Sayfa 44/94 İlkİlk ... 34424344454654 ... SonSon
Arama sonucu : 749 madde; 345 - 352 arası.

Konu: KUVVA - Kuvva Gıda Ticaret ve Sanayi Yatırımları AŞ

Kuvva da resmen, serve nin bünyesine geçmedi...başvuru var ,ama spk halen onaylanmıştı, aynı tahsisli başvurusu gibi...yanlışım varsa,lütfen düzeltin.
    NE ELBİSELER GÖRDÜM,İÇİNDE İNSAN YOK ; NE İNSANLAR GÖRDÜM,ÜSTÜNDE ELBİSE YOK...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Manisa-İzmir
    Gönderi
    410
    Blog Entries
    1
     Alıntı Originally Posted by batık Yazıyı Oku
    Arkadaşlar tahsisli olunca ,bizim elimizdeki hisse sayıları ne artıyor,ne de azalıyor değil mi..hisse fiyatı da değişmiyor...yani değişen bir şey olmuyor aslında....
    Evet sayın batık. Birşey değişmiyor da denebilir.

En azından bedellide olduğu gibi cepten para çıkmıyor. Burada şirketin kasasına ciddi bir para girişi olması hem borçların kapatılmasına, hem özsermayenin + ya geçmesine, hem de yeni bir iş alanına(Kuvva Gıda) girilmesine olanak sağlayacak.

Gözünüzün önüne denize düşmüş ve boğulmak üzere olan bir kazazede(Serve) gelsin. Suda mücadele etmekten bitmiş(faaliyet yok) durumda. Açlık ve susuzluk(borçları) bünyesini(özsermaye) kemirmekte. Yardıma gelen bir tekne(Veysi Kaynak) var. Elindeki uzun bir ip bağlı olan cankurtaran simidini(alınmış olan imtiyazlı paylar) kazazedeye atmış durumda. İpi çekip kazazedeyi kurtarmak(tahsisli) için sahil güvenlikten(spk) onay bekliyor.

Bu açıdan bakınca değişen çok şey var aslında.

Ancak Veysi Bey'in şirketteki payının artması ve ödenmiş sermayenin 23 mn civarına çıkması da şirketin orta uzun vadede gerçekçi değerlere ulaşmasında çok önemli. Hisse fiyatı 10 tl olsa 11,5 mn ödenmiş ile pd 115 mn tl oluyor. Oysa tahsisliden sonra 10 tl hisse fiyatına göre pd 230 mn olmuş olacak. Her kalem dikkatle ele alınarak almalı ya da satmalı.

Saygılar...
    Yazdıklarımı lütfen yatırım tavsiyesi olarak almayınız. Pala'dan yediğim kazıkların haddi hesabı yok. Körle yatan şaşı kalkarmış.

Ancak bu kadar güzel anlaşılabilir ve anlatılabilirdi. Teşekkür ederim Sayın SERCAYOLKAN.Allah razı olsun

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Manisa-İzmir
    Gönderi
    410
    Blog Entries
    1
    Ancak bu kadar güzel anlaşılabilir ve anlatılabilirdi. Teşekkür ederim Sayın SERCAYOLKAN.Allah razı olsun

Kuvva da resmen, serve nin bünyesine geçmedi...başvuru var ,ama spk halen onaylanmıştı, aynı tahsisli başvurusu gibi...yanlışım varsa,lütfen düzeltin.
    Kuvva'nın alınabilmesi için Serve'nin kasasında para olması lazım. Tahsisli olmadan imkanı yok. SPK ya Kuvva'nın alımı için başvuru yapılmadı. Bildiğim kadarıyla gerek te yok. (Ortada rekabeti önleyici ya da kartel oluşturan bir durum olmadığı için.) Fakat kasaya para girip kesin anlaşmaya varınca usulen de olsa izin alınabilir. Prosedürü net bilmiyorum.

Benim görebildiğim Veysi Bey'in sağlam adımlarla yol almak istediği.

İmtiyazlı payları almasına rağmen hala yönetim kuruluna girmedi. Gerekmediği sürece kurulu değiştirmiyor.

SPK ya pay alım muafiyeti talebinde bulunulmuştu; cevap henüz gelmedi. Gerçi çok önemli değil ama çağrı yapılacak cevabı gelse bile 1,5 tl civarı fiyat oluşur. Şu anki fiyata bakılırsa çağrıya kimse katılmaz zaten. Fiilen hiçbir hükmü, faydası veya zararı olmaz.

Tahsisli ile çok daha büyük bir meblağ kasaya girecek. Veysi Bey de şirkete/kasaya para koymak varken piyasadaki hisselere kaynak ayırmak istemiyor. Bu da son derece akıllıca bir tutum.

Umarım SPK bir an önce onayı verir. Kilit hamle tahsisli onayı ve tamamlanmasıyla paranın kasaya girmesi. Hemen ardından Veysi Bey de yönetim kuruluna girecektir. Anladığım kadarıyla şirketi tam olarak ele alıp yönetim kuruluna girer girmez borçları ödemek istiyor. Borçlu şirketin yönetimine dahi girmiyor. Bu duruşu takdir etmek lazım.

Saygılar...
    Yazdıklarımı lütfen yatırım tavsiyesi olarak almayınız. Pala'dan yediğim kazıkların haddi hesabı yok. Körle yatan şaşı kalkarmış.

fuzili zaman kaybı gibi olmaya başladı ne yaptığı belli değil

Alıntı Originally Posted by lokasyon Yazıyı Oku
    fuzili zaman kaybı gibi olmaya başladı ne yaptığı belli değil
    Bıktırma hareketleri kardeş bence...

7.  Alıntı Originally Posted by batık Yazıyı Oku
    Bıktırma hareketleri kardeş bence...
    Sabırla koruk helva olur, sabır İnşaAllah

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

8. 4.50'ye kazık çakmış.

Sayfa 44/94 İlkİlk ... 34424344454654 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz