Sayfa 59/94 İlkİlk ... 949575859606169 ... SonSon
Arama sonucu : 749 madde; 465 - 472 arası.

Konu: KUVVA - Kuvva Gıda Ticaret ve Sanayi Yatırımları AŞ

Alıntı Originally Posted by Çilekeş Yazıyı Oku
    Peki bu 11 milyon işi çözmeye yetecek mi? Veysi Bey bu para karşılığında alacağı hisselerle şirkete hakim ortak olabilecek mi?
    Şu an ,hakim ortak değil mi zaten...
    NE ELBİSELER GÖRDÜM,İÇİNDE İNSAN YOK ; NE İNSANLAR GÖRDÜM,ÜSTÜNDE ELBİSE YOK...

Az ,ya da çokTabii daha çok olsa daha iyiydi.Ama daha önce,dediğim gibi,mesele özsermayenin eksiden kurtulması,şirket bünyesine başka bir iştirak alımı ve de gözaltından çıkış,beklentiler devam.
    NE ELBİSELER GÖRDÜM,İÇİNDE İNSAN YOK ; NE İNSANLAR GÖRDÜM,ÜSTÜNDE ELBİSE YOK...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Manisa-İzmir
    Gönderi
    410
    Blog Entries
    1
     Alıntı Originally Posted by Taptuk Yazıyı Oku
    Değerli bir arkadasimiz 44 milyon filan diyordu. Umarım bir daha bu sekilde yanlış bilgiler paylasmazlar
    Sayın Taptuk öncelikle söylemeliyim ki iyi niyetinizden şüphem yok. Ancak ben söylediklerimin arkasındayım. Böyle bildirimlerin yanlış anlaşılması sebebiyle kimse zarar görmesin istediğim için yazıyorum. Yoksa bildiklerim bana yeter zaten. Paylaşmak bilginin zekatıdır. En fazla önümüzdeki hafta sonuna kadar(10 Haziran) bu iş netleşir. (Önümüzdeki salı bekliyorum.) Prosedüre göre belirlenecek minimum tutarı hesaplamıştım ancak SPK daha düşük bir fiyat belirlerse kanuni olarak sebeplerini de açıklamak zorunda. Veysi Bey'in kendini bu duruma sokmak isteyeceğini düşünmüyorum. Diyelim oldu. Bu durumda da fiyatın 2 TL altında olması imkansız. Çünkü tahsisliye ilk başvuru tarihindeki fiyat bu. O zaman bile kasaya 22 mn girer. Üstelik düşük belirlenen fiyat yüzünden mahkeme yolu açılır. Umarım doğru olanı yaparlar.

Saygılar...

CASPER_VIA_M1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Yazdıklarımı lütfen yatırım tavsiyesi olarak almayınız. Pala'dan yediğim kazıkların haddi hesabı yok. Körle yatan şaşı kalkarmış.

4. Arkadaşlar benim anladığım kasaya girecek para, daha doğrusu Veysi Kaynak'in bu operasyon için ayırdığı bütçe belli. Belirli olmayan fiyat ve dolayısıyla Kaynak'in şirketteki yeni payı. Diğer bir deyişle halka açıklığın ne oranda daralacagi.

Bu noktada netlik kazanması gereken husus açıklamada vurgulanan nakit meblağ hususu. Bu meblağ karşılığı/yahut extradan Kuvva Gıda'ya ortak olunduğu durumda geçerli olacak değerleme tutarının ne olacağı. Kasaya girecek para ne olursa olsun Kuvva Gıda'ya hakim ortağa borclanmadan en az yüzde 49 oranında ortak olunacak ise bizim için değişen birşey olmayacaktır.

Lenovo K53a48 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5. [QUOTE=SERCAYOLKAN;4563886]Sayın Taptuk öncelikle söylemeliyim ki iyi niyetinizden şüphem yok. Ancak ben söylediklerimin arkasındayım. Böyle bildirimlerin yanlış anlaşılması sebebiyle kimse zarar görmesin istediğim için yazıyorum. Yoksa bildiklerim bana yeter zaten. Paylaşmak bilginin zekatıdır. En fazla önümüzdeki hafta sonuna kadar(10 Haziran) bu iş netleşir. (Önümüzdeki salı bekliyorum.) Prosedüre göre belirlenecek minimum tutarı hesaplamıştım ancak SPK daha düşük bir fiyat belirlerse kanuni olarak sebeplerini de açıklamak zorunda. Veysi Bey'in kendini bu duruma sokmak isteyeceğini düşünmüyorum. Diyelim oldu. Bu durumda da fiyatın 2 TL altında olması imkansız. Çünkü tahsisliye ilk başvuru tarihindeki fiyat bu. O zaman bile kasaya 22 mn girer. Üstelik düşük belirlenen fiyat yüzünden mahkeme yolu açılır. Umarım doğru olanı yaparlar.

Saygılar...

Sayin SERCAYOLKAN; eğer bir bilgi eksigim varsa duzeltin. Ben sadece kap bilgilerinden yola çıkarak yazıyorum. Sermayedeki 10,5 milyonluk açık için karşılık olarak 11 milyon kasaya nakit girişi oluyor. Bunun hisse pay karşılığı nedir derseniz o artık önümüzdeki günlerde belli olur. Ancak okuduğumdan anladığım sizin dediğiniz gibi miktarlar söz konusu degil.
    Saygılarımı sunarım

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Manisa-İzmir
    Gönderi
    410
    Blog Entries
    1
    [QUOTE=Taptuk;4565060]
     Alıntı Originally Posted by SERCAYOLKAN Yazıyı Oku
    Sayın Taptuk öncelikle söylemeliyim ki iyi niyetinizden şüphem yok. Ancak ben söylediklerimin arkasındayım. Böyle bildirimlerin yanlış anlaşılması sebebiyle kimse zarar görmesin istediğim için yazıyorum. Yoksa bildiklerim bana yeter zaten. Paylaşmak bilginin zekatıdır. En fazla önümüzdeki hafta sonuna kadar(10 Haziran) bu iş netleşir. (Önümüzdeki salı bekliyorum.) Prosedüre göre belirlenecek minimum tutarı hesaplamıştım ancak SPK daha düşük bir fiyat belirlerse kanuni olarak sebeplerini de açıklamak zorunda. Veysi Bey'in kendini bu duruma sokmak isteyeceğini düşünmüyorum. Diyelim oldu. Bu durumda da fiyatın 2 TL altında olması imkansız. Çünkü tahsisliye ilk başvuru tarihindeki fiyat bu. O zaman bile kasaya 22 mn girer. Üstelik düşük belirlenen fiyat yüzünden mahkeme yolu açılır. Umarım doğru olanı yaparlar.

Saygılar...

Sayin SERCAYOLKAN; eğer bir bilgi eksigim varsa duzeltin. Ben sadece kap bilgilerinden yola çıkarak yazıyorum. Sermayedeki 10,5 milyonluk açık için karşılık olarak 11 milyon kasaya nakit girişi oluyor. Bunun hisse pay karşılığı nedir derseniz o artık önümüzdeki günlerde belli olur. Ancak okuduğumdan anladığım sizin dediğiniz gibi miktarlar söz konusu degil.
    Saygılarımı sunarım
    Evet sayın Taptuk doğru okumuşsunuz. Dün gelen yazının tamamını az önce okuma fırsatım oldu. Daha önceki bildirimlerde 11 mn nominal olarak geçiyordu. Bu bildirimde ise TL karşılığı olduğu söyleniyor. Yazıdan bu anlaşılıyor. Keşke önceki bildirimlere de nominal yerine TL karşılığı yazılsaydı. Kafa karışıklığı yaşamazdık. Ben ister istemez yönetmeliğe göre hesap yaptım. Neyse...

Bu durumda halka açıklık ta yüksek kalacaktır.

Bu meblağ borçları karşılar ancak kalan miktar Kuvva'nın % 45 ini almaya yeter mi? Yetmezse şirkete yeniden kaynak gerekmez mi?

Hayırlısı.

Saygılar...

Not: Arazideyim. Gün boyu bakma şansım yok. Lütfen gelişme olursa ayrıntılı yazın. Akşam bakarım hiç olmazsa.

CASPER_VIA_M1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Yazdıklarımı lütfen yatırım tavsiyesi olarak almayınız. Pala'dan yediğim kazıkların haddi hesabı yok. Körle yatan şaşı kalkarmış.

7. Bu para borcu sıfırlar. Pazar değişikliği ve yeni iş bağlantılarını bekleyeceğiz artık.

8.  Alıntı Originally Posted by SERCAYOLKAN Yazıyı Oku

...

Demek ki fiyat hesapladığımız gibi 5 tl civarında çıktı. Burada çıkan fiyatı vermemeleri biraz etik olmamış. Sonuçta SPK ya başvurulmuş. Fiyat açıklanmalıydı.

Bu durumda tahsisli fiyatı en alttan hesaplanarak 3,95-4 tl de tutulacak demektir. Kasaya da 43-44 mn gibi bir nakit girişi olur. Piyasa değeri 73 mn olan Serve'nin bu boyuttaki para girişine nasıl tepki vereceğini hep birlikte izleyeceğiz.
    Ve fiyat 4.74 TL …

https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/854753
    Tüm yazdıklarım şahsi fikrimdir. Yatırım tavsiyesi kapsamında değerlendirilmemelidir.

Sayfa 59/94 İlkİlk ... 949575859606169 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •