Sayfa 91/94 İlkİlk ... 41818990919293 ... SonSon
Arama sonucu : 749 madde; 721 - 728 arası.

Konu: KUVVA - Kuvva Gıda Ticaret ve Sanayi Yatırımları AŞ

1.  Alıntı Originally Posted by paşa57 Yazıyı Oku
    Uhuletle ve suhuletle beklemeye devam, selamlar

ONEPLUS A5000 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Selam olsun Paşa aynen beklemeye devam .

2. Sayın Sercan bey ve garipoğlu, selamlar, son durumlarını nasıl değerlendiriyorsunuz hissenizde, hacim yapmaya başladı ve bu arada birçok al satci hissemize gelmeye başladı, hacimleri özlemiştik hissenizde ama.bu al satcilar dadanmasa iyiydi diye düşünüyorum, saygilarim la

3. Kuvva gıda isim değişikliği sonuçlansaydı iyi olurdu.

4. Sayın garipoğlu yada Sercan bey, birşey soracam sizlere, bu serve ile kuvva gıda birleşecek ve yeni şirketin ismi kuvva olacak, peki bu birleşme nasıl olacak, bu konuda fikirlerinizi öğrenmek isterim,
    Benim bu tür birleşmeler konusunda farklı farklı yorumlar yapıyorlar, mesela birleşme olursa nasıl bir fiyatlama.olacak, neye göre belirlenecek fiyat, bu konuda yardımcı olabilir misiniz, saygilarimla

5. Birleşmeden sonra bir bedelli sermaye artırımı da olursa fena olmazdı.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Manisa-İzmir
    Gönderi
    408
    Blog Entries
    1
     Alıntı Originally Posted by paşa57 Yazıyı Oku
    Sayın garipoğlu yada Sercan bey, birşey soracam sizlere, bu serve ile kuvva gıda birleşecek ve yeni şirketin ismi kuvva olacak, peki bu birleşme nasıl olacak, bu konuda fikirlerinizi öğrenmek isterim,
    Benim bu tür birleşmeler konusunda farklı farklı yorumlar yapıyorlar, mesela birleşme olursa nasıl bir fiyatlama.olacak, neye göre belirlenecek fiyat, bu konuda yardımcı olabilir misiniz, saygilarimla

Merhaba sayın paşa57!

Serve den ayrılalı epey oldu ancak takip etmeye çalışıyorum. Hala potansiyeli olan sağlam(sahibinden dolayı) şirkettir bana göre. Fakat kendi adıma buradan aldığım yeter dedim şimdilik.

Kuvva 500.000 olan sermayesini 24.500.000 tl artırarak 25.000.000 tl ye çıkardı. Serve % 40'ına sahip. Bunun için ödenen tutar 10.000.000 tl. Ancak Kuvva'nın mevcut piyasa çarpanları ile(Bist gıda şirketlerinin PD/dd vb.) yeniden değerlemesisnin yapılması yüksek ihtimaldir. Bu durumda yapılacak olan değerleme sonucuna göre Veysi Bey'e Kuvva'daki paylarına karşılık tahsisli olarak Serve payları verilecektir.

Tamamen hayali olarak hesaplarsak: Serve'nin piyasa değeri bugün için 260 mn tl ve %40 Kuvva payı buna dahil. Diyelim ki değerlemede Kuvva'nın ederi de 100 mn olsun. Bu durumda Veysi Bey 60 mn sermaye artışı karşılığı yaklaşık 3.100.000 lot daha hisse alır. Ancak bence bu durum çok mantıklı gelmiyor.(Veysi Bey açısından) Hiçbir faaliyeti bulunmayan 22.000.000 tl PD olan Serve sadece Kuvva'nın %40 ı için 260 mn PD ulaştı. Bu sebeple Serve deki % 40 üzerinden piyasa değerlemesi yaparlar mı sorusu geliyor akla. Serve nin tüm mal varlığı ve içindeki Kuvva payı ayrı hesaplanarak kuvvanın bu 260 mn içindeki katkısı daha büyük çıkartılabilir. Bu durumda iki türlü etkiler. 1. Birleşmede Veysi Bey çok daha yüksek tahsisli pay alır. 2. Serve nin piyasa değeri aynı oranda artar.

Sonuçta ilk fırsatta şirket YİP dan çıkar. Bu da ciddi bir beklentidir bana göre. Yani her şartta hisse sahipleri kazanır. Burada değişken Veysi Bey'in payı olur. Ki bence ne kadar yüksek olursa o kadar iyi. Şirketin halka açıklığı düşer. Asıl önemli olan ise bu birleşmeden sonra Veysi Bey aslında ne yapmak istiyor sorusuna ( 6-12 ay gibi düşünüyorum) cevap alınır. Ciddi bir çalışma ve büyüme politikası ile şirketi çok farklı yerlerde görebiliriz.

Umarım iyi kazanırsınız.

Saygılar...
    Yazdıklarımı lütfen yatırım tavsiyesi olarak almayınız. Pala'dan yediğim kazıkların haddi hesabı yok. Körle yatan şaşı kalkarmış.

7. Müjdeyi yazmış olayım nihayet onay geldi.
    https://www.spk.gov.tr/Bulten/Goster?year=2021&no=9
    Sayfa 4

3. Serve Film Prodüksiyon Eğlence A.Ş.’nin (Şirket) ticaret unvanının “Kuvva Gıda Ticaret ve Sanayi Yatırımları Anonim
    Şirketi†olarak değiştirilmesine ilişkin esas sözleşmesinin “Unvan†başlıklı 2’nci maddesine ilişkin tadil tasarısı Şirket’in talebi
    doğrultusunda uygun görülmüştür.

serve.jpg

Hayırlı olsun.

8. Herkes zannederim pusu bölgesini terk etti. satana da taşıyana da hayırlı ve bereketli olsun. yatırım kararları kişiseldir. Ve kişiden kişiye değişiklik arz edebilir. kimine göre sabır bir haftalıktır kimine göre ay yıl yada yıllardır. Ben sabırlı yatırımcıyım. sabırla beraber taşınan hissenin geleceği de yani beklentisi/ Hikayesi de çok önemli olmadıkça boşa hambaliyelik yapılmış olur. Maliyetim çok altlarda . KİMSEYEDE SLA VE ASLA AL SAT DEMİYORUM. Kimse yatırımını benim yazdıklarıma göre yönlendirmesin. Allah herkesin gönlüne göre versin. Birilerinin canını acıtmak için "3 günlük dünyada fırıldak olmaya gerek yok.

ONUR ve ŞEREF ADAMLIĞIN KARTVİZİTİDİR. MATBAADA BASILMAZ.

Selam ve dua ile kalınız.

Sayfa 91/94 İlkİlk ... 41818990919293 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •