Sayfa 3/94 İlkİlk 123451353 ... SonSon
Arama sonucu : 746 madde; 17 - 24 arası.

Konu: BAYRK - Bayrak EBT Taban Sanayi ve Ticaret A.Ş

1.  Alıntı Originally Posted by sontrader Yazıyı Oku
    Tabanları yağlayalımmı ne dersiniz
    halka arz olunca kendimi kaptırıyorum araştırıyorum falan ama bu izahname neden sürekli safsata ile dolu anlayamadım yani bir önceki halka arzlar var bir de bu var. Mesela %10 %30 ve %50 oranında halka arzdan gelen para kullanılacak denilmiş geri kalanı cukka mı olacak falan filan baya ? var ama dediğim gibi bir kitle var :D

ayrıca anlamadığım nokta da şu halka arz fiyatı 3.28 TL x 5m lot = 15m tl yapıyor şirketin sermayesi 21m tl olmayacak mı bu konuda bilgisiz cahil kaldım umarım yardımcı olacak birileri vardır

Alıntı Originally Posted by romantictr Yazıyı Oku
    halka arz olunca kendimi kaptırıyorum araştırıyorum falan ama bu izahname neden sürekli safsata ile dolu anlayamadım yani bir önceki halka arzlar var bir de bu var. Mesela %10 %30 ve %50 oranında halka arzdan gelen para kullanılacak denilmiş geri kalanı cukka mı olacak falan filan baya ? var ama dediğim gibi bir kitle var :D

ayrıca anlamadığım nokta da şu halka arz fiyatı 3.28 TL x 5m lot = 15m tl yapıyor şirketin sermayesi 21m tl olmayacak mı bu konuda bilgisiz cahil kaldım umarım yardımcı olacak birileri vardır
    Nominal değer 21.250.000 tl piyasa fiyatı olarakda 63 milyon 750 bin TL eder sanki biraz pahalı gibi birde değer tespit görmedim hisse de iskonta var mı inceleyen var mı

3. Ben biraz inceledim...piyasa çarpanları ve ina yöntemleri kullanılarak bulunan değerden%20 iskonto yapılmış.
    Halka arz ile birlikte pd/dd 1.86 gibi bir rakama tekabül ediyor bist benzer şirketler ortalaması 2 civarı...
    Üretim yapılan fabrika yada her neresi ise kiralık olarak kullanılmakta öyle okudum sanırım...
    Yeni gelecek para ile 3-5 makine alınacak yaklaşık 30-40 milyonluk bir ciro artışı bekleniyor yıllıkta.
    Yatırım 3-4 ayda tamamlanacak 40-50 kişi istihdam edilecekmiş...
    İhracatları olmaması kötü yurtdışına satışları yok...ama üretim için hammadde ithal ediliyor...
    Vs vs okuduklarımdan aklımda kalanlar...

Patronlar hakkında bir bilgi bulamadım nedir kimdir nasıl insanlardır iş ahlakları nasıldır

MI 8 SE cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Yazdıklarım kişisel görüşümdür, hiçbir şekilde al sat tut tavsiyesi değildir !

4. Şirket tek bir konuya odaklanıp uzmanlaşmış. Bunun olumlu tarafları da olumsuz tarafları da var. Faylon taban üretiyor, biraz araştırdım yeni nesil ayakkabılarda şahsen benim önemsediğim bir taban. İsmini bilmiyormuşum sadece Aşırı rahat ve esnek.

Şirket iç pazara satış yapıyor, ihracatı yok. Hazırlanan raporda TR'de ortalama 1 kişinin yılda 2 çift ayakkabı tükettiği ve bunun Avrupa ortalamasının çok gerisinde olduğundan bahsedilmiş. Şirketin satışlarına baktığımda da yıllar içerisinde adet bazında çok büyük bir gelişme göremedim. Faylona aşırı yoğunlaşılmış ve en önemlisi kar marjında iyileşme sağlanmış. Yıllar içerisinde çalışan sayısında ise azalma var. Büyümek isteyen bir şirket için ilginç bir gelişme. Mutlaka açıklaması vardır. Giderleri düşürüp verimliliği arttırmış olabilirler, ayrıntılı incelemek lazım.

Şirketin içerisinde bulunduğu sektör covid-19 krizinden oldukça etkilenen bir sektör. Tam rakamları bilmesem de ayakkabı satışlarında çok ciddi düşüşler olduğu rahatça varsayılabilir. 3,28 tl'lik fiyat biçilmiş lot başına. Benim anladığım, bu fiyat hesaplanırken bu seneki gelirlerdeki düşüş pek hesaba katılmamış. Tabiki de şirketin satışlarında bir düşüş olmayabilir ve zaten fiyat iskonto uygulanarak hesaplanıyor ancak halka arza katılacak kişilerin muhakkak sorgulaması gereken bir husus olduğu kanaatindeyim.

Sitelerini hiç beğenmedim, aşırı amatör. Borsaya açılan bir şirketin sitesi çok daha iyi olmalı. Sitelerinde doğrudan ve dolaylı olarak çalıştıkları firmaları koymuşlar ancak hangileri doğrudan hangileri dolaylı ayrıntısını göremedim. Bir mağazaya taban üretmek ile mağazada satışı yapılan küçük bir markaya taban üretip satıldığı mağazayı da dolaylı referans olarak da gösteriyor olabilirler. Yine ayrıntılı bakmak lazım.

Hem ihracat yapmıyorlar, hem de hammaddeyi büyük ölçüde ithal ediyorlar. Bu da özellikle şu döviz ortamında büyük handikap bana göre.

Üretim yaptıkları fabrika kendilerine ait değil, kiralık. Yatırım amaçlı bir gayrımenkul almışlar yakın zamanda.

Benim gözüme çarpan noktalar ve şahsi yorumlarım aşağı yukarı böyle. Yanıldığım noktalar olabilir. Tamamen kişisel görüşlerimdir, halka arza katılıp katılmama konusunda karar verecekseniz mutlaka kendi araştırmanızı yapınız.

Burda yapılan halka sermaye artırımına yapılıyor 5.milyon lot bu normal görürken Turgut bayrak sahip olduğu Paylardan 4 milyon cuk satıyor bu para direk kendine ait olacak şirkete yansımayacak yanılıyor muyum.

6. https://www.finanskop.com/halka-arzina-onay-cikti/153/

Halka Arzına Onay Çıktı

Bayrak EBT Taban Sanayi ve Ticaret A.Ş.'nin halka arzına onay çıktı. 2020'nin ilk halka arzı olacak.

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), Bayrak EBT Taban Sanayi ve Ticaret'in halka arz başvurusuna onay verdi. Bayrak EBT'nin halka arzı, 2020 yılının ilk halka arzı olacak.
    SPK haftalık bülteninde yer alan bilgilere göre 16.000.000 TL mevcut sermayesi bulunan Bayrak EBT sermayesini bedelli olarak 5.250.000 TL artırarak 21.250.000 TL'ye çıkaracak.

Bayrak EBT hisselerinin satış fiyatı ise 3,28 TL olarak belirlenirken, Turgut Bayrak’a ait 4.000.000 TL nominal değerli payların halka arz edileceği bilgilerine yer verildi.

Bültende söz konusu halka arza ilişkin "Kurulumuzun VII-128.1 sayılı Pay Tebliği uyarınca, halka arz edilecek payların nominal değerinin yüzde yirmi beşine tekabül eden 2.312.500 TL nominal değerli paylar da satışa hazır bir şekilde bekletilmekte olup, söz konusu paylar, Şirket paylarının borsada oluşacak işlem fiyatının, halka arz fiyatının %25’inden fazla yükselmesi durumunda izahnamenin Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda yayım tarihinden itibaren 1 yıl içerisinde borsada satılabilecektir" bilgileri yer aldı.

https://www.finanskop.com/halka-arzina-onay-cikti/153/

7.  Alıntı Originally Posted by hselcuk Yazıyı Oku
    Nominal değer 21.250.000 tl piyasa fiyatı olarakda 63 milyon 750 bin TL eder sanki biraz pahalı gibi birde değer tespit görmedim hisse de iskonta var mı inceleyen var mı
    yok sorduğum aslında başka bir şeydi o konuda haklsıınız ))) koy lotları sat al sermayeyi )

aldıkları arazi bulgaristan sınırında 6 dönüm 2m tl değerinde :D daha fazla yazarsam

8. Arkadaşlar biraz inceledim raporu ,ben sirketi begendim.Bilisim sektoru olmamasi kotu ama sonucta zarar eden bi sirket degil.Şirketin parayi makine alimi ,sermaye arttirimi ve buyume icin kullanicak olmasi olumlu.yalnis anlamadiysam 9.25 milyon lot halka arz olucak ve 5.25 milyon lot sirketin kasasina giricek.yalnisim varsa duzeltin lutfen.

Sayfa 3/94 İlkİlk 123451353 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •