluşturur. Bankalara güvenmeyip yastık altında tutanlar daha da güvenli limandır. Coğrafyamız Bu kadar krizlere gebeyse böyle yapmak en mantıklısı sanırım.

Yazılarım yatırım tavsiyesi değildir.SM-M307FN cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Yazılarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir...

6.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Bana 1 yil evvel deselerdi yuzyilda bir olan bir pandemi olacak, tum dunya duracak ama senin portfoy buyuklugun hic olmadigi kadar hatta 5 dolar seviyesini bile gececek 1.5 dolar endeks seviyelerinde deselerdi ona h.....r derdim..
    Ama bu gerceklesti..
    Onemli olan iyi kagitlari secip uzerinden hic kalkmamak uzere oturmak...
    Son 10 yildir burada yazdim fayisdan bi sey olmaz, bereketi olmaz, ya kendi isinizi kurun, ya da kurulmus bir ise ortak olun dedim..
    Gun geldi hakarete, gun geldi azara, gun geldi asagilamaya maruz kaldim..
    Paranin adresi bist, barbunun adresi firin dedigimde endeks 85K idi..
    Tekrar ediyorum, fayisdan bi sey olmaz...
    Biraz risk almadan para kazanilmaz.
    Dovlet memuru zihniyeti ile varlik yonetilmez.
    Okumadan, arastirmadan, kendini gelistirmeden, olculebilir riskleri de almadan hic bir sey olmaz.

Syg,
    Barbunun adresi borsa paranın fırın diye 140 dan tuprs aldık 85 e düştü
    65 den froto aldık hala aynı fiyatta..
    Borsa ise değişmedi 106.000 de hala..

Borsa 5 dolar iken
    16 dolarda olan froto 9.5 dolar
    27 dolar olan tuprs 12 dolar

Borsa ilüzyondur satacağın yeri bilemezsen dön bana dönelim 10 senede bir arpa boyu yol katedemezsin.
    Borsa hayalleri ile kandırılmayın.

7.  Alıntı Originally Posted by gundwane Yazıyı Oku
    Barbunun adresi borsa paranın fırın diye 140 dan tuprs aldık 85 e düştü
    65 den froto aldık hala aynı fiyatta..
    Borsa ise değişmedi 106.000 de hala..

Borsa 5 dolar iken
    16 dolarda olan froto 9.5 dolar
    27 dolar olan tuprs 12 dolar
    Dudu üstadımız Türkiye'nin çöktüğüne inanmak istemiyor. Eski Türkiye'de asker olmak, hakim olmak, doktor olmak, mühendis olmak itibarlıydı. Dudu üstadın cocukları da Canada'da yaşıyor.

Şimdi soruyorum size bundan 10 yıl sonrasının hakimlerini, komutanlarını, doktorlarını, mühendislerini bir düşünün.

Bu ülke kalkınabilir mi ?

Ben ışık göremiyorum.

8. Iki tane hisse senedim tahtalikoyu boyladi...
    Kapandi yani...
    Param pi. oldu
    Borsadan kagit alacagima altin doviz alip kasaya koyarim daha iyi....
     Alıntı Originally Posted by paramanya Yazıyı Oku
    rtlab 15 gündür taban gidiyor Gaza gelip en son alanlar ağlıyor şimdi ne hayalleri vardı oysaki demek ki herşeye atlamiyacan heleki ky isen yedirmezler
    SM-A505F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Twinkle twinkle little star,
    Soon you won't be twinkling anymore.....

Sayfa 38/1006 İlkİlk ... 2836373839404888138538 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •