Sayfa 39/1003 İlkİlk ... 2937383940414989139539 ... SonSon
Arama sonucu : 8017 madde; 305 - 312 arası.

Konu: Viop - XIX

Alıntı Originally Posted by TÜRKOĞLU Yazıyı Oku
    baskın seçim erken seçim adı ne olursa olsun artık DEVA veya GELECEK partileri girmezse bile bunlara oy vermeyi kafaya koymuş insanlar dönüpte ne akp ye ne mhp ye oy verir...hatta kızgınlıkla gider CHP ye bile basar oyu...bu tarz oyunlar her zaman geri teper...bizim millet her zaman mağdurun yanındadır...sen şimdi bunların eğer seçime girmesinin önünü tıkayacak kanunlar kararlar çıkartırsan bunları mağdur durumuna düşürürsün...bu da bumerang gibi sana döner...yani akp ve mhp ye yaramaz böyle bir hamle...
    istanbul seçimlerinde gördük.
    zorbalığa devam ederler
    ellerinden bakası gelmez
    ben insanlığın basit temel taşıyım.
    beni yıkan kendi saltanatını yıkar.(şahanşahna)

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İSTANBUL
    Gönderi
    9,242
    bununla ilgili açıklaması var...cumhurbaşkanlığı sistemi devam edecek şekilde yapılacak değişikliklere tam destek veririz diyor bahçeli...yani başbakan falan seçimi olmaz...parlamenter sisteme dönüş akp iktidardan inince olur...rte elindeki güçten vazgeçer mi ya?

Alıntı Originally Posted by Şakir Yazıyı Oku
    Arkadaşlar mehmet bahçeli seçim işareti verirse bu ülke basbakan seçer. Hepınız cok safsınız cumhurbaskanlıgı secımı olmaz bu ülkede.

3.  Alıntı Originally Posted by Şakir Yazıyı Oku
    Arkadaşlar mehmet bahçeli seçim işareti verirse bu ülke basbakan seçer. Hepınız cok safsınız cumhurbaskanlıgı secımı olmaz bu ülkede.
    Lise mezunu insanların saltanatı özel kalem müdürü tayin etmeleri kendılerıne eş dost hısım akraba siz ne sanıyorsunuz secıme gidip anahtarı teslimmi edecekti.

Bu ülke erdoğanın karsısına cıkıp benım kocam belediyede calısıyor nolur birşeyler yapın imamoğlundan alın belediyeyi benım kocam onlarla calısamaz. Diyen kişilikler gördü bu ülke ..

Basit bir calısan bile bu saltanatı kaptıracagını dusunurken. Erdoğanın cumhurbaskanlıgını vereceğini düşünenler ya cok saf yada hiç dayak yememiş

4.  Alıntı Originally Posted by TÜRKOĞLU Yazıyı Oku
    bununla ilgili açıklaması var...cumhurbaşkanlığı sistemi devam edecek şekilde yapılacak değişikliklere tam destek veririz diyor bahçeli...yani başbakan falan seçimi olmaz...parlamenter sisteme dönüş akp iktidardan inince olur...rte elindeki güçten vazgeçer mi ya?
    Görücez zaman yalan söylemez

Hükümetin kaybettiği ötv, kdv gelirleri, alan vergileri vs kayıpları nasıl telafi edeceği, seçim kanunundan daha önemlidir. Hala tasarruf kalemlerini duymayı bekliyoruz. Ama onun yerine vergileri duyuyoruz.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

Alıntı Originally Posted by Egeli Yazıyı Oku
    Hükümetin kaybettiği ötv, kdv gelirleri, alan vergileri vs kayıpları nasıl telafi edeceği, seçim kanunundan daha önemlidir. Hala tasarruf kalemlerini duymayı bekliyoruz. Ama onun yerine vergileri duyuyoruz.

"kaybettiği" dediğiniz vergiler zaten fazladan alınan vergiler..

30 yıl once ötv diye bir vergi mi vardı? şu anda bütçenin %22-25'i mertebesinde..

bu vergi olmadan aselsanlar, tupraşlar, telekomlar, roketsanlar, tai benzeri fabrikalar kurulabildi 70 ler, 80 ler, 90 larda....

şimdi fazladan toplanan vergiler vatandaş için değil siyasi proceler için harcanıyor.. vatandaş için gerekli altyapı vergiler yerine borç ile yapılıyor.. yıllardır hepimiz görüyoruz..

yani.. kriz nedeniyle azalan vergi var ama bu fazladan alınan vergiydi zaten.. "alıştıkları vergi azaldı" derseniz bence daha doğru olur.. kafalarına göre harcamaya alıştıkları rakam azaldı.. olan bu..
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

Alıntı Originally Posted by discretus Yazıyı Oku
    kaybettiği dediğiniz vergiler zaten fazladan alınan vergiler..

30 yıl once ötv diye bir vergi mi vardı? şu anda bütçenin %22-25'i mertebesinde..

bu vergi olmadan aselsanlar, tupraşlar, telekomlar, roketsanlar, tailer vb kurulabildi 70 ler, 80 ler, 90 larda....

şimdi fazladan toplanan vergiler vatandaş için değil siyasi proceler için harcanıyor.. vatandaş için gerekli altyapı vergiler yerine borç ile yapılıyor.. yıllardır hepimiz görüyoruz..

yani.. azalan vergi var ama bu fazladan alınan vergi zaten.. ama alıştıkları vergi azaldı derseniz bence daha doğru olur.. harcamaya alıştıkları rakam azaldı.. olan bu..
    Bütçede harcanması planlanan ama eksik kalan her kalemin ikame edilemesi gerekiyor. Yoksa vergilerin adil olup olmadığını tartışmıyorum.

O egeli ben değilim

8. Ben hala söylüyorum. Ülkemizde ve dünyamızda bir çok şey değişecek. Bunu iyi okumak lazım.
    İthalat zorlaşacak derken mesajı zaten veriyorlar.
    Bmw, mercedes, vb araçları alabilmek, binebilmek artık kolay olmayacak..
    telefon içinde aynı.
    90 yıllar ekonomisine geri dönebiliriz..

Sayfa 39/1003 İlkİlk ... 2937383940414989139539 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •