Sayfa 852/1003 İlkİlk ... 352752802842850851852853854862902952 ... SonSon
Arama sonucu : 8017 madde; 6,809 - 6,816 arası.

Konu: Viop - XIX

1. Tecrübeme göre tek başına traderlik bu işin kendisinden hoşlanmıyorsan biraz zor. İster istemez evde başka işler oluyor, ekran başından ayrılıyorsun. Bazı şeyler 1-2 dakikada oluşuyor ya hemen katılman ya da artık orada tepki olacak mı diye takip etmen lazım ki tepki hemen gelmeyebilir. Bir sürü zorluk vardır saymak ile bitmez.

Öte yandan insanlar salak değil, bu işin tek başına olmayacağını bilenler aracı kurum satın alıyor hem masrafları dağıtıyorlar hem de bu işi kurumsal çatı altında yapıyorlar, kişisel masraflarını da şirket gideri olarak yazıyorlardır. Sonuçda her türlü abonelikler, giderler var. Meraklı gençlerden de ekran takip edecek ekip oluşturuyorlardır.
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

Alıntı Originally Posted by Culpable Yazıyı Oku
    Simdi Yeniden Gorustum THY ile Turk yada yabanci vatandas fark etmiyor butun ucuslar 1 temmuza kadar yeniden iptal edilmis
    hayda resmi aciklama yok ama degil mi
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

3. Yazdiklarim yatirim tavsiyesi degildir...

4. Indikatör ararken yabancı bir ilana rast geldim. Bizim portföyümüzü yönet ( komik bir miktar) karlı isen sana daha büyük portföyler de veririz ve işi büyütürsün daha ileride ekibe de katılabilirsin vs güzel bir ilan. Bir sürü şartları var. Bana mantıklı geldi, ilan detaylarını alsaydm iyi olurdu ne gibi şeylere dikkat edilmesi gerektiğini zaten adamlar söylemiş. o limit ve riskleri iyi şekilde yönetiyorsa işe alınmasında bence de sakınca yok.

Bazen Türkiye'de de aracı kurumlar yarışma açıyor. Sanal portföy yerine atıyorum 10 bin lira gerçek sermaye verilir net bakiye 5 binin altına düşünce, talep red edilir. ABD de 500 bin dolar iyi bir tader bulmak için riske edilebilir bir rakam kişi başı 5 bin dolardan 100 kişiden bir tane çıksa ileride masrafları kurtarabilir, Türkiye'de o iş sakat olabilir. Farklı tasarlanması gerekebilir.

Büyük parayı herkes yönetir, önemli olan küçük para ile de piyasada iş yapabilmek. O prensip ve alışkanlıkla orta portföyler de güzel yönetilir. Orada hata yaptığında zaten bir üst kategorideki portföyler için sinyal oluyor onlar kontrolü ele alabiliyor. Bir nevi büyük portföyler için artık balina mı deniyor ne onlar için klavuzluk yapılmış oluyor.

5. Zamanında bir bankacı tanıdığım kadın vardı, yeni şube açılacak yerlerde döviz bürolarını dolaşıp hem güzel hem de becerikli kızlara gişe için iş teklif ediyormuş. Banka imkanları genelde daha iyi olduğundan onlar da kabul ediyormuş.

Alıntı Originally Posted by ayvagobeknuri Yazıyı Oku
    çok beklersin böyle felaketleri
    bir kaç saat önce yazıp sildiğin fettöş fikirlerini gördüm
    daha önce de buna benzer şeyler söylüyordun
    gerçek yüzün ortaya çıktı
    neden delikanlı gibi çıkıp fettöş taraftarıyım demiyorsun
    fettöş taraftarlarında nerde o cesaret

Vali Cuomo, Pazartesi günü kademeli olarak ekonominin açılmaya başlayacağı New York kentinde 400 bin kişinin yeniden iş başına döneceğini belirterek, inşaatların yeniden başlayacağını, toptan ve perakende iş yerlerinin belli kurallar çerçevesinde yeniden açılacağını kaydetti.

https://www.amerikaninsesi.com/a/new...k/5452314.html

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

8. Godfather'da "red edemeyeceği bir teklif" yapın derlerdi.

Bu hayatta en gerçekçi söz "gerçekçi ol imkansızı iste" olmalı. Akla yatan çok cazip teklifleri kabul etmemekte fayda var sonradan pişman olmamak için.

Sayfa 852/1003 İlkİlk ... 352752802842850851852853854862902952 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •