Sayfa 813/1006 İlkİlk ... 313713763803811812813814815823863913 ... SonSon
Arama sonucu : 8042 madde; 6,497 - 6,504 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - II

1.  Alıntı Originally Posted by mrfatih Yazıyı Oku
    Çin’de bir havalimanı Kargo çalışanında sars virüsü tespit edilmiş 14 bin kişiyi karantinaya almaya çalışmışlar doğru mu acaba
    https://mobile.twitter.com/politictu...60955340763141
    Haber sitelerinde de yazıyor aynı haber. 2 kişide tespit edildi diyor.

2.  Alıntı Originally Posted by Yıldıztozu Yazıyı Oku
    Haber sitelerinde de yazıyor aynı haber. 2 kişide tespit edildi diyor.
    Şimdi de covid diyorlar

3.  Alıntı Originally Posted by sahingonul Yazıyı Oku
    kurumlar fon aliminda komisyon aliyor mu
    yıllık %1-2 civarı kesiliyor hocam evet.örneğin iş bankası altın fonu (tta) yıllık %1.90 kesiyor.

4.  Alıntı Originally Posted by Yıldıztozu Yazıyı Oku
    Evet aslında iyi fikir. 2018 de ben şans eseri en yüksek oranda girmiştim. Bakalım tekrar yapacaklar mı benzer birşey?

Bu arada borsada yatırımı merak eden arkadaşlar; borsada temel-teknikten daha önce psikoloji gelir.Sabırlı değilseniz; zararlarda hop oturup hop kalkarsanız; hangi seviyeden girerseniz girin o hisse pahalıdır. Ama borsa yerine göre en kârlı yatırımdır. Peki bu durumda yukarıdaki özelliklere sahipsek borsada yatırım yapmayalım mı? Daha önce de yazdığım gibi ya güvenli yatırımda gidip, arada bir gelen krizlerde bist çok düştüğünde bist30 sağlam hisselere altın vuruşla girip 1 yıl ekranı kapatmak. Veya faiz gelirinin bir kısmıyla 10-20 yıl hedefli, temettü geliri yüksek sağlam hisselerden 3-5 tanesiyle sepet yapmak. Bistin en pahalı zamanında bile alsanız sorun değil. Yıllara vurunca en düşükten de alacağınız için ortalama makul kalacak.Bunda mümkünse her ay alınmalı ve çok büyük parayla değil makul miktarla alınmalı .Sonra gelecek temettülerle yine hisse alınmalı. Yapılmaması gereken, bist /hisse çok çok cazip durumda olmadıkça büyük miktarda parayla tek seferde girmek.

Mevduat başlığı ama arada soran veya merak edenler için genel olarak bir kez daha belirteyim dedim son kez

Yatırım tavsiyesi değildir. Şahsi düşüncelerim olup, zarar etme ihtimali mevcuttur.Öneri olarak değil, fikir / bilgi edinme amaçlı okumanız tavsiye edilir.
    Çoğu biliyor bunları ama uygulayamiyor
    Hatırlatmak gerek arada

Lenovo K53a48 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5. Bakalim aktif kac yapcak borsada duzeltme geldigi an hsyf fon alicam ve yillarca tutucam

6.  Alıntı Originally Posted by ademdoger Yazıyı Oku
    Çoğu biliyor bunları ama uygulayamiyor
    Hatırlatmak gerek arada

Lenovo K53a48 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Bunlardan biri de benim. Mart tan beri sabredebilseydim inanılmaz kâr vardı ama olmuyor. O yüzden herkese uygun değil borsa. Tekrardan döndüm yuvaya. Mevduatta mütevazı ama sürekli bir gelir var.En ufak bir söylentide endişelenme,her dakika adrenalin dalgalanmaları yok
    Aslında uzun süre bazında ( 15-20 yıllık ) mevduat faizinin altın dolar veya emlak getirilerinden zannedildiği gibi daha düşük olmadığı görülüyor. Hatta onlardan daha yüksek. Hesaplama bütün araçlarda getirilerin tekrar toplam miktara eklenmesiyle ve de getirilerin "satınalma gücü " hesaplanarak yapılmış. Ama daha kısa süreler bazında dolar-altın yerel/küresel şartlarla çok daha yüksek getiriler yaptığı görülse de uzun yıllara vurulunca o etki kayboluyor.Hele en yukarıdan alanlar uzun süre sadece sembolik faizini alabiliyor.

7.  Alıntı Originally Posted by Kullanici41 Yazıyı Oku
    Bakalim aktif kac yapcak borsada duzeltme geldigi an hsyf fon alicam ve yillarca tutucam
    %16,50 ile devam.
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

8. saat 9 verilerine göre En para 92 güne 15 e inmiş Finansbank 32 güne 15,5 çıkmış

Sayfa 813/1006 İlkİlk ... 313713763803811812813814815823863913 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •