Sayfa 619/1003 İlkİlk ... 119519569609617618619620621629669719 ... SonSon
Arama sonucu : 8017 madde; 4,945 - 4,952 arası.

Konu: Viop - XIX

1.  Alıntı Originally Posted by Egeli Yazıyı Oku
    Kapitalist sistemin bu gösterilere vereceği en güçlü cevap parasal genişleme olacak.
    11 Eylül sonrası artan petrol fiyatlarının getirdiği çarpıklık bir türlü düzelmiyor.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Ücretli kesimin milli gelirden aldığı pay sürekli düşüyor...60 lardan bu yana, 2008 sonrası iyice kötüye gidiyor durum...tüm dünyada, dolayısıyla bizde de böyle bir trend var.

Ya, akıllanacağız, itiraz edeceğiz...ya sa sömürüye devam (kendi hesabına çalışan maaşla ilgisi olmayan biri olarak söylüyorum bunları..bana dokunmayan yılan yaşasın diyemem sonuçta).
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

2. Robot teknolojisi var vadeli ile spot arasında arbitraj yapacak bir robotu aracı kurumlar bir fon oluşturup çalıştırabilir normalde. Yani hedefi farkı %0,5 altında tutmak olur. Çok büyük sermaye koymaya gerek yok diye düşünüyorum, bu fonu halka açıp fonlama da yapılabilir ya da hala kurtarmıyor ise işlemlerinden komisyon alınmaz veya bir kısım vergi avantajı verilebilir.

Endeks ile korelasyon arttıkça yeni katılımcılar olur derinlik artar diye düşünüyorum.
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

3.  Alıntı Originally Posted by ZigZag Yazıyı Oku
    Kama üst çizgisini yanlış yerden başlatmışsın

Üst çizgi daha içeri yönlü olmalıydı
    Alt çizgi doğru mu sanki Mühim olan kama.

4.  Alıntı Originally Posted by KARADUMAN Yazıyı Oku
    onca okus pokusa rağmen dolar ve altın güçlü geliyor..galiba borsadaki oyunun sonlarına geldik..
    Dolar 7,20 küsürken de borsa çıkıyordu, ons 1750 küsürken de....

ücretlilerin milli gelirden pay alamama meselesi:

bu forumda vergi konusuna hassasiyet gösteriyorum..ücretlilerin verdiği vergiler çok yuksek.. belli bir refah oluşmamasında en önemli faktörlerden birisi yüksek vergiler.. büyük şirketler ise çeşitli yöntemlerle verdikleri vergileri azltabiliyorlar..

bu nedenle: isteyen herkesin beyanname verebilmesi sağlanmalı.. "ben tembelim uğraşamam" diyen eski sistem devam etsin..

ayrıca.. vergilerini kontrol edersen yuksek vergilerin bilincine daha çok varacaksın.. ücretlilerin milli gelirden daha az pay alması direkt olarak kapitalizmle alakalı bir şey değil.. uygulamalarla alakalı: örneğin Türkiye de akape iktidarı yıllardır GEREĞİNDEN DAHA FAZLA vergi topluyor ve bu topladığı fazla vergileri siyasi dönüşüm için harcıyor.. dolayısıyla kendi refahımız için kullanabileceğimiz paralar gereksiz vergi olarak elimizden alınıyor..
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

mevzu derin
    mevzu başka
    yapmış oldukları hamlenin eksi ve artılarına bakıyorlar.

her gün neyi alıyorsun babanın malı değil alma sebebin zaten belli.

yarın tvye çıkarlar borsaları şişirmek için yalanları pohpohlarlar

sırasıyla

devlet ( kredi )
    vatandaş ( bedava para )
    medya ( alın lan batan gemi malları )
    sonra
    bir daha devlet ( biz bu işi başardık ( yandaşı besleki sende beslen )

7. Yazılarım ve Paylaşımları YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR

8. borsalar corona virüse hazırlıksız yakalandılardı..ama Fedin sınırsız para basma söyleminden sonra para borsa nın yanında dolar ve altına da aktı..nedeni güvenli liman olmasıydı..şimdi borsadan çıkışlar başladığında dolar ve altın ne olur sizce..iki adres var..altın ve dolar..şirketler iflas durumlarına karşı dolar ve altına yatırımları arttırdıkça hisseler de çöp olur..

Alıntı Originally Posted by trust06 Yazıyı Oku
    Dolar 7,20 küsürken de borsa çıkıyordu, ons 1750 küsürken de....

Sayfa 619/1003 İlkİlk ... 119519569609617618619620621629669719 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •