Sayfa 282/1003 İlkİlk ... 182232272280281282283284292332382782 ... SonSon
Arama sonucu : 8017 madde; 2,249 - 2,256 arası.

Konu: Viop - XIX

1. dolar 6.830 da dip çalışması yapmakta.

buradan gelen bir atak

ata boldon gibi olur

o atağı ne tetikler bilmem
    Thoros, beni altıncı kez hayata döndürdü. Yaşamaktan yoruldum.

2.  Alıntı Originally Posted by mertus Yazıyı Oku
    Günaydın arkadaşlar,

Çok üzülerek söylemeliyim ki forumun kalitesi oldukça düşmüş. Bundan yaklaşık 12 sene önce forumda analizleri görüşleri merak eder gün içinde bir bilgisayar bulup okumaya çalışırdım. O zamanlar cep telefonları akıllı değildi ve iş yerinde herkesin kişisel pc veya laptopu yoktu. İşyerindeki ortak bilgisayarda sıra beklerdim.

Şu anda ise dow artı yaparsa longcuların nası k.duk ama demesi dow eksi yaparsa shortcuların çıkıp nasıl k.duk demesi yazılanların %70'ini oluşturuyor. Analiz ve piyasa yorumu yapanlar da ters pozisyondakiler tarafından tersleniyor. Bu nedenle herkesin görüşlerini ifade ederken iki kere düşündüğünü sanıyorum.

Geçen hafta yukarı yönlü piyasa bekliyordum. Troll derler diye yazmak istemedim. Ufak bir dinlenmeden sonra önümüzdeki haftalarda en geç temmuz da düzeltme biter aşağı yönlü bir dalga başlar diyeceğim. Bu sefer de vatan haini olacağız
    Dostum... Borsanın yukarı çıkmasının trollük yada vatan hainliği ile ilgisi yok.
    Borsa ülke mükemmel olduğu için yukarı çıkmıyor. Tersine kötü olduğumuz için yükseliyor.
    O nedenle rahat ol

3. Rabobank/Matys: "Küresel kriz, Türkiye için bir fırsat olabilir"

Capital Economics, Gelişmekte Olan Piyasalar Kıdemli Ekonomisti Jason Tuvey, Türkiye ekonomisinin ilk çeyrekte ocak ve şubat aylarındaki güçlü seyirle büyümeyi başardığını belirtti.

Tuvey, konuya ilişkin olarak AA muhabirine yaptığı değerlendirmede, büyümenin iç taleple desteklendiğini ifade etti.

Türkiye ekonomisinin ilk çeyrekte ocak ve şubat aylarındaki güçlü seyirle büyümeyi başardığını aktaran Tuvey, hane halkı harcamaları ve yatırımlardaki artışa da dikkati çekti.

Kamu harcamalarındaki artışa da değinen Tuvey, kamu harcamalarındaki keskin artışın kısmen yeni tip koronavirüs (Kovid 19) vakalarındaki artışla birlikte sağlık harcamalarında gerçekleşen yüksek orandaki harcamaları yansıttığını dile getirdi.

Tuvey, net ticaretin büyümeyi biraz desteklediğini ancak fazla da katkı sağlamadığını söyledi.

-"Türkiye en büyük üretim üslerinden bir tanesi olabilir"

Rabobank Gelişen Piyasalar Kıdemli Kur Stratejisti Piotr Matys de ikinci çeyreğin Türkiye ekonomisi için zor olabileceğini ancak küresel krizin Türkiye için bir fırsat sunabileceğini vurguladı.

Çin'den Avrupa'ya yaklaşmayı planlayan ya da tedarik zincirini çeşitlendirmek isteyen yabancı şirketler için Türkiye'nin cazip bir ülke olabileceğini belirten Matys, Türkiye en büyük üretim üslerinden birine dönüşebileceğini ifade etti.

Matys, ithal ürünlerin yerini içerideki eşdeğerlerinin yer almasının cari açığı da ilgilendirdiğini ve enflasyonun da azaltabileceğini aktardı.

Medley Global Advisors Direktörü Nigel Rendell ise Türkiye ekonomisinin yılın ilk çeyreğinde yüzde 4,5 büyümesinin beklentiler doğrultusunda olduğunu belirtti.

Türkiye ekonomisi yılın ilk çeyreğinde yüzde 4,5 büyüdü. AA Finans'ın "Büyüme Beklenti Anketi"ne katılan ekonomistlerin beklentilerinin ortalaması, Türkiye ekonomisinin 2020'nin ilk çeyreğinde yüzde 5,2 büyüyeceği yönünde olmuştu.

Kaynak : Anadolu Ajansı
    Thoros, beni altıncı kez hayata döndürdü. Yaşamaktan yoruldum.

Bademspor HasAyuspor karşılaşmasına hoş geldiniz sayın seyirciler .....

HasAyuspor takımı şortlarını giymiş de çıkmış sahaya ......

evet, maç başladı, HasAyuspor amerigadan dün gece aldıkları yeni transferle ilk atağını hemen yapıyorlar .........

o da ne, Bademspor kalecisi %100 gol pozisyonunda topu kornere çeliyor ........ geçen yıla göre %5 fazla idman yapmasının ekmeğini yiyor

İki takım da top çevirmeye başladı ........ rakipler birbirini kolluyor

ilk devre tamamlandı .... Golsüz beraberlik devam ediyor

5.  Alıntı Originally Posted by Volna Yazıyı Oku
    dolar 6.830 da dip çalışması yapmakta.

buradan gelen bir atak

ata boldon gibi olur

o atağı ne tetikler bilmem
    Bence dolar gabineyi deniştir mesacı gönderiyor reise.
    Pazartesi o bakımdan gıritik.
    Değişim veya değişim haberi gelmezse, bir atak yapabilir bence de.
    Gelirse,
    usulca 672,
    hayvanca giderse 665,
    long koyver 65x.
    Bence.
    Yatırım tavsiyesi değildir.

6. Bu tip adamlar genel olarak ky avcısı.... Fazla kaale almamak lazım...
     Alıntı Originally Posted by bummer Yazıyı Oku
    Selçuk geçer vb youtuberlar izleyip borsa göçecek çökecek diyenler. hani bu çöküş nerede? Borsa hiç umulmadık şekilde ve çok sağlam yükselecek. TL olarak hisse senedi alındığına göre varlık fonu sınırsız TL basıp hisse alabilir. Önünde bir engel var mı?

7. Yine mi pwıl konuşacak

8.  Alıntı Originally Posted by bummer Yazıyı Oku
    Selçuk geçer vb youtuberlar izleyip borsa göçecek çökecek diyenler. hani bu çöküş nerede? Borsa hiç umulmadık şekilde ve çok sağlam yükselecek. TL olarak hisse senedi alındığına göre varlık fonu sınırsız TL basıp hisse alabilir. Önünde bir engel var mı?

Borsa Mecbur yüKselecek diye 250 bin yeni açıldı
    Yükselmemesi için ni beden zaten yok ki ıükselecek nassa
    Dolarda düşecek
    Gr altında düşecek
    Faizde düşecek
    Bono kıl tüy zaten hak getire
    Para sadece Borsaya girecek
    Herkes kazanacan neden olmasın

Sayfa 282/1003 İlkİlk ... 182232272280281282283284292332382782 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları