Sayfa 15/94 İlkİlk ... 513141516172565 ... SonSon
Arama sonucu : 749 madde; 113 - 120 arası.

Konu: KUVVA - Kuvva Gıda Ticaret ve Sanayi Yatırımları AŞ

Ben kolay kolay pek gerileyeceğini sanmam...aksine ,durmak yok yok,yola devam modunda olabilir.2,3 yıl önce de arada şu anki fiyatları görmüştü ki,benim hatırladığım o halde bile bir beklenti yoktu.....hele bir 5 lere gelsin.Sonra deniz şortunu giyip, biraz sahilde yatay yatay yatsın,dinlensin. Sonra yine uzun yürüyüşe devam inşallah.Allah satmayı muhtaç etmeyip,sabretmeyi nasip edip,afiyetle yemenizi nasip etsin inşallah.
    NE ELBİSELER GÖRDÜM,İÇİNDE İNSAN YOK ; NE İNSANLAR GÖRDÜM,ÜSTÜNDE ELBİSE YOK...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Manisa-İzmir
    Gönderi
    410
    Blog Entries
    1
     Alıntı Originally Posted by tesviyeci Yazıyı Oku
    Kuvva gıda istanbul ve çevresinde 4 bin müşterisi olan bir pastane fabrikası gibi.çok büyük bir cirosu olabilir.%45 i servenin değerleme yapıldığında oda serveye katılacak.syn sercayolkan bizi burada ara sıra aydınlatırsan seviniriz,,
    Sayın tesviyeci hepimiz burada birbirimize yardım etmeliyiz. Başka türlü psikolojik olarak dayanamaz ve yanlış işlemlerle büyüklere yem oluruz. Şu an (12 gündür okuyorum ve 10 gündür hissesini topluyorum) forumda uyumsuz/bozguncu tipte kişilikler görmedim. İlla ki zamanla olur. Önemli olan şirketi olumlu ve olumsuz tüm yönleriyle anlayıp doğru fiyatlayabilmek. Saygılar...

CASPER_VIA_M1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Yazdıklarımı lütfen yatırım tavsiyesi olarak almayınız. Pala'dan yediğim kazıkların haddi hesabı yok. Körle yatan şaşı kalkarmış.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Manisa-İzmir
    Gönderi
    410
    Blog Entries
    1
     Alıntı Originally Posted by tesviyeci Yazıyı Oku
    Kuvva gıda istanbul ve çevresinde 4 bin müşterisi olan bir pastane fabrikası gibi.
    Sayın tesviyeci 4 bin müşteri bilgisini nasıl elde ettiniz? Bu bilgiye bir türlü ulaşamadım. Saygılar...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Manisa-İzmir
    Gönderi
    410
    Blog Entries
    1
    Sabah uyandığımda ben bu "Icemar" ı daha önce nerede gördüm düşüncesinin geceden bu yana beni yorduğunu fark ettim. Sonra tam kalkacakken bir mağazada dondurma paketi alırken hangisini alsam diye elimde iki paketin olduğu ve üzerinde "Icemar" yazanı aldığım görüntüyü hatırladım. Kalkar kalkmaz bilgisayar başına geçip araştırdım.

2009 yılına kadar Bim'de Icemar markalı tatlı ve dondurmaları satılıyormuş. Üretildiği fabrika mado-mardo ve ıcemar markalarını üreten fabrika. Çatı ve ürünler aynı, markalar farklı. Yaşar dondurma altındaki markaların üçüncüsü olarak 2009 da kurulan Icemar-Kuvva Gıda muhtemelen daha önceden Bim'e mal verilirken kar oranlarının düşük olması nedeniyle(ihtimal) karlı başka alanlara yönelmiş. Bayilikler vererek daha karlı bir iş alanı oluşturulmaya çalışılmış.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Manisa-İzmir
    Gönderi
    410
    Blog Entries
    1
    Sayın tesviyeci bilgiye ulaştım. Teşekkürler.

https://www.yenibiris.com/firma/kuvv...sirketi/199813

2009 yılında İstanbul'da dondurma ve sütlü tatlıların İstanbul geneline dağıtımını yapmak üzere kurulan firmamız Kahramanmaraş lezzetlerinin İstanbullulara ulaşmasını sağlamaktadır.
    Sonraki dönemlerde bünyesine pastalar, unlu mamuller, dondurulmuş meyve&sebze ve patates ürünleri katarak. Bugün İstanbul genelinde 4.000 müşteri portföyüne sahip bir kuruluş haline gelmiştir.

Bayiliklerimiz

*İcemar - Dondurma, Sütlü Tatlı, Pasta, Salep&Çikolata
    *Torku - Dondurulmuş sebze, Et ve Süt ürünleri
    *Assan - Soslar(Ketcap, Mayonez, vb)
    *Feast - Dondurulmuş sebze
    *Tozanlı - Mantı & Börek
    *Çaykur - Çay
    *Tatki - Limonata
    *Repo - Dondurma Sosu
    *Bonfrit - Dondurulmuş sebze
    *Kurukahveci Mehmet Efendi - Kahve

KUVVA GIDA ANONİM ŞİRKETİ Genel Müdürlüğü İstanbul ilinde bulunmaktadır.
    KUVVA GIDA ANONİM ŞİRKETİ adres ve iletişim bilgileri:
    Adres: SÖĞÜTLÜ ÇEŞME MAH. FEVZİ ÇAKMAK CAD. NO:16Web Sitesi:http://www.kuvvagida.com.tr

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Manisa-İzmir
    Gönderi
    410
    Blog Entries
    1
    Bugün itibari ile (sitesinde yazan) bayilikleri:
    *İcemar - Dondurma, Sütlü Tatlı, Pasta, Salep&Çikolata
    *Torku - Dondurulmuş sebze, Et ve Süt ürünleri
    *Assan - Soslar(Ketcap, Mayonez, vb)
    *Süperfresh(KERVT)

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Manisa-İzmir
    Gönderi
    410
    Blog Entries
    1
    Borsadaki gıda şirketlerine bakınca:

FK sı 10 altında olan (zararda olanları saymıyorum) 3 şirket var: ALYAG, CCOLA, ÜLKER (Tabi ki Kuvva'yı CCOLA ve ÜLKER ile kıyaslamıyorum. Sadece bilgi olsun diye yazdım.)

Diğerleri ise 12,59 ile 234,15 FK arasında değişiyor.

FK P.DEĞERİ
    ALYAG 9,15 69.300.000
    AVOD 12,59 173.700.000
    ERSU 42,73 121.680.000
    KRSTL 234,15 152.640.000
    MERKO zararda 70.760.000
    PENGD zararda 197.380.000

Tabi ki bir şirketi değerlendirirken sadece FK ve PD'ne bakmak doğru olmaz. Fabrikası, arazisi, nakit durumu(borç-alacak), satışları ve satış maliyetleri gibi başka etmenlere de bakılmalı. Ancak Kuvva şu anda bizim için tam bir bilinmez. Elimizde olanlarla üstünkörü ne olabilirin peşindeyim şu anda.

Bu durumda zararda da olsa gıdacıların en düşük 70 mn pd üzerinden işlem gördüğü anlaşılıyor. Kuvva'nın satış ve karlılığına göre bize etkisi 38 mn luk piyasa değerimizi nereye getirebilir? Temel soru bu.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Manisa-İzmir
    Gönderi
    410
    Blog Entries
    1
    Biraz da bakkal hesabı yapalım:

Kuvva'nın 4000 pastane müşterisi var. (en az) + ARTABİLİR!

Yılı 3 er aylık sezonlara ayırarak çok kaba bir hesap olsun.

1. Kış dönemi her pastaneye ortalama günlük 250 tl(ciro) mal sattığını düşünelim. 250*4000=1.000.000 günlük ciro.
    1mn*90gün= 90 mn tl ciro Kış dönemi olduğu için kılçıksız-net kar marjı düşük olacaktır. Biz % 3 desek 2,7 mn kar yapar.

2. Bahar ve sonbahar (6 aylık) dönemde ortalama günlük 500 tl(ciro) üzerinden ise 500*4000=2.000.000 günlük ciro.
    2mn*180gün=360 mn tl ciro bahar dönemi ve kar marjı satışlara bağlı olarak % 5 e çıkmış olsa 18 mn kar yapar.

3. Yaz dönemi 1000 tl(ciro) üzerinden 1000*4000=4.000.000 günlük ciro.
    4mn*90gün=360 mn tl ve kar marjının satışların yükselmesine bağlı olarak % 7 ye çıkmış olsa 25,2 mn kar yapar.

Yılda 40-50 mn tl arası kar ederse SERVE' nin payı 15 mn altına düşmez. 10 fk ve sadece Kuvva'nın etkisiyle SERVE'nin piyasa değerinin 150 mn olması gerekir.

Tabi bütün bu hesaplamalar Kuvva'nın finansallarını görmeden(bayii sayısı ve muhtemel satış rakamlarına göre) yapıldığı için suya yazılmış yazı gibidir.

Belki Kuvva'nın kara etkisi yıllık 5 mn belki de 25 mn olacak. Ama her şartta SERVE'nin bugünkü piyasa değerini(10 fk üzerinden düşünürsek.) daha yukarıya çekecektir.

Saygılar...

Sayfa 15/94 İlkİlk ... 513141516172565 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •