Öncelikle Tekfen holding a.ş. hisse senetlerinde ayrıcalıklı, imtiyazlı herhangi bir hisse olmadıgını, tüm hisselerin EŞİT haklara sahip oldugunu belirtmek isterim. Bu husus şikayetim konusunda neden-sonuç ilişkisinin anlaşılması için önemlidir. Tekfen holding şirketinde %51 çoğunluğu saglamak için en az 3 aile (Berker-Gökyiğit-Akçağlılar) birlikte hareket etmektedir. Normal şartlarda şirketi deger kaybeden patron bunu önlemek ister (borsada yüzlerce şirket bu nedenle geri alım yapmıştır) ama Tekfen holding yönetimi bu konuda hiçbir adım atmamıştır. Aksine sadece 304.000 ton PP üretimi olan Azerbaycandaki Socar Polymer adlı şirkete 1 milyar dolar deger üzerinden, %10 pay ve 100 milyon dolar ile ortak olunurken, Tekfen holdingin piyasa degeri 700 milyon dolara kadar düşmüş ve tek lot geri alım yapılmamıştır.

--- Şirket yönetimi borsada işlem gören hissenin fiyatını olumsuz yönde etkileme, karı az gösterme-öteleme, şirketle ilgili bilgi saklama, yalan haberler servis ederek yatırımcıları aldatma, yurtiçi ve yurtdışında değişik şirketleri degerinin çok üstünde fiyat ödeyerek satın alma-ortak olma, buna karşın aşırı şekilde düşen Tekfen holding hisselerinde GERİ ALIM yapmayarak şirketi ve şirket ortaklarını zarara uğratmıştır.

---Benim gibi KY ların avukat tutup şirket yönetimini mahkemeye vermesi maddi açıdan büyük külfet getirmektedir. SPK olarak sizin Tekfen holding yönetimi için yaptıkları hukuki ve ahlaki olmayan eylemler dolayısıyla gerekli inceleme, suç duyurusu, dava açma ve hatta şirket yönetimine Kayyum atanması konusunda gerekli işlemlerin yapılmasını arz ederim.

--- SPK nın görevi kapsamında bu konuda hemen bir çalışma yapmasını bekliyorum. Zaten işlenen bir suça karşı SPK nın sessiz ve duyarsız kalması ayrı bir suç olacagı için SPK nın hemen konuya el atacagına olan inancım tamdır...

DENEME-KARALAMADIR.