Sayfa 55/94 İlkİlk ... 545535455565765 ... SonSon
Arama sonucu : 749 madde; 433 - 440 arası.

Konu: KUVVA - Kuvva Gıda Ticaret ve Sanayi Yatırımları AŞ

Alıntı Originally Posted by selçukoğlu Yazıyı Oku
    Hocam selamlar ,ben hesaplamayı şöyle yapıyorum

Fiyat max spotun yüzde 20 aşağısından olabiliyor( Veysi bey bunu kullanmak ister)

Kasaya giren para 11 milyon Buda 2.2 milyon lot yapar yeni sermayemiz 13 küsür olur.

Bunuda fiyatla çarparsak tahsisliden sonra pd miz 80 milyon gibi bir rakam çıkar.

Tabi bu fiyatlarda kalırsa,ama ben haftaya bile buralarda kalmayacağımızı düşünüyorum

Saygılarımla
    Sayın Selçoukoğlı, veysi bey neden max spotun yüzde 20 aşağısından alsın. Yani şu an için 5 lira galiba,yanlış anlamadıysam.2 lira, 2,5 lira varken.ne kadar düşük fiyat verirse, o kadar çok lot hisse almak işine gelmez mi?Teşekkürler.
    NE ELBİSELER GÖRDÜM,İÇİNDE İNSAN YOK ; NE İNSANLAR GÖRDÜM,ÜSTÜNDE ELBİSE YOK...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Manisa-İzmir
    Gönderi
    410
    Blog Entries
    1
     Alıntı Originally Posted by batık Yazıyı Oku
    Ben de adam ,cebinden 11 milyon koyacak sandım.11 milyon hisse alacakmış demek.ne kadar düşük olursa onun için iyi ama,bizim için kötü....2 liradan alsa 22 milyon koyacak.4 liradan alsa 44 milyon koyacak demek,yanlış anlamadıysam...
    Doğrudur sayın batık. Ancak gece yaptığım çalışmalardan sonra(okumuşsunuzdur) minimum tahsisli fiyatının 4 tl olacağı(% 20 aşağı marj uygulanırsa ki hiç sanmıyorum) ve kasaya en az 43 küsur milyon gireceğini anladım. İlk başvuru tarihi itibariyle 23 milyon iken, bugün 43-63 mn tl arası bir rakam ortaya çıkıyor. Başvuru tarihi dün olduğu için artık bu rakamların altı düşünülemez. (Lütfen prosedürü okuyup yanlışsam beni uyarın. Ben okuduğuma göre hesap yaptım. Her insan hata yapabilir. Ama hata yapmamış olmayı inanılmaz bir şekilde istiyorum. Çünkü bu hesap bütün hedeflemeleri ve fiyat beklentilerini değiştirir.)

Bu rakamların kasaya girmesi şirketi sadece küllerinden doğurmaz, uçurur. (Ben de hedefime erkenden ulaşmış olurum. Tamamen duygusal. )

Ayrıca Veysi Bey için fiyatın değişmesi çok ta sorun değil. Sonuçta kasaya giren para Kuvva'nın alımında kullanılacağı için hem Serve'nin değeri artacak hem de koyduğu paranın büyük bölümünü geri alacak.

İşte ticari zeka bu. Kaybeden yok. Kendisi ile beraber bize de kazandırmış olacak. Üstelik batık bir şirketi de ülke ekonomisine geri kazandıracak. Neresinden tutsan ballı lokma tatlısı.

Saygılar...
    Yazdıklarımı lütfen yatırım tavsiyesi olarak almayınız. Pala'dan yediğim kazıkların haddi hesabı yok. Körle yatan şaşı kalkarmış.

3. Burada görece düşük miktarda finansal borcun kapatılması dışında fiilen şirketin kasasına para girmeyecek gibi. Bunun yerine Kuvva Gıda'ya belirli bir değer tespiti yapılıp ona iştirakte kullanılacaktır. Bu noktada Kuvva Gıda'nin kâr etme kapasitesi önem kazanıyor.

Kuvva Gıda nasıl bir şirkettir. Çok bilgi sahibi değilim. Fakat kap bildirimlerinden anladığım kadarıyla Kuvva Gıda bir pazarlama şirketi. İçinde uretim boyutu yok. Dolayısıyla fabrika, makine teçhizat, arsa vs varlıklara sahip olmayacak iştirakimiz.

Bu noktada yapılacak paylaşımlar hedef piyasa değerinin tespiti açısından çok faydalı olur.

Lenovo K53a48 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Manisa-İzmir
    Gönderi
    410
    Blog Entries
    1
     Alıntı Originally Posted by Ahmet 75 Yazıyı Oku
    Burada görece düşük miktarda finansal borcun kapatılması dışında fiilen şirketin kasasına para girmeyecek gibi. Bunun yerine Kuvva Gıda'ya belirli bir değer tespiti yapılıp ona iştirakte kullanılacaktır. Bu noktada Kuvva Gıda'nin kâr etme kapasitesi önem kazanıyor.

Kuvva Gıda nasıl bir şirkettir. Çok bilgi sahibi değilim. Fakat kap bildirimlerinden anladığım kadarıyla Kuvva Gıda bir pazarlama şirketi. İçinde uretim boyutu yok. Dolayısıyla fabrika, makine teçhizat, arsa vs varlıklara sahip olmayacak iştirakimiz.

Bu noktada yapılacak paylaşımlar hedef piyasa değerinin tespiti açısından çok faydalı olur.

Lenovo K53a48 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Dediklerinize aynen katılıyorum. Ancak şirketin nelere sahip oldukları ya da karlılığı konusunda değerleme raporu düzenlenmeden, hatta 3-4 bilanço görmeden bir şey söylemek zor. Bunların tamamını bilen ise Veysi Bey.

Umarım o da biz de hızlıca hedefimize ulaşırız.

Saygılar...
    Yazdıklarımı lütfen yatırım tavsiyesi olarak almayınız. Pala'dan yediğim kazıkların haddi hesabı yok. Körle yatan şaşı kalkarmış.

Ben ,anlamam ama bir iddia açalım bakalım.Ben 2,20 diyorum...Siz ne diyorsunuz. Iddia metre başlamıştır.Katılanlar yazsın...

İddiametre Serve

batık: 2.22
    Son düzenleme : batık; 20-06-2020 saat: 17:40.

Gönlümden geçen tabiki 4,5,6,7,8,10 Yanlış anlaşılmasın.

Alıntı Originally Posted by SERCAYOLKAN Yazıyı Oku
    SNKRN da başvuru 31 Mart'ta yapılmış ve 9 Nisan'da fiyat onaylı ihraç belgesi gelmiş. Yazı aşağıda. Biz bugün başvurduk. Muhtemelen 10 gün içinde bizim belgemiz de gelir. Sonrasında 10 gün içinde tahsisli olayı biter ve şirket yoluna emin adımlarla devam eder gibi görünüyor.

Saygılar...

.................................................. ..........

Şirketimiz tarafından 04/02/2020 tarihli Özel Durum Açıklaması ile; Şirketimizin 27.500.000-TL tutarındaki kayıtlı sermaye tavanı içerisinde kalmak kaydıyla, her biri 1-TL nominal değerli paylardan oluşan toplam 7.750.000-TL olan çıkarılmış sermayesinin, mevcut ortakların rüçhan hakları tamamen kısıtlanarak, payların nominal değerinden az olmamak koşuluyla, Borsa İstanbul A.Ş.'nin Toptan Alış Satış İşlemlerine İlişkin Prosedürü çerçevesinde belirlenecek baz fiyatın %20 fazlası olarak belirlenecek pay satış fiyatı esas alınmak suretiyle, 3.750.000 TL satış bedeline denk gelecek adette ve nominal tutarda payın ihraç edilmek suretiyle ihraç edilecek pay adedi ve tutarı kadar artırılmasına, İhraç edilecek payların tamamının Borsa'da işlem gören nitelikte (B) Grubu imtiyazsız pay olarak ihraç edilmesine ve tamamının Şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Bülent ÇOBANOĞLU'na tahsis edilmesine, karar verildiği kamuoyuna duyurulmuştu.

Sermaye Piyasası Kurulu'nun 26/03/2020 tarih ve 2020/20 sayılı SPK Haftalık Bülteni ile kamuya duyurulduğu üzere;

Tahsisli sermaye artırımı başvurumuz, Sermaye artırımına konu payların nominal tutarının payların satış fiyatının tespiti amacıyla Şirket tarafından Borsa'ya yapılacak başvuru sonrasında belirlenebileceği göz önünde bulundurularak, Şirket tarafından Borsa'ya yapılacak başvuru sonucu bulunacak baz fiyatın %20 fazlası esas alınmak suretiyle, ihraç edilecek payların nominal tutarının tespit edilmesi ve ihraç belgesinin nominal tutar ve fiyat bilgisini içerecek şekilde düzeltilmesi suretiyle olumlu karşılanmasına karar verilmiştir.

Bu bağlamda sermaye artırımına konu payların Borsa'ya yapılan başvuru sonucu belirlenen satış fiyatının 1,83 TL ve tahsisli sermaye artırım tutarının ise 2.049.180 TL (İhraç edilecek Sermaye Piyasası Aracının Toplam Nominal Değeri) olarak belirlenerek hazırlanan ihraç belgesi Sermaye Piyasası Kurulu tarafından onaylanmış olup, 09.04.2020 tarihinde tarafımıza tebliğ edilmiştir. SPK onaylı ihraç belgesi ekte yer almaktadır.
    10 güne kadar ,fiyatlı tahsis belgesi,ondan sonki 10 gün içinde de sermaye arttırımı....desenize 20 gün sonra falan işi bitirir. Ben 2. Beklemenin 10 günü bulmayacağını en geç 3 gün de işi bitireceğini,2 gün sonra da dondurmacı olacağımızı öngörüyorum. Ben aceleciyimdir ,ama sevgili Veysi ağbim benden de aceleci mübarek ... 🤲🤲🤲

Sayfa 55/94 İlkİlk ... 545535455565765 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •