Sayfa 951/1003 İlkİlk ... 4518519019419499509519529539611001 ... SonSon
Arama sonucu : 8017 madde; 7,601 - 7,608 arası.

Konu: Viop - XIX

1. Yarına
    Hem Global dowu hemde BİST’i

Eksi bekliyorum / Eksi gap da gelir diyorum

Ytd

2.  Alıntı Originally Posted by vicente Yazıyı Oku
    Yan etkisi de yok ne hikmetse 12 yildir para basip dow u sisiriyorlar ama hicbir yan etkisi yok
    Bu kadar serum kime versen daha feci hasta olur

Abd tuik i yaz ordan enflasyona 0.1 artti
    Gunlerdir aylardir düşünüyorum bu kdr para basilsa abd faizi cosar dow da tepki yapıp tekrar coker

Adamlar tam uckagitci cikti
    Ditigal parayla borsayi şişirmişler
    Seytan bunlarin yaninda cirak kalir

Alıntı Originally Posted by vicente Yazıyı Oku
    Gunlerdir aylardir düşünüyorum bu kdr para basilsa abd faizi cosar dow da tepki yapıp tekrar coker

Adamlar tam uckagitci cikti
    Ditigal parayla borsayi şişirmişler
    Seytan bunlarin yaninda cirak kalir
    olay bu zaten dijital para !

ama piyasada parayi artiriyorsan faizler coşmaz ! su anki faiz seviyesi bile fazla hatta artik paranin zaman ve riskle olan iliskisi sacmaligina bir son vermek lazim cunku adamlar deli gibi para arzini artiriyor

tabi ben tum para tabanindan bahsediyorum surekli artan !

ama artan paranin marjinalitesi borsalar acisindan dustu ! artan devasa parasal tabana ragmen artik yorulan bir dow var !

bu para isine yeni bir yön verilmesi lazim

4. ekonomi dediğin güven işidir... fed çıkıp "kimse batmayacak ulan, gerekirse sonsuz para basar her şeyi alırım piyasadan" dedi mi orda millet inanıyor, panik satışlar bitiyor ve ne bulursa toparlıyor piyasadan... o yüzden o dediği parayı piyasaya sürmesine gerek kalmıyor, lafı yetiyor... yoksa öyle trilyonlarca dolar sürecekler ve altın hala bu fiyatta kalacak, olacak iş değil elbet...

bizde MB çıkıp efelendi mi kimse iplemiyor artık çünkü eksi net rezerv, zaten artık konuşmuyor da... şimdi işte millet karantina diye eve kapanınca iş güç de yok, daha önce buralara yolu düşmeyenler girdi piyasaya da çıkardı ıvır zıvır hisseleri... yoksa derinliği en yüksek olan bankalar hala gördüğü en dibin yarım tık üstünde...
    Markets may remain irrational longer than you can remain solvent.

5.  Alıntı Originally Posted by kotancı Yazıyı Oku
    Ben 1.88 den 4.000 kontrat short açtım seans sonuna doğru orası direnç nasıl olsa kaldırmazlar demiştim hatta bi 1.85 e kadar düştü sonra bi baktım vadeli 1.88-89 çalışıyor. Bi kaç kademe düşerse ne ala düşmezse poku yedik

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    ben de girerken kararsız kaldım fakat 1,77 den hem ikili dip hem de fincan kulp formasyonunun kırılma noktası gerçekleşmiş oluyordu. ilk etapta kıramadı düşüncesiyle 1,79 dan 1,77 ye geri çekilnce cıktım. baktım bu kez kıracak 1,80 den geri girdim. ama sizinki kadar lot yok bende son 2 haftadır mehteran gibi döke döke gidiyor. yani size de ufak bi ekmek verir diye düşünüyorum ama siz yinede ekgyo da cok fazla shortta durmayın. malum şuan gyo lar bir sıçrama içerisinde..alınca pervasızca alıyorlar. bugun düşen endekste %8 yaptı neredeyse. sıkıntılı yani. az lot ve stoplu gidin muhakkak.

6.  Alıntı Originally Posted by kotancı Yazıyı Oku
    Ben 1.88 den 4.000 kontrat short açtım seans sonuna doğru orası direnç nasıl olsa kaldırmazlar demiştim hatta bi 1.85 e kadar düştü sonra bi baktım vadeli 1.88-89 çalışıyor. Bi kaç kademe düşerse ne ala düşmezse poku yedik

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    yarın 1.90 ı görürse , zararınız 8000 kertik oluyor di mi ?

7.  Alıntı Originally Posted by hayek Yazıyı Oku
    olay bu zaten dijital para !

ama piyasada parayi artiriyorsan faizler coşmaz ! su anki faiz seviyesi bile fazla hatta artik paranin zaman ve riskle olan iliskisi sacmaligina bir son vermek lazim cunku adamlar deli gibi para arzini artiriyor

tabi ben tum para tabanindan bahsediyorum surekli artan !

ama artan paranin marjinalitesi borsalar acisindan dustu ! artan devasa parasal tabana ragmen artik yorulan bir dow var !

bu para isine yeni bir yön verilmesi lazim
    Gercek bu kadar para basilsa enflasyon artmaya baslar ve abd faizi cigrindan cikar

Aklınızda hep indirmek olduğu için , büyük kalkanı hep kaçıracaksınız .

Sayfa 951/1003 İlkİlk ... 4518519019419499509519529539611001 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •