Sayfa 253/1003 İlkİlk ... 153203243251252253254255263303353753 ... SonSon
Arama sonucu : 8017 madde; 2,017 - 2,024 arası.

Konu: Viop - XIX

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Eskişehir / Duhul 2007
    Gönderi
    4,631
     Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    15 ilde herkwse var 1 haziranda normale döneceğiz 31 mayıs saat 23.59.59 a kadar virüs tehlikeli 24.00 dan sonra virusun ebesini belleyecegiz. Olmadı 15 haziran itibariyle gelecek verilerle virüs ebemizi belleyecek
    selamlar Ayhan başkan,

Bu tarih ve saatten sonra KOBAY/DENEK ihtiyacımız kalmamıştır, gösterdiğiniz fedakarlıklar için teşekkür ederiz de diyecekler mi?

2. ve 3. dalgalarda tekrar görüşünceye kadar hoşçakalın, sağlıkla kalın da diyebilirler.
    Bear_Bull
    @BearBull26

2. BIST30 içinde TL portföy olarak en fazla YABANCI olan hissseler. BIMAS %11,8, TCELL %8,3, GARAN %6,6, AKBNK %6,3 ...

Endeks ağırlığı yüksek hisselerde paylarının yüksek olması normal. Ancak ortalama yabancı payı %50 olduğu çin %70 den fazla oldukları hisseler yabancı ağırlıklı %20 altında olanları da yerlilerin kontrülündeki hisseler diye düşünebiliriz.

Burada ise dolaşımdaki pay içindeki YABANCI oranına göre sıraladım.

TAVHL de yabancı daha yoğun iken KRDMD ve PGSUS da daha az gibi

Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

3. Yukarıdaki tabloya yıl sonuna doğru bakmak lazım. Yabancılar tek kişi değil, oranın emeklileri ve küçük yatırımcıları ayrı portföy yönetenler ayrı. Türkiye'de durumlar kötü diye satarlar bir yandan da kendi portföylerine alırlar, yıl sonuna doğru yükseltebilirler.
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

4. Arkadaşlar

1 Adet Long pozisyonumuz var diyelim

Normal şartlar da bunun teminatı ile hisse pay vadelilerin de ters poz yani short açacağımız zaman bu teminat kullanılmıyormuydu benmi yanlış hatırlıyorum

Çünkü endeks yükselişe karşı hisse düşüş pozisyonu aldığın için teminatın kaçı kullanıyordu acaba ?

1 adet xu30 pozun karşılığı pay vadeli de ne kadarlık poz açtırıyordu bize

Alıntı Originally Posted by Bear_Bull Yazıyı Oku
    selamlar Ayhan başkan,

Bu tarih ve saatten sonra KOBAY/DENEK ihtiyacımız kalmamıştır, gösterdiğiniz fedakarlıklar için teşekkür ederiz de diyecekler mi?

2. ve 3. dalgalarda tekrar görüşünceye kadar hoşçakalın, sağlıkla kalın da diyebilirler.
    Bakalım kışı görecekmiyiz goremezsem ne borsa ne dolar ne altın kalmaz gözümde ��
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

6.  Alıntı Originally Posted by thebigshort Yazıyı Oku
    Arkadaşlar

1 Adet Long pozisyonumuz var diyelim

Normal şartlar da bunun teminatı ile hisse pay vadelilerin de ters poz yani short açacağımız zaman bu teminat kullanılmıyormuydu benmi yanlış hatırlıyorum

Çünkü endeks yükselişe karşı hisse düşüş pozisyonu aldığın için teminatın kaçı kullanıyordu acaba ?

1 adet xu30 pozun karşılığı pay vadeli de ne kadarlık poz açtırıyordu bize
    Yok öyle bişey. Aynı kontratın diğer vadesinden ters poz yani yayılma yapabirsin

7.  Alıntı Originally Posted by borsa1978 Yazıyı Oku
    Yok öyle bişey. Aynı kontratın diğer vadesinden ters poz yani yayılma yapabirsin
    Alla alla eskiden sanki böyle birşey vardı

Hatta hisse döviz felan bunları da teminattan saydırıyordum DİE aklımda kalmış

8. Bugün Nastag önde .........
    FAİZLE ALIŞVERİŞ YAPANIN , FAİZLE YATIP KALKANIN BURNU B.....K DAN KURTULMAZ.

Sayfa 253/1003 İlkİlk ... 153203243251252253254255263303353753 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •